Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Köteles a bolt feltüntetni az...

Köteles a bolt feltüntetni az ebédidő időtartamát?

Figyelt kérdés
Pl. ebédidő 12.00-13.00-ig. Az egy dolog, hogy 12 óra 10 perckor odaérve látom, hogy épp ebédidő van (mert kint van a felirat: ebédidő). De mondjuk szeretném tudni, hogy az fél órás, egy órás ebédszünet-e, de nincs kiírva. Erre nincs jogszabály? Több, mint egy órát vártam így. Ha ki lett volna írva, hogy másfél óra, nem várok, visszamentem volna máskor vagy elmentem volna másik boltba.

2015. szept. 11. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálunk sok helyen, ahol egyetlen eladó van, egyszerűen kitesznek egy táblát, hogy "ebédelni mentem". Nem hiszem, hogy lenne erre jogszabály. Én ilyenkor nem szoktam várni, inkább visszamegyek olyankor, amikor már tutira nincs ebédidő.
2015. szept. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. 13.30-ig volt nyitvatartás, gondoltam 12.10-kor, hogy hátha csak fél óra lesz az ebéd, ha már úgyis mindjárt zárnak, és akkor csak 20 percet kell várni.. de nem. Beesett 13.30 előtt kicsivel az igen flegma eladó.
2015. szept. 11. 16:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!