Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi ez a divat Budapesten az...

Mi ez a divat Budapesten az egy órás ebédszünettel? Lent

Figyelt kérdés

Lehet nem csak Budapesten, de mivel vidékről költözünk a férjem munkája miatt Budapestre, itt tapasztaltam ezt. Én gyesről fogok visszatérni a munka világába.

Általános a nyolc v kilenc órás munkakezdés, és a legtöbb helyen, ahol voltam interjún, egy órás az ebédszünet, amit persze kötelező ledolgozni. Így kezdés függvényében ha nincs túlóra, öt illetve hat óráig a munkahelyen kell maradni. Pénteken is.

Engem ez nagyon zavar. Egyrészt van egy kislányom, akinél fogalmam sincs, hogyan oldom meg, hogy menni is tudjak érte délután időben az oviba, meg reggel is tudjam vinni ( bár a férjemmel közösen talán nagy nehezen meg tudjuk oldani), másrészt én kb 10-15 perc alatt megeszem az ebédem, nem nyammogok egy órát, ( főzök otthon, mert bp-i árak mellett a rendelésre rengetek pénz elmenne) Szóval, inkább elvégezném a munkám, és mielőbb mennék haza a családomhoz. Ráadásul szeptembertől tanulni is fogok, hétvégén, és ez a heti szinten plusz 5 óra nagyon jól jönne. A férjem is amúgy ilyen munkarendben fog dolgozni, plusz az utazás oda vissza össz vissz 2-2,5 óra neki, tehát alsó hangon is 11 órát lesz távol egy nap. Ha én is így találok munkát, akkor nálam is ez lesz.. ha még fél óra lenne az ebédszünet, az hagyján, de ez...még ügyet se nagon tudsz intézni, mert mire megeszed a kaját, és eljutsz a-ból b-be, annyi is az idő, hogy se ügyet intézni, se vissza a munkahelyre...marad a muszáj pletyka a kollégákkal, amit már az ezelőtti munkahelyemen ( pedig ott csak fél órásvolt az ebédszünet) is kifejezetten utáltam.


2016. júl. 16. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Az hogy te hogyan oldod meg, az a te magánügyed. A cég ajánl valamit, vagy elfogadod vagy nem. Ennyi. Amúgy szinte kivétel nélkül ilyenek a munkaidők irodai helyeken.
2016. júl. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Én irodai területen dolgozom, ebédszünet nem meghatározott hol 30 perc hol 45 hol egy óra, és nem kell ledolgozni.
2016. júl. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem, hogy nem jól fogalmaztam meg a kérdést, és valószínű nem is jó kategóriába tettem. Igazából dolgozó, kisgyerekes anyukák tapasztalata, véleménye érdekel, hogy Ti hogyan oldjátok ez esetben a gyerekek elhozatalát, házimunkát, stb? ( zárójelben jegyzem meg, ha nem lenne gyerekem is értelmetlennek látnám az egy órás ebédszünetet) A másik ami érdekelne, hogy azért csak van olyan munkahely Bpen is, ahol nem egy órás az ebédszünet, hanem max fél? V mondjuk műszakos, de nem fizikai munka van..
2016. júl. 16. 19:15
 4/11 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, hol találhatok olyan munkát, mint a tiéd? ( válaszolhatsz nyugodtan priviben is)
2016. júl. 16. 19:15
 5/11 A kérdező kommentje:
Leginkább azzal van bajom, hogy az oda meg vissza utazgatás is jó sokat elvesz az ember idejéből, akkor nyolc óra munka ( jó esetben) meg még ez az értelmetlen egy órás dolog is...na de ez már csak a pampogásom, de ami hülyeség, az hülyeség. Szerintem.
2016. júl. 16. 19:17
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Van szád kérdező, ki lehet ám jó esetben egyezni a munkahellyel, hogy inkább fél órás ebédszünetet válallnál és elmennél egy fél órával előbb. A legtöbb helyen -szerintem- le kell dolgozni az ebédidőt, hiába ennéd meg mondjuk a monitor előtt a kaját 10 perc alatt.

B) verzió, keress részmunkaidős állást.

2016. júl. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Anyukám esetében úgy volt, hogy pl.a munkaidő nem 8-16ig volt hanem fel7- fel3ig. Elkerülve a Pesti dugokat be és haza is.

Minden megegyezés kérdése. Mivel alapból fontos ember volt a cégnél (nem nagy főnök de hasznos volt a munkája és jól végezte) igy nem volt kérdés hogy engedélyezik neki.

Ezzel csak azt akartam mondani hogy te is beszélj a feletteseddel. Lehet hogy 100bol 99ember szereti ezt a beosztást de nem azt jelenti hogy nem hajlandóak kompromisszumot kötni.

2016. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A legböszmébb Feri ***** válasza:

A Munka Törvénykönyve szerint az ebédszünet nem része a munkaidőnek.

Nálunk a gyerekesek úgy csinálják, hogy leadják a az aprólékot az oviban/suliban fél 8-kor, utána bejönnek, aztán ha végeztek a melóval, akkor lelépnek.

Cégtől, munkakörtől is függ, hogy mekkora a mozgástér.

2016. júl. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
4.re valasz, az ossze koztisztviselo, kormanytisztviselo allas ilyen
2016. júl. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ilyen. Egy nagy irodában dolgozom, kb ezren vagyunk, és nincs meghatározva fix munkaidő. Annyi, hogy napi 8 óra plusz fél óra ebédszünet kötelező, de van aki 7-re jár, van aki 10-re. És nem mérik senkinek az idejét. Sokszor 1 órát ebédelünk, meg délután még fél óra kávé szünet, vagy kiugrunk a közeli piacra, ha eltűnök egy órára az asztalomtól, senkinek nem kell beszámolnom, hogy hol voltam, pedig közvetlen a csapat vezetőm mellett ülök. Lazán veszik ezeket. :) Persze sokszor túlórázunk is, ha sok a munka, de azt is fizetik. Amúgy ez egy külföldi multi.
2016. júl. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!