Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A mi nap volt 1 kis probléma...

A mi nap volt 1 kis probléma a NAV-val mert el mertem adni 1 pendriveot de nem volt meg hozzá a számla stb. (idióták) Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, azért is rám szálhatnak, ha pl el akarok adni 1 iphone tokot amit már nem használok amit anno az Ebayről rendeltem? Az alábbi két eset érdekelne.


1. Amennyiben a tokon védett alak szerepel pl : Batman, Vasember abban az esetben megbüntethetnek-e a jogdíjak miatt? (úgy is hogy én csak rendeltem de nem én gyárottam természetesen)


2. Amennyiben nem márkás hanem tájképes tokot szeretnék eladni, abban az esetben meg tudnak büntetni?



2016. márc. 9. 19:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Senkit nem fog érdekelni, ha egy ilyen akármit eladsz,a navot a legkevésbé. Viszont ha már üzletszerűen árulsz dolgokat számla nélkül, az gáz.
2016. márc. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Az Artisjus jogdíjat annak kell megfizetni, aki elsőnek az országba behozza és azt nem saját felhasználási céllal teszi, hanem tovább értékesíti.


Ez ezzel jár. Előbb tájékozódj, utána foglalkozz ilyen dologgal és akkor nincs gond belőle.

2016. márc. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Ilyeneket én ezért nem hírdetek, ismerősök viszik a hírt, az ő ismerőseiknek, én meg keresek rajt 500-1000 ft-ot, mindenki jól jár.

Másik a telefontok, az is ilyen szinten megy, nagyon ritka amit személyesen adok át az ismerősöm ismerősének, egy azért mert nem igazán érek rá találkozókat lebonyolítani, másik hogy pont az ilyenektől félek.

2016. márc. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha postázok terméket akkor is büntet a nav?
2016. márc. 9. 21:42
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem érdemes ilyenekkel foglalkozni!
2016. márc. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A kiírt kérdésed szerint:

" azért is rám szálhatnak, ha pl el akarok adni 1 iphone tokot amit már nem használok amit anno az Ebayről rendeltem?"

"a tokon védett alak szerepel pl : Batman, Vasember"

"Amennyiben nem márkás hanem tájképes tokot szeretnék eladni"


Mivel azt írod, hogy 1 TOKOT, AMIT NEM HASZNÁLOK, majd ezek után felsorolsz 3 féle tokot, hogy ha eladnál, akkor... - nos, ebben a pillanatban már meg is buktál a NAV-nál, mert ez már üzletszerű eladás (független attól, hogy plusz jogdíjat kell-e fizetni vagy sem?), s ezt csak vállalkozóként, számlázással, adózva tehetnéd meg.


Amúgy lehet idiótázni a NAV-ot, de a szabályok nem ismerete nem ment fel a törvény alól. Ahogy írta is Norbi: először tájékozódni kellett volna, mielőtt belefogsz ebbe. Gyanítom, hogy az a "kis probléma" lesz még nagyobb is: pénzbírság, stb.


Az utolsó kérdésedre a válasz: a NAV nem azért büntet, mert postázol, hanem azért, mert üzletszerűen értékesítesz, adózás és számla nélkül.

2016. márc. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az ilyen vackokért nem fog senki megbüntetni.

Ha azonban üzletszerűen rendelsz cuccokat mondjuk Kínából, a neten árulod és NEM ADÓZOL UTÁNA akkor számíthatsz büntire, ha beléd botlanak...

2016. márc. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Kit érdekel egy tok?? Vagy 5 tok? Nem úgy van, hogy van egy bizonyos összeg megállapítva és ha annyit keresel az üzleten, hogy azt eléred, akkor kell adózni meg mindent utána..? Az alatt meg no problem, nem?
2016. márc. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyon el vagy tájolva utolsó, amire te gondolsz, az 1-1 cucc értékseítése és évi 600 ezer forintig nem kell utána adózni, na de aki már elad jópár tokot, az bőven üzletszerűnek nevezhető, elvégre nem a megunt holmijait adja el, hanem haszonszerzés céljából árusít.
2016. márc. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Na de a kérdező 1 DARAB Iphone tokot akar eladni!!
2016. márc. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!