Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az élettársammal 12 éve...

Az élettársammal 12 éve szakítottam. Anno vásároltunk egy zárkerti ingatlant az ő nevére. Anyagi problémáim vannak jelenleg. Igényt tarthatok-e az ingatlan nekem járó anyagi részére?

Figyelt kérdés
2016. jan. 29. 14:16
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

én írtam a hosszú választ az előző oldalon. de most azt kérdezed, mit tennénk a helyedben.

egyrészt teljesen biztos vagyok benne, hogy nem kapsz semmit.

de ha már ott tartanék, hogy kenyérre sem futja, és csak ezen járna folyton az agyam, akkor ahogy írtam, megkeresnék egy ingyenes jogsegély-szolgáltatást.

tudomásom szerint a bíróságokon heti egyszer van ilyen fogadóóra, a te ügyedet 10 perc alatt átbeszélitek egy jogásszal.

ezt érdemes megtenned, maximum annyi költséggel jár, hogy ha nem a megyeszékhelyen laksz, akkor oda kell utaznod ezen az egy napon, a helyet és időt biztos megtalálod neten.


egyetlen dolog jut eszembe, mert bizonyíték az KELL, nincs mese. hogyan jutottál annak idején a pénzhez? bankban tartottad, vagy otthon gyűjtögetted? utóbbi esetben ismét az van, hogy semmi esélyed.

ha bankból vettél ki mondjuk 3 millió forintot 2004.03.20-án, és érdekes módon a párod 2004.03.26-án vett egy 6 milliós ingatlant, akkor ez támadható lenne, mert neki bizonyítania kellene, hogy honnan szerzett 6 milliót. Ha mondjuk neki is lenne papírja, hogy 3 milliót vett ki a bankból, akkor jobb esélyekkel indulnál.


DE!!!! mindez még lejátszható lett volna mondjuk 2008-ban.

írtak már korábban az elévülésről. ez 5 év. ha 5 éven át nem jelzed az igényed a pénzre, akkor elvész, elbuktad. ilyen a magyar jogrendszer. mindegy, hogy baráti kölcsönről, jelzálog-hitelről, vagy villanyszámla-tartozásról van szó, ha 5 évig nem küld felszólítást a barát/bank/szolgáltató, akkor utána nem jogosult a pénzre.

Szóval 7-8 éve még mehettél volna bíróságra, így viszont már csak bohócot csinálnál magadból.

A volt párodnak, ha ilyen rossz a viszony köztetek, szerintem igen nagy elégtétel lenne, hogy ide jutottál, és jól szórakozna ezen az ügyön.

2016. jan. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Megértettem.Kössz...
2016. jan. 30. 13:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!