Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az élettársammal 12 éve...

Az élettársammal 12 éve szakítottam. Anno vásároltunk egy zárkerti ingatlant az ő nevére. Anyagi problémáim vannak jelenleg. Igényt tarthatok-e az ingatlan nekem járó anyagi részére?

Figyelt kérdés
2016. jan. 29. 14:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Ennyi idő után ez elég kétséges, még akkor is, ha hiteles okiratokkal tudod bizonyítani, ráadásul a polgári peres eljárás illetékét be kell fizetni és több évig elhúzódik a per. Kérdezz egy ingyenes jogászt, de szerintem veszett fejsze nyele 12 év után észbe kapni, hogy onnan még járna valami.
2016. jan. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Csak az adásvételi szerződés van ,persze az se az én nevemre.Tanúként szerepelek rajta.A Tulajdoni Lapon meg sehogy.Hülye voltam hogy akkor hagytam,de így alakult.Néhány ingóságon kívül nem vittem el magammal semmit.Gyorsan leléptem onnan,mert a jelenlegi páromtól közben teherbe estem.Azóta nem kerestem.Viszont sajna most szükségem lenne a pénzre.Az ex mondhatja akár azt is hogy kifizetett,de erről semmiféle papírja nincs,mivel hogy nem volt ilyen.
2016. jan. 29. 15:32
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

És Neked mégis van valamilyen papírod arról, hogy annak a vételárába Te is beleadtál?

Egyébként eszembe nem jutna egy olyan kapcsolatnál kutakodni 12 év! után, akit én hagytam faképnél, mert mástól voltam terhes - bocs, de ez az igazság.

Miért nem a gyereked apját (már ha megtartottad a gyereket) próbálod meg megkérni, hogy segítsen?

2016. jan. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ilyen papírom sajna nincs.De-gondoltam-csak jár akkor is belőle nekem valami...!Hisz amikor az ingatlan meg lett vásárolva,élettársak voltunk.
2016. jan. 29. 16:36
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

az élettársi viszony nem vagyonközösség, mint a házasság.

élettársnak lenni (ha nincs bejegyezve, de ez 12 éve még nem volt divat) gyerek nélkül nem több, mint hogy közös a lakcímetek. ezt elég sokan elmondhatják magukról, pl. diák lakótársak.

de ettől még nem lesz közös a pénz!


te nem tudod igazolni, hogy adtál pénzt abba az ingatlanba, ahogy írod. te azt mondod, hogy adtál, a volt párod meg simán azt mondja, hogy nem adtál. mivel te követelsz, neked kell bizonyítani.

ez tényleg nem valami korrekt részedről. most, hogy pénz kell, szétnézel a múltadban, mit lehetne pénzzé tenni. a pénz, az ingatlanvagyon nem olyasmi, amire csak akkor tartunk igényt, ha megszorulunk. ha ez jogosan jár, akkor a szétválás után követeljük, nem több, mint egy évtzed múlva!

esélyed sincs, azt kell mondanom. nincs bizonyítékod, és túl sok idő is telt el.

átgondoltad te ezt, hogy milyen jogon tartasz igényt bármire?

olyan ez, mintha én azt mondanám, hogy 12 éve odaadtam neked 10 millió forintot készpénzben, de nincs róla papír. na, akkor megadod?

2016. jan. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Tudod az azért más.Rengeteg közös ismerősünk van,akik azért jóhiszeműleg tudják,és akár igazolják is hogy én is hozzájárultam anyagiakban az adásvételhez.Az meg h most van-lett szükségem a pénzre,az egy másik dolog.
2016. jan. 29. 17:44
 7/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, az eddig leírtak alapján szerintem mondj le a dologról, esélytelen.
2016. jan. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

3-as vagyok és látom, hogy nem akarod belátni, hogy ez a dolog lefutott lemez és ráadásul nem is etikus, úgyhogy akkor nézzük másik szemszögből a dolgot:

ismered az elévülés fogalmát? Ha van pl. egy tartozás és 5 évig nem kapsz semmilyen felszólítást, számonkérést, stb. akkor az a tartozás ELÉVÜL. Nos, így évült el a Te igényed is - egyszerűen semmilyen jogalapod nincs arra, hogy bármit is számon kérj az illetőn. Úgy meg végképp nem, hogy 12 évig nem is kerested, nem is tartottátok a kapcsolatot.

2016. jan. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Kedves "Hármas"!Köszönöm az észrevételed!Viszont-ha jól tudom,és javíts ki ha tévedek!-az elévülés erre (még) nem vonatkozik.Mert ha tudom bizonyítani a tulajdoni joghoz való közömet,úgy csak egyfajta "'kisajátítási jogról" lehet ellenem szó.Ami ugyan szintén elévül,de tudtommal 15 év után.Erre a kiskapura gondoltam egyébként.
2016. jan. 29. 18:13
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

rengeteg ismerősöm van... tudod ez nem túl hivatalos, mert egyrészt neki is rengeteg ismerőse van, és szépen megkéri őket, hogy mondjanak mást.


de a lényeg (az elévülésen túl), hogy ezek a jóhiszemű ismerősök milyen jogon mondanak bármit is? a bírónak az lenne az első kérdése, hogy ők jelen voltak-e, amikor átadtad a pénzt?

gondolom ez a 10-20 ismerősöd nem állt mögötted, amikor kivetted a bankból a pénzt, és hazamentél, majd átnyújtottad a volt párodnak. azt gyanítom, mindezt senki sem látta, miért is látta volna.

tehát ők csak arról tudnak nyilatkozni, hogy te ezt MONDTAD nekik 12 éve. ez pedig remélem sejted, hogy nem bizonyíték.


őszintén szólva pedig, ha egy 12 évvel ezelőtti anyagi nézeteltérést szeretne rendezni valaki, és én 12 éve ilyen módon tudtam volna egy barátom pénzügyeiről, és most ezzel megkeresne, hát megkérném szépen, hogy hagyjon ki ebből így 12 év után, semmi kedvem sincs bíróságra járni. ha tényleg lenne jogalapja, segítenék. de szerinted a barátaidnak ez hiányzik? mint púp a hátukra...

egy ilyen ügyben elmenni tanúskodni, a per hétköznap munkaidőben van, tehát a nem bizonyítható ügyedre vegyenek ki szabadságot? te ezt hogy váltod meg, kifizeted nekik?

végezetül pedig: ahhoz, hogy pereskedj, kell majd egy ügyvéd. ha egy ügyvéd meghallja a történetedet, kerek perec közölni fogja, hogy ezt az ügyet nem vállalja, mert esélytelen. bohócot csinálna saját magából. ha mégis elvállalná valaki, az csak a tiszteletdíja lenne. azaz te nem nyernél, ez fix, de az ő munkáját akkor is ki kellene fizetned.

mivel pénzszűkében vagy, és egy ügyvédet most nem tudsz megfizetni, valamint nekünk sem akarsz hinni, keresd fel a lakóhelyed szerinti ingyenes jogsegély-szolgáltatást, neten biztosan megtalálod, hogy hol és mikor van. ott meséld el egy jogásznak, és majd neki elhiszed, hogy ez nem így működik.

2016. jan. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!