Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az élettársammal 12 éve...

Az élettársammal 12 éve szakítottam. Anno vásároltunk egy zárkerti ingatlant az ő nevére. Anyagi problémáim vannak jelenleg. Igényt tarthatok-e az ingatlan nekem járó anyagi részére?

Figyelt kérdés
2016. jan. 29. 14:16
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!DE!Itt minden eddigi válaszadóm jogász-ügyvéd-jegyző?Mert ugye a polgárjogban az a szép,h mindig akad kiskapu...
2016. jan. 29. 18:28
 12/22 anonim ***** válasza:
82%

"Itt minden eddigi válaszadóm jogász-ügyvéd-jegyző?"


Nem, de Te itt kérdeztél, mi meg itt válaszoltunk :-)

Ha nem megfelelő, akkor menj ügyvédhez, jogászhoz, stb., illetve a megfelelő helyre.

2016. jan. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Félreértettél.TISZTELETTEL KÖSZÖNÖM az eddigi válaszokat!Pusztán az érdekel(t) h van-e jogi alapja a válaszoknak,vagy "csak" a józan paraszti ész dominál? :)
2016. jan. 29. 18:55
 14/22 anonim ***** válasza:
60%

"Mert ha tudom bizonyítani a tulajdoni joghoz való közömet,úgy csak egyfajta "'kisajátítási jogról" lehet ellenem szó"


Ezt kifejtenéd bővebben, mire gondoltál? Hiszen pont arról van szó, hogy nem tudod bizonyítani, mivel nem vagy tulajdonostárs, stb. CSAK papíron, tulajdonjog vagy haszonélvezet bejegyzésével tudnád érvényesíteni a kívánságodat.

Nem kell ahhoz jogásznak lenni, hogy valaki tudja: barátok szóbeli, 12 évvel ezelőtti dolog "tanusítása" nem ér semmit a jogban.

Ha van egy olyan bizonylatod, amin x bankból átutaltad a telek vételárát, akkor talán... de még az sem feltétlenül mérvadó.

2016. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm TÉNYLEG mindenkinek a hozzászólásokat! Viszont most azt kérdezném,hogy ti a helyemben mit tennétek?
2016. jan. 29. 19:16
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen, amit tehetsz, hogy beszélsz a volt pároddal, és jelzed neki, hogy szükséged lenne arra a pénzre - persze ne fenyegetőzve, teljesen normálisan. Ha megérti, akkor valahogy kompromisszumot köttök, de ha azt mondja, hogy nem, akkor más esélyed nincs.

Ez a legtöbb, amit megtehetsz.

2016. jan. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Én már leírtam: elengedném ezt a dolgot és másképp próbálnám rendezni az anyagi problémámat.
2016. jan. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
46%
nem jár neked semmi
2016. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat!Asszem nincs esély a "normális" kommunikációra kettőnk között.Túl nagy az a tüske...
2016. jan. 29. 19:25
 20/22 anonim ***** válasza:
54%

Nem írok jelzőket Kérdező!


Egy zártkerti ingatlant gondozni is kell, füvet nyírni, ami költség és idő, ha van épület van rajta, rendbe rakni, ami pénz és idő ...

Ebből te szépen kimaradtál.

Na az állítólagos pénzedből vond le ezeket a ráfordításokat, te is rájössz, hogy a neked járó pénzösszeg: 0 azaz NULLA Ft.

:-)


Mit tanácsolunk? Mi itt gerinces emberek vagyunk, munkába járunk, nem ilyenen törjük a fejünket!


A mostani hapsid most hol van?

2016. jan. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!