Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kassza kérdés - hogyan kellene...

Kassza kérdés - hogyan kellene csinálnunk?

Figyelt kérdés
Párommal nemrég költöztünk össze és nem igazán tudjuk, hogy hogyan kezeljük az anyagiakat. Én nettó 110, ő pedig 180 ezret keres havonta. Én közös kasszát szeretnék, úgy hogy mondjuk mindenki kivesz pl 20 ezret "zsebpénzként" mit arra költ amire akar, a többi megy közösbe, amiből mindent veszünk, ami pedig megmarad, azt félretenénk. Ő viszont úgy akarja, hogy mindent felesben fizessünk. Számomra ez azért sem szimpatikus, mert egyrészt hülyeségnek tartom, hogy most ott minden forintot számontartsunk, hogy ezt én fizettem, azt te fizetted, másrészt meg ő majd él mint a kiskirály, míg én várhatom a fizumat, mivel neki így több lesz a költőpénze. Nem mintha amúgy extra igényeim lennének, csak azért mégis furcsa lenne számomra (pl ajándékvásárláskor, ha mondjuk ő wellness hétvégére küldené az anyját, mint közös ajándék, akkor ő még elvan mert marad pénze, de én meg lehet hogy lenullázódok). Elmondtam ezeket neki is, de hajthatatlan. Nem tudom, hogy ez tényező-e, de említette, hogy tavasszal ő venni akar egy kocsit, lehet ez az indok a különködésre?
2014. okt. 17. 22:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

"Nem arról van szó, hogy több pénzt akarok. Csak egyensúlyt szeretnék. Amivel ő többet keres, azt mondjuk el is lehetne tenni és akkor azzal is tudna spórolni az autóra vagy bármire."


Kíváncsi vagyok, te mennyire szeretnél egyensúlyt, ha ő keresne ennyivel kevesebbet, és te ennyivel többet, és az "egyensúly" miatt nem jutna azokra a dolgokra, amikhez eddig hozzászoktál, de ő cserébe vehetne magának autóalkatrészeket, elektronikai kütyüket, sportruházatot és így tovább :)) Biztos nagyon boldog lennél, hogy ennyire kiegyensúlyozottak vagytok.


Hiába jártok 5 éve, ha csak most költöztök össze, és ennyire nem vagytok tisztában a másik szemléletmódjával és hozzáállásával, nem nagyon ismeritek egymást.

2014. okt. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

A kapcsolat nagy kérdései, az "együtt" vagy az "egymás mellett" - bedobjuk-e az ego nagyobbik részét a közösbe, avagy nem...

Ennek csak egy tükröződése ez a konkrét téma a pénzzel... hát nem tudom, amióta együtt vagyunk szerintem a páromnak evidensen köze van hozzá, ha én barkácskütyüt veszek a pénzÜNKből, ahogy nekem is, ha ő csizmát... de ettől még természetesen veszünk barkácskütyüt is meg csizmát is, mert egyikünknek sem fáj, sőt "engedélykérésnek" sem tűnik, ha szól a másiknak, hogy "figyelj, nekem kellene ez meg az, most belefér szerinted?"

Ez a vita csak látszólag szól a pénzről, valójában meg a világnézetről és az értékrendről. Ha az ember két hetes ismeretség után odateszi a másik elé Csokonaitól az Estvét ("...Az enyim, a tied mennyi lármát szűle,

Miolta a miénk nevezet elűle...." aránylag pontosan be fogja tudni lőni, hogy az a másik 2 év múlva mit fog gondolni a külön meg a közös kasszáról:)))

2014. okt. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
64%

Ha közösek a célok, közös a jövő, akkor közösek a döntések, közös a kassza. És NEM kérdés, ki mennyit keres, NEM kérdés, hogy ki viszi ki a szemetet, kinek a feladata ez vagy az. Közös feladat.


Ha a célok nem közösek, ha a felek célja a kapcsolatban, hogy jobban járjanak, mint a másik, ha nem azért teszünk, hogy a másiknak jobb legyen, akkor naná, hogy külön kassza, és "nem viszem le a szemetet, amíg el nem mosogatsz, asszony"!


Amúgy érdekes a gondolatod, mert közös kasszát szeretnél, ami a muszáj-kiadásokat illeti, de külön kasszát, ami a luxust. Ráadásul a muszájból vegyen ki a párod nagyobb részt, de luxusra ne jusson neki több, mint neked.


Legyen az alábbi: A 20-20ezer helyett vegye ki mindkét fél a fizetésének a 15%-át zsebpénznek (te 16500at, a párod 27ezret), a többi közös. Mit gondolsz?

2014. okt. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
57%

18-as vagyok.

Annak, aki lepontozott: rossz olvasni, hogy az anyagi különbségek ellenére boldogok vagyunk? Ezek szerint nálatok gond van. Sajnálom, de az, hogy lepontozol, attól nem lesz szebb az életed!

2014. okt. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Igen, ez is felmerült, hogy csináljuk úgy, hogy a fizu x %-a megy közösbe (étel, tisztítószerek, stb), a többi meg a költőpénz. Nem tudom, hogy ezzel van-e valakinek tapasztalata, de szerintem megpróbáljuk így.
2014. okt. 18. 16:13
 26/26 anonim ***** válasza:

Háromszor annyit keresek, mint a feleségem, és mióta összeházasodtunk, közös a kassza. Ez a házassági szerződésünkben is benne van.


Ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek így kell, de gond nélkül lehet így is. Eleve ha egy nő otthon marad 2-3 gyerekkel, kicsi az esélye, hogy fizetésben utol tudja érni a férjét, viszont a családhoz legalább ugyanannyit tesz hozzá ő is.


Ha friss a kapcsolat, az még más tészta, de ha már összeköltöztetek, akkor éppen ideje megállapodni a kérdésről.

2014. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!