Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kassza kérdés - hogyan kellene...

Kassza kérdés - hogyan kellene csinálnunk?

Figyelt kérdés
Párommal nemrég költöztünk össze és nem igazán tudjuk, hogy hogyan kezeljük az anyagiakat. Én nettó 110, ő pedig 180 ezret keres havonta. Én közös kasszát szeretnék, úgy hogy mondjuk mindenki kivesz pl 20 ezret "zsebpénzként" mit arra költ amire akar, a többi megy közösbe, amiből mindent veszünk, ami pedig megmarad, azt félretenénk. Ő viszont úgy akarja, hogy mindent felesben fizessünk. Számomra ez azért sem szimpatikus, mert egyrészt hülyeségnek tartom, hogy most ott minden forintot számontartsunk, hogy ezt én fizettem, azt te fizetted, másrészt meg ő majd él mint a kiskirály, míg én várhatom a fizumat, mivel neki így több lesz a költőpénze. Nem mintha amúgy extra igényeim lennének, csak azért mégis furcsa lenne számomra (pl ajándékvásárláskor, ha mondjuk ő wellness hétvégére küldené az anyját, mint közös ajándék, akkor ő még elvan mert marad pénze, de én meg lehet hogy lenullázódok). Elmondtam ezeket neki is, de hajthatatlan. Nem tudom, hogy ez tényező-e, de említette, hogy tavasszal ő venni akar egy kocsit, lehet ez az indok a különködésre?
2014. okt. 17. 22:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%

Igaza van a párodnak, még most költöztetek össze és jóval többet keres nálad. Fizessétek a rezsit közösen, majd felváltva vásároljatok be. A vásárlások nagyobb részét hárítsd rá, mivel több a pénze.

A maradékból még félre is tudsz tenni, Ő meg abból vesz kocsit amiből akar.

2014. okt. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%

Én is húznám a szám, ha többet keresek, és meg akarnád szabni, hogy mennyi maradhat nálam.


Házasságban oké a közös kassza, sima együttéléskor nem.

2014. okt. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%

Még így az elején teljen oké a külön kassza, aztán majd úgyis kialakul.

Egyébként megjegyzem én nem élek még együtt a párommal, de soha nem filléreskedtünk, hol én fizettem, hol ő, nincs számon tartva, ezért azt sem tudnám elképzelné, hogy ha többet keresek én röhögjek, hogy hihi neked nem marad a rezsik kifizetése után, én meg vehetek magamnak 10 pár cipőt. Szóval ha külön kasszán is vagytok, ha szeretitek egymást az lesz a természetes, hogy kisegítitek a másikat.

2014. okt. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%

várjatok pár hónapot, nézzétek meg mennyi a kiadásotok átlagban, annyi legyen a közösbe "beadandó", mondjuk 80-80 ezer, 160 ezer ft egy hónapban elég kell hogy legyen a kettőtök dolgaira és mindkettőtöknek arányosan marad saját része.


A barátod többet keres mint te, így nem fair, hogy megszabod mennyit költsön.

2014. okt. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem az első két hozzászólót. Nálunk a vőlegényem több, mint dupla annyit keres, mint én. Teljesen természetesnek vettük összeköltözés előtt is, hogy közös kasszánk legyen. Egy kártyára érkezik a pénz, amit mindketten tudunk használni. Közös jövőt tervezünk, nem külön-külön életet.
2014. okt. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
79%
Nálunk én (23N) keresek most nettó 160-at, párom (26F) max. 100-at túlórával együtt. Már amikor összeköltöztünk, akkor is a javamra volt különbség, bár kevesebb, és ő akarta, hogy külön kasszán legyünk, minden költség felesben megy, a maradékot pedig mindenki arra költi, amire akarja. Én szívesen megosztottam volna vele a többletemet, de ő ezt tisztességtelennek tartotta. Nálunk ez működik már 2 éve. Néha persze veszünk apróságokat a másiknak bevásárláskor, amit nem számolunk el, ez természetes. Illetve családnak ajándékozásnál is igyekszem többet beleadni úgy, hogy őt se bántsam meg, de ne legyen rajta akkora teher. Szerintem ne erőltesd a közös kasszát, ha ő nem akarja, mert érthető, amit kér.
2014. okt. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, nálunk evidens volt az együtt élés legelső percétől a közös kassza, mindenféle "enyém-tied" számolgatás nélkül... házasságban meg nem is gondolkodunk...
2014. okt. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem rég költöztek össze, nem ismerik egymást lakva, sem a pénzkezelési szokásaikat. Nem jó tanács a közös kassza.
2014. okt. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
70%
Elég gyakran hallok a baráti körömben olyanról, hogy a fiúnak, pasinak azt tanácsolják a haverok, a rokonok, a család, hogy összeköltözéskor ne közösködjön, hanem fele-fele. Egy részben meg is értem. A bizalmat meg szoktuk előlegezni, ez igaz, de azt ki is kell érdemelni. Közös kassza általában akkor van, és akkor ésszerű, ha az ember már valóban komolyan gondolja a másikkal, családként tekint a nőre, mint jövendőbeli gyermekei anyjára. Addig csak egy csaj, aki vegye meg a kencéit, és a gönceit magának, abból amit keres.
2014. okt. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ebben sincs "jó" meg "rossz" tanács, ki a külön kasszától kapna sikítófrászt, ki az egyből közöstől. Szóval itt a Kérdezőék megkapták közös létezésük első feladatát, meg kell oldaniuk valamit, amiben eltérően gondolkodnak. Ennyi kb.
2014. okt. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!