Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kassza kérdés - hogyan kellene...

Kassza kérdés - hogyan kellene csinálnunk?

Figyelt kérdés
Párommal nemrég költöztünk össze és nem igazán tudjuk, hogy hogyan kezeljük az anyagiakat. Én nettó 110, ő pedig 180 ezret keres havonta. Én közös kasszát szeretnék, úgy hogy mondjuk mindenki kivesz pl 20 ezret "zsebpénzként" mit arra költ amire akar, a többi megy közösbe, amiből mindent veszünk, ami pedig megmarad, azt félretenénk. Ő viszont úgy akarja, hogy mindent felesben fizessünk. Számomra ez azért sem szimpatikus, mert egyrészt hülyeségnek tartom, hogy most ott minden forintot számontartsunk, hogy ezt én fizettem, azt te fizetted, másrészt meg ő majd él mint a kiskirály, míg én várhatom a fizumat, mivel neki így több lesz a költőpénze. Nem mintha amúgy extra igényeim lennének, csak azért mégis furcsa lenne számomra (pl ajándékvásárláskor, ha mondjuk ő wellness hétvégére küldené az anyját, mint közös ajándék, akkor ő még elvan mert marad pénze, de én meg lehet hogy lenullázódok). Elmondtam ezeket neki is, de hajthatatlan. Nem tudom, hogy ez tényező-e, de említette, hogy tavasszal ő venni akar egy kocsit, lehet ez az indok a különködésre?
2014. okt. 17. 22:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
... ja, és a #7-es tényközlést meg le lehet húzni nyugodtan 0 pontra - de 16 éve működik, folyamatosan:)))
2014. okt. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Az elején külön kassza, aztán ha jól működik a kapcsolatotok, átállhattok fokozatosan a közösre, ha mindketten szeretnétek.
2014. okt. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, miért húzták le a 10. hozzászólót, pedig ő mondta meg a tutit. Itt a két embernek kell megbeszélni, eldönteni a saját életük dolgait. Más mondhat példákat és tanácsokat, de nem vagyunk egyformák.

Ahogy visszaemlékszem, mi eleinte automatikusan külön költöttünk, bár a boltban nem, a fene se foglalkozott ilyenekkel, viszont a párom tőlem kért kölcsön motorra (hiányzott fél millió), amit elkezdett megadni, de csak egy ideig, mert közben észrevétlenül átmentünk közös kasszába. Sokkal közelebb állunk egymáshoz ahhoz, hogy külön kasszán legyünk. S amit a kérdező ír, azt megértem, nekem fura lenne, hogy az egyikünk nagyobb lábon él, akkor is, ha az az ő pénze, valahogy egyensúlytalan lenne. Ha én keresnék csak, akkor is simán megosztanám a párommal, valahogy én ilyen. De élénk a fantáziám, vannak érdekes esetek, s a gondolkodásunk sem egyforma. Ha valaki külön kasszát akar, s ezt átgondolta és biztos benne, azt felesleges megpróbálni ráerőltetni a közösre... Valahol még meg is lehet érteni, bár ha a közös költségek miatt az egyiknek kb. nulla saját felhasználású pénze marad és mindig számlákat felezgetnek és vitáznak, hogy ki mit vett, az gond. Vagy amikor az egyik durván többet keres s még nyaralni is külön mennek, mert az egyik csóró ahhoz, hogy oda menjen, ahova a másik. Na itt már durvának tartom a gazdagabb fél álláspontját.

2014. okt. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Hát, nálunk meg úgy alakult ki a #7-ben vázolt helyzet, hogy miután a párom leérettségizett, össze is költöztünk, és onnantól kezdve evidensen a "mi lakásunk" a "mi pénzünk" és a "mi feladataink" léteztek... az első időkben a közös kasszába csak én pakoltam, de ennek a világon semmi jelentősége, mert volt olyan időszak is, amikor meg csak Ő, többnyire meg ketten, de soha sem számoltuk (számolja a könyvelő, amikor éves adóbevallást csinál, banyek, rühellek pénzzel foglalkozni) amikor pénz áll a házhoz betesszük, amikor kell valamire, kivesszük, nagyobb költéseket megbeszéljük, és kész. Soha nem volt ez igazán téma, soha semmi nem volt deklarálva, az első években, amikor még sakkozgatni meg számlákat kellett tologatni, akkor én egyensúlyozgattam a kikapcsolási határnapokkal, azóta, amióta békésebb, az asszony... (de már lázad, hogy visszaadná, n.b. ő is utálja a pénzezést:))
2014. okt. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy 5 éve vagyunk együtt.
2014. okt. 18. 05:27
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Fú, ez nagyon úgy hangzott az érveiddel együtt, hogy te több pénzt szeretnél magadnak, csak azért hogy ugyanannyi jusson mindkettőtöknek, mikor ő sokkal többet keres. Magyarul elég lehúzás szaga van. Egy komoly kapcsolatban, ahol az emberek már kiismerték a másikat, együtt éltek valamennyire általában magától mosódnak el a határok, de az, hogy összeköltözéskor a te parancsodra azonnal közös kassza, mégpedig azzal az érvvel, hogy nehogy már neki több maradjon...hát ez eléggé visszás. Én sem mennék bele, sőt nagyon undorító hozzáállásnak tartanám a páromtól, ha ő keresne kevesebbet és így indítana. Ha olyan programokat talál ki, ami neked sok, akkor meg kell mondani, hogy azt vagy egyedül finanszírozza vagy nem mentek/nem vesztek. Aztán majd látszik, hogy mennyire gálás irányodba. A pénzkérdés nagyon fontos egy kapcsolatban és ha nem tudtok megegyezni, akkor úgyis szétmentek, akkor meg neki kész ráfizetés lett volna a kapcsolat feleslegesen. Ezért nem ugrik bele ész nélkül a közös kasszába.
2014. okt. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy több pénzt akarok. Csak egyensúlyt szeretnék. Amivel ő többet keres, azt mondjuk el is lehetne tenni és akkor azzal is tudna spórolni az autóra vagy bármire. Azért havi 20-30 ezer forint költőpénz nehogy ne legyen már elég 1 embernek (szerintem).
2014. okt. 18. 06:03
 18/26 anonim ***** válasza:
52%

Tudjátok, nagyon szerencsés vagyok, mert a párom kb.6x annyit keres, mint én, de soha semmit nem sajnált tőlem. Igaz, nincs közös számlánk, nagy igényeim sem, de amit szeretnék, azt megvesszük. 7 éve vagyunk együtt, van két gyerekünk, és nincs olyan, hogy ez az enyém, az a tied, mert minden közös. Hosszú távon nem célszerű ennyire elkülöníteni a bevételeket, mert bakker, ha gyereketek lesz, akkor hogyan feleztek?

Persze, én nem szólok bele, hogyha a párom vesz magának valami luxus dolgot, mert megérdemli, megdolgozik érte, de szért megkérdez előtte.

Mi egy család vagyunk, és ebbe nem fér bele az, hogy egyikünk jobban él, mint a másikunk.

2014. okt. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
76%
Ma 5:52-es vagyok! bakker, most írtad csak,hogy 5 éve együtt vagytok! Ha ennyi idő után ennyire sajnálja tőled azt, hogy közös kasszán legyetek, az nagyon gáz! Azt hittem, hogy friss, pár hónapos kapcsolatról van szó, mert akkor ok, hogy először az ember nem közösködik automatikusan, de 5 év után?!Hát...sajnállak, nem lennék a helyedben. Bár, ha kocsira gyűjt...de gyűjthetnétek együtt is, vagy csak saját magának akarja?
2014. okt. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
egyébként az, hogy kinek mennyi elég költőpénznek, legyen már a saját döntése. Ha ő úgy érzi, hogy neki ennyi kell, és kitelik a fizetéséből, akkor neki ennyi kell és kész! Attól közös az élet, hogy megbeszélitek, hogy ki mit lát jónak és közös megegyezés alapján költötök, gyűjtetek, nem úgy, hogy Te megszabod, hogy x forint azért legyen elég, és kuss. Most jönnek akkor elő ezek szerint az életfelfogásban rejlő különbségek közöttetek. Ez nem baj, mert legalább rájöttök, hogy összeilletek-e vagy sem, csak azért a megelőző 5 évért kár (bár nem írtad, milyen korúak vagytok).
2014. okt. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!