Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egészségpénztárnak van valami...

Egészségpénztárnak van valami értelme?

Figyelt kérdés
Olvastam olyat, hogy még glükozaminra se lehet használni, mert az táplálékkiegészítőnek számít. Viszont pulzusmérő órát már vehetsz... Elég nagy baromságnak tűnik. Van amire kilehet használni?

2014. szept. 9. 21:49
 1/7 A kérdező kommentje:
"Az egészségpénztárakon keresztül elszámolható sporteszköz vásárlásánál és bérlésénél általános szabály, hogy kizárólag aktív, nem versenyszerű testmozgást segítő sporteszközök vásárolhatók, illetve bérelhetők bármely kereskedelmi egységben. Sporteszköznek minősülnek a sporttevékenység során a testi épséget közvetlenül védő, kiegészítő, speciális védőeszközök is."
2014. szept. 9. 21:50
 2/7 anonim válasza:
0%

Rossz a kategória.

Szerintem ez ezotéria

2014. szept. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pl arra használom, hogy nyaralás előtt ráteszem a pénzt, aztán ezzel fizetek, mert olcsóbb, egy csomó szolgáltató ad kedvezményt, ha a kártyádat használod (ne sok százezres nyaralásra gondolj, elég egy hétvége valami gyógyfürdőben). Fogorvos szintén.
2014. szept. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem az egészségpénztárat.

Ok, nem lehet minden gyógyszertári készítményt elszámolni (ezek köre is állandóan változik)- jellemzően a gyermekek vitaminjait nem (mert az táplálékkiegészítő), egyes felnőtt vitaminokat sem (márkafüggő általában, hogy mely végekkel szerződik az EP- de egy jó gyógyszertárban elmondod, hogy milyen készítményt szeretnél és nekem az esetek 90%-ában találnak olyan márkát, amit el tudok számolni).


Ezen túlmenően (kisgyermekes anya vagyok):

- babaszületéssel kapcsolatos szinte minden kiadás (vizsgálatok, 3D, 4D ultrahang, nőgyógyászat, terhesgondozás, akár a magánkórházi szülés is, de normál kórházban az egyágyas szoba felára is stb.)

- csecsemőápolási dolgok teljeskörűen, márkától és vásárlás helyétől függetlenül (pl. pelenka, fürdető, lázmérő, babakozmetikumok, cumisüvegek, mellszívó, 6 hónapos korig az anyatejkiegészítő tápszer vagy a receptes anyatej)

- mindenféle receptre felírt törzskönyves gyógyszer és a legtöbb gyógynövény alapú gyógyhatású készítmény, gyógytea is (pl. akár babatea, szoptatós tea vagy pl. megfázásra hársfatea stb.)

- eü állapot mérő eszközök a vérnyomás, vércukormérőn át a koleszterin mérőig, de a normál testzsír-testvíz mérő digitális személyi mérleg is

- bizonyos sporteszközök, sportszerek

- pulzusmérők közül csak a POLAR márka :)

- egészségügyi, fizioterápiás kezelések (pl. masszázs, balneoterápia)

- fogorvos, magánellátásban minden a vérvételen át a hormonszakorvosi konzultációig- a magánellátók 99%-a le van szerződve egészségpénztárral

- sholl, dr. batz, Clarks stb. márkák cipői, papucsai gyógycipőként megvásárolhatók az EP terhére

- gyermekeknek is a szupinált (normális, jó minőségű) cipők, talpbetétek

- egyéb gyógyászati segédeszközök (akár fittball labda, térdeplőszék az irodába :), trombózisharisnya, zselés talpbetét, gerinctámasztó, haskötő, mindenféle sportoláshoz szükséges bandázs stb.)

- bizonyos sport- és wellness szolgáltatások belépőjegyei, bérletei


Én ki tudom használni alaposan és a befizetésem után 20% SZJA kedvezményt kapok évi max. 150 eFt-ig.

Nekem megéri, neked nem- ettől függetlenül nem biztos, hogy "baromság" az, ami neked nem éri meg.


Nem fedi egyébként a valóságot az az állításod, hogy egyetlen glükozamin tartalmú porcerősítő készítmény sem számolható el EP-re.

Ami igen:

- DONA (kapszula, por, filmtabletta is)

- Pharmanord glükozamin

- Gool por

- Proenzi 3 expur tápszer

- Béres egészségtár porcerő filmtabletta

- Supherb art3-plex

- Jutavit glükozaminszulfát

- Béres glükozamin pezsgőtabletta


...ennyiből sem sikerül választani? :)

minden jót.

2014. szept. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem szemüvegkészítésnél tavaly nagyon jól jött.
2014. szept. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobban úgy éri meg ha a munkáltató fizet rá a dolgozónak. Az lenne a legidálisabb.

Aztán amit irnak itt mások, úgy gondolom az sem rossz ötlet, hogy ráteszik a pénzt, aztán amikor pl a megfelelő fogorvosnál fizetnek vele, akkor kapnak x kedvezményt. Persze nem egetrendető összegre kell gondolni, de egy kis spórolás is jól jön. Sok kicsi sokra megy. Vagy pl gyógyszertárban. stb.

Vagy arra jó még, hogy pl a középiskolás, főiskolás, egyetemista gyerekünknek erre utalunk x összeget havonta és akkor kicsit be tudjuk korlátozni, hogy ezt az összeget gyógyszerre költse. Ha szüksége van rá.

Bár jó van olyan leleményes fiatal úgy is meg tudja játszani ha másra kell a pénz, de azt a részét most hagyjuk.

Szóval talán erre jó.

Meg hát aki tudja az adókedvezményt érvényesiteni annak is jó. Nem sok, de mégis valami.

2014. szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem sok de mégis valami?! Évi 150 ezer a maximális adókedvezmény. Ez költségek levonasa után is 130 megvan. Ez nem sok?

Párommal kettőnknek ez évi 260 ezer.

Ez nem sok de mégis valami?


Hát én azért örömmel lehajolok ennyi pénzért! :)))

2018. okt. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!