Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van értelme a nagy dózisú...

Van értelme a nagy dózisú vitaminoknak?

Figyelt kérdés
Ha úgy is kipisili az ember, akkor mi értelme van szedni?

2014. szept. 5. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Egyél sonkas zsomlet mint oregapad,abban van a vitamin.
2014. szept. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Csak a vízben oldódókat pisiljük ki. Biztos több az értelme, mint alkoholizálni vagy bagózni agyba-főbe.
2014. szept. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én csak feltettem egy kérdést, egyébként én is szedek vitamint. A sonkás zsömlét nem tudom hol álmodtad, én nem eszek sertés húst. Dohányozni se dohányzok, és alkoholt se iszok.
2014. szept. 5. 15:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen van. Hasznosul azért az szépen, persze csak ha nem egyszerre veszed be, hanem szépen elosztva egész napra.

Állítólag Szent-Györgyi Albert, amikor beteg volt napi 8-9g c-vitamint szedett.

Most pont én is beteg vagyok, nekem ma eddig 5g ment le.

2014. szept. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Dogmatix91 ***** válasza:
100%
Szerintem nincs értelme megadózisú vitaminokat használni egy átlagos embernek. A legtöbb vitaminból és ásványi anyagból nem kell hatalmas mennyiség. Én mega daily one-t szedek, mellé Kalcium+Magnézium, Cink, Omega3, D3. Szerintem ez bőven elég (de lehet még ez is sok).
2014. szept. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kéne D3-at szedned külön, ha a Mega Daily One helyett Daily Vita-Mint szednél.
2014. szept. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha te úgy látod hogy kipisiled akkor semmi értelme sincs szedned. Én minden hónapba megveszem a Multi-Pro Plust és még napi 3.000mg C-vitamin. Jobban megy az edzés a munka, nincs töredezett köröm, betegség stb.

De persze ez mellett még van egy jó táplálkozás is és sok tiszta víz :)

2014. szept. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy dózisú vitaminkot nem az átlagembereknek készítik. Ezeket többnyire sportolók szedik, mivel az intenzív edzések miatt magasabb a szervezet tápanyag/ásványi anyag és vitamin igénye. Hogy te hova tartozol, azt nem tudom.
2014. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha kiegyensúlyozott az életed és ezt az életérzést adja a sok vitamin, hogy úgyis csak kipisálod meg a vesédre megy semmi értelme, akkor neked kevesebb lenne az ideális. Rengeteg vitamint lehet már kapni, van amelyikben kevesebb a hatóanyag.

Sokaknak viszont igen is jó nagyobb adagban szedni a vitaminokat. Mindenki tudja, hogy betegség közben is nagy szükség van rájuk és hogy a leggyakrabban kimerülten, fáradtan, legyengülve betegszik meg az ember. Van úgy, hogy az edzés igen csak kiveszi belőled. Nem ettél rendesen és túlhajszolod magad, felemésztesz minden tápanyagot és vitamint miközben a határaidat próbálod kitolni. Ezután már csak ki kell lépni a meleg teremből és egyből összeszedhetsz akármilyen vírust. Nagyon jól tudnak jönni a nagyobb dózisú vitaminok. Sokszor minden ilyesmi ellenére az ember valahogy csak érzi, hogy szüksége van rá a növelt intenzitású edzésekhez.

2014. szept. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dogmatix91 ***** válasza:
#7 a D vitamint sokan elhanyagolják, pedig a szervezeted megfelelő működéséhez elengedhetetlen. (Egy proffal beszélgettem és ő azt mondta, hogy közel 600 folyamatért felelős a D vitamin).
2014. szept. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!