Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megfelelő ennek a dokumentumna...

Megfelelő ennek a dokumentumnak (rendes felmondás munkavállaló által) a megszövegezése?

Figyelt kérdés

[link]

Itt lehet letölteni (alulról a második).


Határozott idejű munkaszerződésem van, és azt olvastam valahol, hogy azt is bele kellene írni, de hogyan és hová?


Illetve egy pár oldalon láttam azt is, hogy eddig a '92-es Munka Törvénykönyve megfelelő paragrafusára hivatkoznak, de egy oldalon azt javasolják, hogy már a 2014 jan. 1-től érvényben lévő paragrafusra kellene. Viszont fogalmam sincs, hogy pontosan melyik az a par., ezen a bizonyos oldalon vannak letölthető nyomtatványok, de 2000 ft-ot kell fizetni minden egyes darabért. Annyit nem szánnék rá.

Ez lenne az az oldal: [link]


2014. máj. 21. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy határozott idejű szerződés felmondását köteles vagy indokolni?

ÉS jó, ha tudod, hogy (idézem a törvényt): A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna.


A találtam jobbat sajnos nem jó indk...

2014. máj. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, azt kimaradt, helyesen a kérdés:


"Határozott idejű munkaszerződésem van, és azt olvastam valahol, hogy azt is bele kellene írni, hogy miért mondok fel. De hogyan és hová?"

Köszi! :)

2014. máj. 21. 20:33
 3/6 A kérdező kommentje:

Jajj, sajnos nagyon nem értek még ehhez, látszik, hogy kezdő vagyok.

Szóval olyan értelemben határozott a szerződésem, hogy minden hónap elején írok alá egyet. Így a mostani május 1-én kezdődött, és 31-én jár le, június elején már nem akarok hosszabbítani. Így is bele kell írnom az indokot? Vagy egyébként azt is elég lenne, hogy júniusban nem kívánok hosszabbítani?

2014. máj. 21. 20:36
 4/6 anonim ***** válasza:
HA lejár, akkor nem kell felmondanod, egyszerűen nem ítod alá a hosszabbítást és kész. De azért előre szólj, hogy nem fogod aláírni.
2014. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha "csak nem akarsz egy újabb határozott idejű szerződést", akkor nincs mit felmondanod. A mostani lejár, és egyszerűen nem írod alá a következőt.

Elballaghatsz...:)


Nem kell írnod semmit, indokolni sem, paragrafust sem keresgélni.


Felmondásról akkor lehet szó, ha nem akarod megvárni a munkaviszony (szerződés) lejártát, hanem előtte akarod megszüntetni azt. De mivel Te letöltöd a határozott időt, csak egy újabban nem szeretnél, ezért nem jöhet szóba felmondás...

2014. máj. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

te nem felmondani akarsz, hanem nem akarsz új szerződést kötni. ilyen egyszerű.

lejár, továbbállsz.

egyébként nem tudom, kinek milyen a főnöke meg a légkör a munkahelyén, én biztosan nem szólnék előre, hogy a következőt nem fogom aláírni. vagy max. csak egy nappal hamarabb. de ez tényleg attól függ, hogyan fogadnák.

abban a pár napban is alád tudnak vágni, vagy kicsinálni érzelmileg, ha olyanok a többiek vagy a főnök. nálunk volt egy kolléga, azért ment el, mert elege lett a megaláztatásokból, az állandó plusz munkákból, amikért soha semmit nem kapott. és mikor felmondott, le kellett töltenie a felmondási időt, de levegőnek nézték, volt aki nem is köszönt neki, stb.

te sokkal jobb helyzetben vagy, nincs felmondási időd. de nincs is előzetes bejelentési kötelezettséged sem.

a munkáltatód is csúnyán kihasznál ezekkel az egy hónapos szerződésekkel, ez nem egy korrekt megoldás, ha csak nem vmi mezőgazdasági vagy idénymunkáról van szó.

Debrecenben pl. a gáz-szolgáltató csinálja ezt (T****), havonta köt szerződést a dolgozókkal, szerintem ez kihasználásnak minősül, a dolgozó minden hónapban retteghet, még akkor is, ha jól dolgozik. Arról nem beszélve, hogy 1 hónapos szerződés sehol semmire nem jó, nem hogy lakáshitelhez, de ha hirtelen tönkremegy a mosógép, még egy pár hónapos áruhitelhez sem fogadják el.

(gondolom nem keresel túl jól, ha el akarsz menni, mert jobbat találtál)

szóval a lényeg, ha a munkáltatónak ennyit ér a dolgozó, hogy folyamatosan bizonytalanságban tartja, akkor a dolgozó miért jelezné előre, hogy nem akar maradni?

2014. máj. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!