Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért kezdem az életem 3...

Miért kezdem az életem 3 millió forintos tartozással úgy, hogy még a tojáshéj a seggemen van?

Figyelt kérdés

volt pár máv büntetésem a "lázadó koromban" 1-2 éve

(20 éves vagyok)

10 büntetés kinőtte magát körülbelül 700.000 forinttá.

a családom elpártolt tőlem, anyám elkezdett feljelentgetni, rendőrségi ügyek folynak, azzal gyanúsítanak, hogy bántalmazom amikor ő aláz meg és bántalmaz engem.


mivel semmiféle segítségre nem számíthattam felvettem a diákhitelt, az megint kétmillió forint minusz.


Semmim sincs, félig az utcán vagyok. nem csináltam semmit csak próbáltam elvégezni az egyetemet, mellette még dolgoztam is, van ebből kiút? mi folyik ebben az országban? a máv büntetés mióta adóforma és értékpapír egyben?


Miért nem ad az állam olyan szociális segélyeket, amikkel a fiatal felnőtteken is segíthetne, hogy ne haljunk éhen? Miért nincs még budapesten sem munka?


Mit csináljak? Rettegek.

Ha mondjuk nagy nehezen összekaparok, 3-4 év munkával valamennyi pénzt, az már a behajtók markát fogja pirosítani... és elment a fiatalságom.


miért? pár apró hülyeségért. és még mindig az utcára kerülhetek.


ki akartam törni, vállalkozást fejleszteni, kijutni nyugatra, de egyszerűen a seggén át szív vissza ez az ország.


2013. dec. 14. 18:47
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
69%
Bocs, de a 10 jogos MÁV büntetést meg a felvett 2 milliós diákhitelt én nem nevezném "apró hülyeségnek". Nem volt senki, aki fogja a kezed, mikor ezeket az "apróságokat" elkövetted? A tetteknek következményei szoktak lenni. Általában mindig.
2013. dec. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
93%

Kezdem azzal, hogy bármelyik eu országba mennél, a tartozásoddal akkor is megtalálnak. Szóval a külföldre menekülés az adósság elől, nem jó ötlet.


de,hogy válaszoljak a kérdésedre.

Írtad lázadó korodban megbüntettek. Akkor még viszonylag elfogadható büntetésed volt. Talán 10 ezer forint. Nem foglalkoztál vele, mert azt hitted elévül, meg "nehogy má kifizessem" így gyűlt a tartozásod. Bizony ahogy az emberek többsége fizet vonatjegyet, így neked is sem jár az ingyen utazás. Ez akárhogy is nézzük nem az állam, vagy Fidesz hibája, ez csakis a te hibád. Lázadtál, most fizeted az árát.

Felvettél diákhitelt. Gondolom senki nem szegezett pisztolyt a homlokodra, hogy már pedig fel kell venned a diákhitelt.

Te döntöttél így. Az államtól kölcsönkértél, és megadták neked a lehetőséget. Azt, hogy te nem vagy képes a diplomádat kamatoztatni, nem az állam hibája. Hogy jogosan kérik a pénzüket vissza?? Igen.

Tudod sokan csak azért nem mentek egyetemre (ahogy én sem) mert nem támogattak a szüleim, és nem volt meg az anyagi hátterem. Diákhitelt meg nem akartam a nyakamba venni.


Hogy miért nem ad az állam szociális segélyt?? Mégis miből? Mire??


Igen pár apró hibáért, éveken át fizetni kell érte.

Hogy mit tudsz tenni??

Először is, megígéred magadnak hogy többé nem lázongsz, nem kérsz hiteleket.

Majd írj részletfizetési kérelmeket, és szép lassan kezd el visszafizetni. 3 milliós tartozást olyan 5 év alatt vissza is tudsz fizetni...(a tesómnak 4 milliós tartozása volt, hasonlóképpen a butasága miatt, mert mindenhonnan kölcsönöket vett fel. Ő kiment Angliába, de ott is megszorongatták, így részletfizetési kérelmet kért, és 4 év alatt visszafizette az összes tartozását)

Szóval megint csak te döntesz..

1. Hagyod a fenébe, és a 3 millió egyszer lesz 6 millió is..

2. szépen elkezded törleszteni, és idővel mindent rendezni fogsz..


Még valamit. Sok mindenről le kell mondanod, de ez az ára..

2013. dec. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Pont az ilyen szemét emberek elől szeretnék elmenekülni az országból.

Nem írtam egy szóval sem, hogy nem ismerem el a hibáimat, vagy fejmosást kérek.

2013. dec. 14. 19:35
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Szemét emberek? 10 büntetést összeszedni nem szemétség? Nemfizetni és rinyálni, hogy milyen sok lett a bünti, nem szemétség?

Ha hitel kellett a továbbtanulásodhoz, lehetett volna estit, levelezőt választani és mellette nappal dolgozni.Nagyon sokan így szereznek végzettséget. Igaz, nagyon nehéz dolgozni és mellette tanulni.

A saját anyád feljelent, ez azért nem csak szórakozásból szokott megtörténni.

Nincs Pesten munka? Csak annak nincs, akinek "elképzelései" vannak munkakörről és bizonyos keresetről.

Ideje magadba nézni és nem várni a megváltást kiakadva azon, hogy nem jön. Menj külföldre dolgozni. Persze, ott sem várnak tárt karokkal szuper munkakörökkel és még szuperebb keresetekkel. De kitartóan meg lehet találni a jobb lehetőségeket idővel. itthon pedig vedd a fáradtságot és kérj részletfizetést, ütemezést a tartozásaidra.

2013. dec. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Nem tudom, szerintem az a szemétség, hogy 1500 forintos valamiért kérnek félmilliót, ami max 20.0000-ret érne.


Ezt mégis hogy ügyvédkedik össze?


Kimegyek dolgozni külföldre és az első fizetésemből kifizetem és leköpöm a pultot, de ez akkor is szemétség. Birka egy nép a magyar, hogy így hagyják magukat kiszívni.

2013. dec. 14. 19:46
 16/32 A kérdező kommentje:

8 kéznyi ujjon sem tudnám megszámolni, hogy eddig hányszázmillió forintra tudtam volna beperelni cégeket, ha lett volna egy sztárügyvéd a seggem alatt.


Pl amikor majdnem meghaltam a vonaton, mert nyitva hagyták a végén az ajtót és sötét volt. Az vajon megérné 10 büntetés árát ? vagy csak egy elnézést kérő levelet érne? *urva életbe már.

2013. dec. 14. 19:48
 17/32 A kérdező kommentje:
Olyan is volt, hogy szálltunk le a vonatról a barátnőmmel és a megállással egy időben gyorsvonat húzott át a másik peronon de nem mondták be, nem vártak, nem történt semmi. A puszta lélekjelenlétemen múlott, hogy nem sétáltunk be elé.
2013. dec. 14. 19:49
 18/32 A kérdező kommentje:
Tisztában vagy te vele évente hány embert gyilkol meg a máv, és ebből mennyi az, ami nem öngyilkosság, hanem műhiba, elhallgatott gondatlanság, stb?
2013. dec. 14. 19:50
 19/32 anonim ***** válasza:
94%
Mi vagyunk a szemét emberek??! Szerintem neked az életben még k.va sok bajod lesz! Én azt mondom, az ilyenek menjenek a világ túlsó felére lakni, mint te vagy! És lehetőleg ne szaporodj! (és nehogy azt hidd, hogy külföldön nem érnek utol a tartozásaid miatt).
2013. dec. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kezdem az életem 3 millió forintos tartozással úgy, hogy még a tojáshéj a seggemen van?"


Ezt már saját magad megválaszoltad.


A, lehetőség, szépen törleszted


B, lehetőség, leülöd.


Ami átjött az írásodból és stílusodból 90%ot felteszek rá hogy ülni fogsz.


Az ittlévők szemét emberek, de te kis szegény szerencsétlen, nem vagy az ugye? Te vagy a világon a 7 milliárd ember közül az egyetlen, kivel kicseszett az élet!



A gond ott kezdődik, hogyha ezt a stílust kint, bármely országban lenyomod a munkáltatódnak, akkor úgy rúd ki páros lábbal, hogy a lábad nem fogja érni a talajt.


"vállalkozás"


Látszik mennyit is értesz hozzá. Mit akarsz vállalkozni? Van szakmád?


Vagy épp drogot csempészel, nőket futtatsz, stb.?



Az egészet saját magadnak köszönheted!

2013. dec. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!