Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán ha átvertek mit tehetek?

Vaterán ha átvertek mit tehetek?

Figyelt kérdés
Csajszinak sürgős volt így postáztam de ő meg utalással fizet. Péntekre kellet hogy odaérjen így azonnal rohantam hogy feladjam hogy időben megkapja és nem vártam meg míg utal. Szerdán bonyolítottuk az "üzletet". Nem nagy összeg postával 1500 kéne fizessen, de még nem tette meg. Ti mit csinálnátok?
2009. nov. 20. 20:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Próbáld elérni a vevőt. Írj neki mail-t, próbálkozz legalább kétszer, ha megvan a száma, akkor próbáld hívni is. Ha nem reagál, akkor valószínűleg tényleg átverés van. Ha reagál, kérdezd meg, hogy mikor utalt, vagy mikor fog utalni, stb.

2. Ha tisztázódott, hogy átvert, akkor adj neki negatív minősítést, és írd csak nyugodtan oda, hogy mi történt. Ez legalább arra jó, hogy másokat figyelmeztetsz vele, hidd el, sokan megnézik az értékelést.

3. Tanulság: amíg meg nem jön a pénz, ne adj postára semmit. Akinek sürgős, az járjon utána korábban.

2009. nov. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%
22:32-es, már ne haragudj, de arról miért a Vatera tehet, hogy téged átvert egy eladó? A Vatera csak a színteret biztosítja az adásvételnek. Az eladót szidhatod, jogos, de annyira idegesít, amikor egyesek úgy szidják a vaterát, mintha a cég felelős lenne az összes lebonyolított adásvételért. Én csak úgy vásárolok, hogy megnézem a minősítéseket, és ahol azt látom, hogy sok a negatív (nálam már kettő is soknak számít), meg eleve rossz tapasztalatokat írnak, pl. hogy nem elég rugalmas az eladó, meg sok a hibás cucc, akkor attól nem rendelek. Ennyi. És olyantól sem, akinek én lennék az első vevője.
2009. nov. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, tanultál az esetből : addig semmit nem postázok, míg meg nem érkezik a bankszámlámra a pénz!!!


Nem szabad elfogadni, hogy emailben azt írja "most utaltam át" vagy hasonló szöveg...

Az a biztos, ha látod!


Én Vevőként mindig azt csinálom, hogy a NetBank átutalásról készítek egy képet és azt elküldöm emailben az Eladónak, hogy lássa az átutalás dátumát, összegét, bankszámlaszámokat, átutalás azonosítószámát.

Hiába látják az Eladók, hogy becsülettel átutaltam az összeget, mégis mindegyik megvárja, míg megérkezzen a pénz a számlájukra (nagyon helyesen!).


Nem kell bevenni a "nagyon sürgős" dumát sem...

Ha eddig ráért neki, akkor 1-2 napot még kibír a cucc nélkül! (Ha nagyon sürgős neki, akkor fizessen be személyesen egy bankfiókban, akkor 2 percen belül a számládon a pénz, még aznap postázhatod neki.)


Még annyit tudsz csinálni, hogy tudod a Vevő nevét, címét, ide személyesen elmehetsz és kérheted a pénzed tőle, ha hétfőn sem érkezik meg a számládra... :-P

2009. nov. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ő bankja és a te bankod mi? Bankon belül max. 1 nap, de 2 eltérő bank között ettől eltérnek (sajnos), és nem csak magánszemélyek esetén.

Kérheted tőle az utalásról a bizonylat másolatát (internetes utalás esetén pedig a tranzakció részletes adatairól egy print screen képet), hiszen az igazolja, hogy mikor és mennyit és hova fizetett. Ha akár csak 1 karaktert elírt a címzett adataiból, hogy hova utalt, akkor ezt ő is megszívta, valaki viszont jól jár.

Én minden esetre nem postázok addig, míg a számlán nincs a pénz.

2009. nov. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Sokszor hívtam gondolhatjátok, csak nem vette fel és nem reagált. Ma megírtam a véleményem smsben erre jött válasz kicsit késöbb. Átutalta várjak hétfőig. Remélem igaz. Csak most kicsit sz.rul érzem magam mert pont a válasza előtt adtam negatívot. Remélem azt töröltethetem ha mégis becsületes volt.
2009. nov. 21. 19:06
 16/18 anonim ***** válasza:
nem tudom hányas: Csak pozitív minősítése volt... Az sem kevés (konkrétan 300+) Érdekes, hogy negatív egy se. Biztos, hogy nem én voltam az első "balek"...
2009. nov. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Hello A vaterán eladtam egy terméket és ö elutalta nekem a pénzt elvitem neki személyesen egy telefont csak 12300 ft ba került postával együt nem valami nagy öszeg de utána vagy 2 napal azal fenyeget hogy feljelent mert ö a telefont nem kapta meg és közbe meg személyesen adtam át neki feltud jelenteni engem ???? kérném sürgösen a választ
2012. máj. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
legközelebb mond h amíg nem utal addig nem küldesz semmit ha nem tetszik neki akkor magára vessen sok a csaló ne bízz senkiben mert benézheted szerencséd hogy csak 1500 forin
2013. febr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!