Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy itt a gyakori...

Hogy lehet, hogy itt a gyakorin mindenki több százezer forintot keres?

Figyelt kérdés
Folyton azt olvasom, hogy ennyi meg ennyi több százezer forintos keresetűek vannak! Nem tudom ők hol élhetnek mert itt Zalában már a 100 ezres nettó is kimagaslónak számít!
2013. okt. 9. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt a "gyakorin" nemcsak mindenki félmilliókat keres havonta, de minimum két diplomája, két nyelvvizsgája is van, továbbá saját háza, 1-2 autója, gyönyörű fiatal felesége/adonisz férje, jólnevelt gyereke... hát neten mindenki tökéletes. XD
2013. okt. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Tök fölösleges gúnyolódni, meg mártírkodni, akár hiszitek, akár nem, kitartó munkával és sokévnyi tanulással lehet minimálbérnél többet keresni.

Férjem 41 éves, 234.000 FT a nettója (ami lássuk be, még messze nem a milliomos kategória).

18 éves kora óta a közszférában dolgozik, munka mellett elvégzett egy ffokú szaktanfolyamot, két főiskolát és szerzett középfokú nyelvvizsgát.

20 éve ugyanott dolgozik.

2013. okt. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Úgy, ahogy a 15-19 éves véletlen teherbe esett lányoknak van saját házuk és éveket dolgoztak. Sehogy.


Persze ez nem azt jelenti, hogy a való életben nincsenek ilyen magas keresetek. Bankban dolgozok, magánszemélyek számláit kezelem Budapest belvárosában. Informatikusként, tolmácsként, közép- vagy felsővezetőként simán lehet 250-300e felett keresni.

2013. okt. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Érettségivel (? gondolom, azzal, diploma tuti nem kell és olyan a munka, hogy mindegy, mi a felsőfokú végzettség, ha van) is lehet nettó 200 fölött (plusz némi egyéb juttatás) keresni egy vidéki nagyvárosban, ismerek egy nagy céget, ahol rengeteg ilyen dolgozó van.

Én ugyan informatikusként sosem kerestem a közelében sem (programzóként egyébként bármilyen fizetés elképzelhető, közel minimálbértől milliókig), de nem tartom olyan extrémnek, inkább szerencsésnek, bár én nem bírnék 12 órában éjszakázni...

2013. okt. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

"Hogy lehet, hogy itt a gyakorin mindenki több százezer forintot keres?"


Szerintem kevesbe lett volna naiv azt kerdezni, hogy "Hogy lehet, hogy itt a gyakorin senki sem talal munkat honapok alatt sem?"!

2013. okt. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha vezetnéd alaposan a statisztikát, hogy hányan nyitnak olyan témát,hogy pénz gondjai vannak, és hányan említenek magas fizetést, kb pont reális. Ha figyelembe vesszük,hogy 35 év fölötti aktív internetezőknek milyen az átlag jövedelme.


Igenis el kell fogadni,hogy a dolgozók 35%-a havi 150 nettónál többet keres.

A dolgozók 8%-a havi 300 nettónál többet keres

2013. okt. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Akik nyomorognak és nem jönnek ki a pénzükből, azok kevesebbet interneteznek (remélem), mint azok, akik jól megvannak és ha van idejük feljönnek a gyakorira nézelődni.


Nem mindenki Zalában, Borsodban, Szabolcsban él.


Ezt a 100 ezres nettót is van egy tippem, hogy inkább csak az ismerettségi körödre mondod. Arra gondolok, hogyha gyári munkás vagy, aki egész nap a szalag mellett áll és azt mondod, hogy minden ismerősöd 100 ezret keres (akik szintén hasonló munkákat végeznek).

Ha közalkalmazott lennél, akkor meg azt mondanád, hogy minden ismerősöd 150 ezret keres.

Ha meg középvezető, felsővezető, szintén azt hallanánk, hogy mindenki 200 ezret keres.


Itt egy cikk arról, hogy területileg az átlagbérek hogy néznek ki:

[link]

Zalában a nettó átlagbér 186 ezer forint.


Itt pedig sok-sok a témába vágó cikk:

[link]

2013. okt. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves előző, ismeretségi köreimbe a fizetések 65-70 ezer forint/hó nettó, a 100 ezer már magas fizetésnek számít, hozzátenném tanult emberek csak munkahely hiányában kénytelenek ennyiért dolgozni, Zalában nincs munka. Én szerencsésebb vagyok vállalkozóként, vevőim 90%-a Budapestről érkezik, Zalába szinte semmit nem tudok értékesíteni. Itt nagy a pénztelenség.
2013. okt. 9. 22:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Értem mit mondasz és akkor próbálok úgy fogalmazni, hogy még jobban értsük egymást és értsd mire gondoltam.


Az ország egy periférikus, lassan leszakadó részében élsz, ahol a jövedelmek az átlag alatt vannak. Ráadásul minél kisebb településen laksz, annál valószínűbb, hogy a keresetek ott még kisebbek.


De a személyes tapasztalásaidat, nem lehet kivetíteni az egész országra. Különben egy borsodi falu lakója meg azt kérdezhetné, hogy hogyan lehet az országos munkanélküliség 10%-os, mikor náluk a faluban meg 90%-os a munkanélküliség.


Az országnak van több sokkal előbbre lévő, jobban álló része, mint ahol laksz. Budapesten és Pest megyében például 3 millióan élnek, többnyire jobban az országos átlagnál.


Ezért lehet, hogy létezik nagyon sok olyan ember, aki sok-sok százezer forintokat keres.

2013. okt. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Azért nem keres mindenki több százeret. Én is közszférában dolgozom, diplomával!, igaz kevés tapasztalattal (viszonylag fiatal vagyok). És 100 ezer alatt van a nettóm. Közalkalmazottként nem olyan jók a fizuk. Párom szintén közalkalmazott, igaz csak középfokú végzettséggel, de jóval kevesebbet kap (annyit, mint a szakmunkás minimálbér), pedig neki már több mint 15 év tapasztalata is van.
2014. jan. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!