Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt tudtok havonta...

Mennyi pénzt tudtok havonta félretenni?

Figyelt kérdés

2013. okt. 3. 23:23
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, van egy két éves kislányunk.
2013. okt. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim válasza:
Had reagáljak már arra,amit a előttem lévő nagy mellényű "az EGÉSZSÉG természetes" dolog és "rajtunk múlik"az életünk két pofával harsogó az életről semmit nem tudó okoska állít!Mert ugye mindnyájan tudjuk,hogy aki magasan ül leosztja az észt!!Fogalma sincs milyen az élet lent,milyen a gondokat megélni...mert neki jól megy...de őő nem szerencsés áá dehogy hisz AZ IS TERMÉSZETES...van egy mondás "amíg nem vagy más cipőjében ,honnan veszed a bátorságot a másikat kioktatni és megalázni??"Komolyan mondom nem vagyok irigy se rosszindulatú...de ilyenek mint te megérdemelnének egy komoly balesetet ami az életét megváltoztatja és akkor lehet mondani az ágyból,hogy jajj hát annyi lehetőség van a megélhetésre és a fejlődésre!!Hányok a fajtádtól!!
2013. okt. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:

Ők is sokszor nagyon lentről kezdték, csak panaszkodás és másokra mutogatás helyett inkább tettek a saját életükért, nem kifogásokat kerestek.


"A szerencse nem más, mint a felkészültség találkozása a lehetőséggel"

2013. okt. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
100%

42:


Leírtam, hogy mindenki a saját helyzetén javíthat, abban, amiben éppen van.

Nem azt mondom hogy az ország legcsóróbb emberéből lehet a leggazdagabb, vagy a legkövérebből a legizmosabb, csak hogy mindenki javíthat a saját helyzetén, erre hosszabb távon mindig adódnak lehetőségek, amikkel az emberek többsége nem szokott élni.


Előfordult már velem az életben, hogy a három napra való ételem csak egy kiló rizs volt és olyan is, hogy egy hónapban csak a tulajdonos jóindulatából nem kerültem utcára és lettem hajléktalan.


Volt már motorbalesetem, amiből hónapokig tartó lábadozás következett, de egészségileg, anyagilag és minden más szempontból is sikerült túltennem magam rajta.


Én is voltam mocsok csóró, mocsok sérült és mocskosul egészségtelen életet élő és túljutottam rajta. Mert megpróbáltam. Ha meg sem próbáltam volna, biztos nem jutok túl rajtuk.

2013. okt. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:

Micsoda vita alakult itt ki.

Szerintem ahhoz, hogy valaki sikeres legyen, fontos a szerencse és az akaraterő. Ha mind a kettő kellő mértékben megvan, akkor lehet valaki sikeres. Viszont akarat nélkül senkiből nem lesz semmi, hiszen a szerencse önmagában kevés, de ez fordítva is igaz.

32-es ,sajnálom, ami veled történt, és a 35-ös szégyellje magát, hogy ilyet mondott: "Nagy egy hülye vagy az már biztos, és még szerencsétlen is sajnos. "

A 39-snek pedig nincs mindenben igaza, mivel vannak olyan szívműtétek, amiket nem támogat az OEP. És sajnos van olyan ismerősöm, aki ezért fog meghalni, mivel nem milliomos és nincs pénze kifizetni a műtét árát. De sorolhatnék még sok példát erre. Így aki szegény, ne legyen beteg, mert bizony aki nem fizet, azt hagyják sajnos meghalni. Ezt onnan tudom, hogy egészségtudományi területen tanulok az egyetemen, így van rálátásom a magyar eü. rendszerre.

2013. okt. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:

45:


Értem mit mondasz. De arról beszéltem, hogy a szegényeket, a betegeket, időseket, fogyatékosokat nem hagyják meghalni, illetve nem halnak meg úgy, mint régen. Lehetnek kivételek, mint amit felsoroltál, de nem jellemző, hogy a fentebb felsoroltak éhen halnak, megfagynak, járványokban halnak meg vagy a kezelés és segítség hiánya miatt halnak meg, mivel van már olyan fejlett a szociális ellátórendszer.


Ez 100, 200, 500, 1000, 10 000, 100 000, 1 millió éve nem így volt, tehát a mai elesettek (és szegények és betegek és idősek és fogyatékosok) jobban élnek napjainkban, mint a szegények és betegek és idősek és fogyatékosok valaha a történelemben.

2013. okt. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
Természetesen ezt Magyarországra és úgy általában a nyugati világra értem, de ez is nagy előrelépés a semmihez képest. Sőt, ezt főleg úgy mondom, hogy eddig is arról beszéltünk, hogy eléggé megbecsülöm a helyem a világban és minden nap eszembe jut, hogy a legszegényebbek, az átlagember és a leggazdagabbak is jobban élnek napjainkban (mindenki saját magához viszonyítva), mint valaha a történelemben és ezt meg kell becsülnünk. Ez lassan a világ minden részére kimondható lesz, kivéve Afrika jó részére, a Közel-Kelet egy részére valamint Ázsia elszigeteltebb részeire.
2013. okt. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
46-47: Vérlázító amilyen bar.omságokat írsz, komolyan mondom..ilyet kijelenteni, hogy "jobban élnek a fogyatékosok mint valaha a történelemben" Hát, kérlek szépen, nem vagy semmi. (negatív értelemben)Ha fogyatékosságod van akkor mondhatsz erről egy ilyen véleményt, ha nem vagy akkor ilyet nem jelenthetsz ki! És egyébként: Ez egy megosztó kérdés, de természetes szelekció igenis van, létezik valamiért. Ha egy baba halva született annak volt hogy voltak elég nyomós okai, hogy miért. A volt iskolatársnőm példáját mesélem el: a babája szellemi fogyatékos és béna, nem tud mozogni, nem tud beszélni, nem is fog soha. A nagyra tartott 'nem hagyják éhen halni' elméleteddel a megfelelő táplálással 'szépen' tudja élni az elkövetkező 60-70 ÉVET nyálcsorgatással, barátok nélkül,élmények nélkül,szerelem,kapcsolat nélkül, fizikai fájdalmakkal! nem lett volna szabad megszületnie. ez az én véleményem. Ha szerinted meg olyan csodálatos neki, akkor te még életedben nem láttál egy ilyen embert!Fogalmad sincs az állapotáról! És akkor a másik hozzászólótól is meg lehetne kérdezni, aki arról prédikál, hogy mindenkinek a maga helyzetéhez képest kell akarni stb stb hogy ez ilyen személy ööö mégis mit akarjon?? hogy tegyen érte??? szóval tiszta hüly.eségeket beszélnek itt egyesek. Többet kellen hírportálokat nézegetni, híreket olvasni, tájékozódni, vagy csak körbenézni néha a világban, milyen sorsok vannak.
2013. okt. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:

Nem ilyen kivételes eseteket kell felsorolni kifogásként, ami néhány millió emberből talán egyre jellemző (az orvostudomány felelőssége az ilyen sajnálatos betegségek kiszűrése, amely századunkban egyébként már sokkal hatékonyabb, mint bármikor korábban).


Arról volt szó, hogy egy NAGYJÁBÓL egészséges, átlagos helyzetű, nyugati világban élő embernek milyen lehetőségei vannak, melyekről tudomást sem vesz, mert panaszkodni és másokra mutogatni egyszerűbb. De ha már testileg-lelkileg sérült/beteg emberek esélyeiről és életminőségéről beszélünk, akkor említsük meg Stephen Hawking, Nick Vujicic, Peter Dinklage vagy Sean Stephenson nevét és hasonlítsuk össze a hozzáállásukat, az akaraterejüket, a hitüket egy olyan panaszkodó emberével, akinek nem hozzájuk hasonló fogyatékosságokkal kell együtt élnie nap mint nap.

2013. okt. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
"néhány millió emberből talán egyre jellemző" édesdrágajóistenem :S nem hiába, akivel nem történt még hasonló annak fogalma sincs. Az említett gyerek 3 éve született, akkor is ugyanez az orvostudomány volt csak hogy képben legyél. Ha (ne adja Isten) neked is születne majd egy ilyen gyereked, akkor majd sorold fel szerencsétlennek azokat a neveket amiket írtál. 'biztos' segíteni fog....:S ja, hogy szerinted ez veled nem történhet meg? :D sose hidd, hogy nem történhet meg! Nem vagy Superman, sem Mindenható, ugyanolyan hús-vér ember vagy mind mindannyiunk. Megint csak: SZERENCSE kell! Akarat szerencse nélkül nem megy, de szerencsével lehet érvényesülni akarat nélkül is.
2013. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!