Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vatera és Creditforte. Tartozá...

Vatera és Creditforte. Tartozás rendezése?

Figyelt kérdés

Tartoztam a vatera felé 6ezer Ft-al. A vatera továbbította a Creditforte "cég" felé a tartozásomat, így ők csináltak belőle 10ezer Ft-ot. Miután megjött az első levél (sima), befizettem a vaterának a tartozásomat. A Creditforte felé semmit.


Tegnap jött egy második levél, melyben már csak 3800 Ft-os tartozásom van, ami a kezelési költség.


Írtam nekik egy emailt hogy rendeztem a vatera felé a tartozásomat, és hogy engem ne merjenek zaklatni.


Ilyenkor mi a teendő? Sz**rjam le a Creditforte-t, vagy fizessem be? Nem hiszem hogy sima levélként érvényes lenne a behajtás. Egyébként is milyen jogon hajtják be ők az összeget?


2013. szept. 11. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan jogon, hogy a Creidtforte-nak eladta a tartozásod (valószínűleg sok máséval együtt) a Vatera. Igazából, ha z utólag befizetett összeget nem írták volna jóvá, az ellen sem lehetne kifogásod, hiszen már nem a Vaterának tartozol, hanem a CF-nek. Ez teljesen legális, sok cég csinálja. Jobban jársz, ha kifizeted a kezelési költséget is, mert az az összeg is csak nőni fog, majd legvégül jön a végrehajtó vagy inkasszózzák a számlád vagy letiltják a fizetésed.
2013. szept. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

Annyira azért nem eszik forrón a kását.

Ha te rendezted a tartozásod akkor ennyi.


A vaterát sokan túl komolyan veszik, hogy jogszabályok stb.

Pl. h perelnek ha nem veszed át a terméket amit megnyertél. stb.


Amíg akármilyen kamu névvel és címmel is lehet vaterázni, addig komolytalan ez a dolog. Az életben nem találnak meg.

2013. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Második!

Miért írsz butaságokat? Már megtalálták a kérdezőt, hiszen levelet küldtek neki. Szerintem azért néhány jogszabályt érdemes lenne elolvasnod, mielőtt butaságokat leírsz.

2013. szept. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó: inkább te nézz utána a jogszabályoknak, hogyan is is néz ki a törvény szerint az engedményezés.

Kérdező: a tartozásod nem lett eladva, arról értesíteniük kellet volna tértivevényes levélben, az erről szóló engedményezési szerződést a levélben mellékelni kellett volna. Ez a törvény. A CF-nek valódi követelése feléd nincs, mert nem lehet, nem jött létre köztetek jogviszony.

2013. szept. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
66%

Helló Mindenki!


Nem kell bedőlni senkinek,meg semminek!

Van itt köztünk egy Creditforte alkalmazott is!

Szerintem tudjátok ,melyik hozzászóló lenne ő!! :)

A creditforte szimpatizánsnak szolnék!

Itt ez a fórum nem azért jött létre, hogy hamis ,félrevezető információkat juttassunk el a kérdező félnek!

Tehát igen is a Creditforte egy rabló,csaló banda ,aki a szegény ember nincstelen pénzéből akar új gatyát venni magára! Ennyi!

2014. febr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A megoldás egyszerű: nem szabad használni a Vatera felületét és nem keletkezik ilyen probléma.

Százezer forintokat fizettem be nekik, mire rájöttem erre az alapvető igazságra; azóta nem veszem igénybe a szolgáltatásaikat.

2014. okt. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!