Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Félnem kell a Vatera behajtó...

Félnem kell a Vatera behajtó cégétől? (Creditforte kft)

Figyelt kérdés
Kb. fél éve csináltam magamnak egy vatera fiókot megpróbáltam eladni pár dolgot, amiket feltöltöttem kifizettem de mivel bejelöltem, hogy induljon újra az aukció, az egyenlegem mínuszba ment. A vatera párszor küldött e-mailt, hogy tartozom 160 Ftal de mivel nem akartam használni a fiókomat nem fizettem be egyböl, gondoltam ha újból fel akarok tölteni valamit ráér újra +ba tenni az egyenlegem. Erre rám küldték a behajtó céget akik már 4ezret követelnek rajtam, hivogatnak, e-maileket, leveleket küldözgetnek( nem ajánlottan). Erre kifizettem a vaterának a 160!!! Ftos (VICC) lejárt egyelegű tartozásom majd töröltem magam de még mindig nem hagy békén a behajtó cég... Nincs semmi a nevemen,nincs házam, nincs autóm, nincs vagyonom, nincs jövedelmem, 19 éves diáklány vagyok. Olvastam pár dolgot itt is erről a cégről, több éves kérdések és sehol nem derül ki, hogy mi lett a vége?

2012. aug. 28. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

félni nem kell :-)

a tartozásodat kell kifizetni, jelenleg nem a 160 Ft a tartozás (tudom, ezt már rendezted), hanem a Vatera átadta egy behajtócégnek az aktádat, ők levelezgetnek, hívogatnak stb. Most már nem a Vaterának tartozol, hanem nekik. Ezt kell kiegyenlítened, különben amikor majd állásod lesz, a fizudból fognak tiltani, a munkáltatód fog erről papírt kapni, ami nem éppen jó kezdet egy új munkahelyen, ráadásul az összeg egyre több lesz, nem marad 4e Ft. Az pedig, hogy nem ajánlottan küldik a levelet, nem jelent semmit, ha ajánlottan küldenék, akkor sem lennél köteles átvenni, ettől függetlenül a második visszaérkezésétől kézbesítettnek minősül, akár átvetted, akár nem. Szóval félni nem kell, csak a szolgáltatásért, amit igénybe vettél kellett volna időben fizetni. Akkor elég lett volna a 160 Ft, most jelenleg 4000-nél tartasz, a Te dolgod, hogy rendezed-e vagy megvárod, amíg 20.000 lesz belőle.

2012. aug. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd lesz egyszer valamid, akár jövedelem, akár örökség... aztán majd akkor viszik azt addig meg majd hízik a tartozásod egyrészt a büntetőkamatok miatt, másrészt meg előbb-utóbb a behajtó is meg fogja unni és átadja végrehajtónak, az meg rögtön rászámol vagy 50ezret költségként.
2012. aug. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amíg csak 160 Ft-tal tartoztál, akkor kellett volna azt a 160-at befizetni a határidőig...

Most már átadták a behajtó cégnek, innen kezdve 4000 Ft a tartozásod, sőt ha ezt sem fizeted ki, akkor 1 hónap múlva +20.000 Ft jön hozzá és a büntetőkamatok...


Mire észbe kapsz, 50-100 ezerre fog hízni a tartozásod!!!


Innentől kezdve már nem a Vatera kezeli a tartozásodat, kár volt a 160 Ft-ot utólag átutalnod, mert ezzel nem lett kevesebb a 4000 Ft-os tartozásod.

2012. aug. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Én elég régi vaterás vagyok, és azt látom, hogy az új felhasználók egy része egyáltalán nincs azzal tisztában, hogy a vatera nem játszótér, nem virtuális bohóckodás, itt valós pénzügyi tranzakciókat bonyolítunk le, valós következményekkel.


Nem kell hozzá még főiskola sem, hogy kimatekozd, ha automatikus újraindítást jelölsz be, akkor bakker az aukció újraindul, az indítás pénzbe kerül és az összegek összeadódnak.


Nem tudom, hogy hogyan szólnak a vaterás fizetési felszólítások, mert én folyamatosan pozitívan tartom az egyenlegem, de biztos vagyok benne hogy egyértelműen leírták, hogy ez egy mínuszos számla, és a tartozást rendezni kell.


Nem egyedi a problémád, felnőttként is sokan belefutnak hasonlóba. pl. kolléganőm elfelejtette lemondani a diák bankkártyáját és ott gyűlt neki a tartozás. 1000Ft-ból lett neki több tízezer, de én is jártam már pórul a hülyeségem miatt.


Ha már a behajtónál van, azt ki kell fizetned. ha a seggedet vered a földhöz akkor is fizetni kell, nincs kibúvó. Ha nincs vagyonod, majd levonják, ha lesz. Egyszer úgyis dolgozol majd, és akkor megtalálnak, de akkor már nem 4000Ft-ot hanem brutális összegeket követelhetnek rajtad.


Jobban teszed, ha felveszed a kapcsolatot a behajtó céggel. (legjobb telefonon, ott a számuk a levelükben)

Elmondod, hogy tartozol és szeretnéd rendezni. Megállapodtok a fizetés határidejében és módjában. Vagy számlaszámot adnak meg, vagy csekket küldenek. Általában, ha fizetési hajlandóságot tapasztalnak az adós részéről, szoktak engedni. Pl. kérsz egy csekket, és megállapodtok hogy októberben rendezed.

De ehhez az kell, hogy vedd fel a kapcsolatot velük és közöld hogy fizetni fogsz.


Mindenképp fizess, és minél hamarabb. Lemondasz egy új ruhadarabról, egy buliról, vagy kérsz anyutól.. inkább most négyezret, mint hamarosan húszat.


Azért lett 160FT-ból négyezer, mert a behajtó cég kamatokat pakol rá, és felszámolja a saját költségeit. Minden egyes kiküldött levelet, hívást, a munkaidejüket amit a te zaklatásoddal töltenek felszámolnak neked kamat formájában.

Másképpen hogyan érné meg behajtó céget üzemeltetni? :)


De gondold azt, hogy szerencse is van ebben a szerencsétlenségben: piti kis veszteséggel megtanulhattad a leckét, és nem fogod felnőttként több százezres tételekben ugyanezt a hibát elkövetni.


Később a villanyszámlád, vízdíjad, internetdíjad...stb rendezésére is ugyanaz a szabály vonatkozik, mint a Vatera számlára: a tartozás kamatozik és a behajtó nem viccel. (és nem ingyen dolgozik)

2012. aug. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ne higgyj azoknak a válaszoknak, amik a befizetésre buzdítanak. Ezek a követeléskezelő munkatársai, az a dolguk, hogy az interneten keressék a vaterával és a creditfortéval kap1csolatos topikokat és ijesztgessenek. A lényeg, hogy befizess, mert behajtani nem tudnak.

Szerintem párat ők maguk hoznak létre, hogy ha valaki bajban van, beírja a keresőjébe és ezeket a válaszokat találja meg.

Rájössz, hogy kik azok, látszik a szóhasználatukból, ismerik a szakzsargon. Röhejes, amikor megpróbálnak köznapi vagy laza kifejezéseket használni a hivatalos megnevezésekkel együtt...


A tények:

1. Ha nem ajánlva küldik a levelet, nem számít. Ne reagálj rá, tépd szét és dobd a kukába.

2. Az elektronikus levelezésük automatikus, ha törlöd az adataidat a vaterán és a neved helyett kriksz-krakszokat írsz be, akkor ez emailedre - amit nem tudsz törölni, csak a vaterás fiókkal együtt - kriksz-kraksz névre jönnek a levelek tőlük.

3. Megadhatsz hamis postacímet is, akkor nem tudnak levelet küldeni.

4. Nem nő semekkorára a tartozás én fél éve tartozok és 34 Ft (!) kamatot tettek a 3800 "adminisztrációs díjukra". Pont ma kaptam meg...töröltem :)


Felháborító, hogy egyes kamucégek belőlünk próbálnak megélni, semmit sem csinálnak, nem dolgoznak, csak el akarják szedni a pénzünket. A vatera is ilyen, nem beszélve az állítólagos követeléskezelőjéről.

2012. nov. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5.

neked üldözési mániád van

2012. nov. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azóta már befizettem azt a 3800 Ft-ot, élvezzenek rá. A Vateráról pedig töröltem magam és többet a közelébe nem megyek soha, akit pedig lehet óva intek tőle. Lehet az apró betűs szerződésben benne van de nem tájékoztattak korrekten, hogy ez lesz ha nem fizetem ki azt a 160 Ft tartozást feléjük és nyilván a saját érdekemből előbb utóbb úgyis kifizettem volna, hogy újra tudjak eladni ahhoz pedig az kell , hogy ne legyen mínuszban a számlám. Na mindegy, örülök , hogy ennyiből megúsztam,bár baromira igazságtalannak érzem úgyhogy kívánom még ha teljesen abszurd is, hogy 3800 Ft legyen a legnagyobb vagyona az összes Creditforte-s és hasonló embereket lecsapoló patkánynak.
2012. nov. 19. 11:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!