Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Táppénz alatt szerintetek...

Táppénz alatt szerintetek megoldható lenne a következő?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő kaptam egy ajánlatot egy német cégtől,de az itthoni munkahelyemet nem akarnám feleslegesen kockáztatni ezért azt találtam ki hogy táppénzre kérem magamat és az idő alatt ugye kiderül ha vmi nem okés vagy nem sikerül.

Ha viszont minden okés akkor itthon felmondanák azonnali hatállyal.

Szerintetek ez a dolog így működne?

(a táppénzt tutira el tudom intézni,a kapcsolatok megvannak hozzá)



2013. aug. 21. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Nem. Ezt hivjak tappenzcsalasnak. Eloszor is a tappenz alatt a munkaltato barmikor ellenorizheti, hogy otthon vagy e -mert hivatalosan csak meghatarozott idoben mehet ki a keresokeptelen- masodszor meg a ceg sem tud hivatalosan foglalkoztatni, ha mashonnan vagy tappenzen. Felejtsd el.
2013. aug. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Mellesleg azonnali hatalyu felmondas az a rendkivuli felmondas, igencsak meg kell indokolni. A jobb munkat kaptam nem indok. ha pedig nem fogadjak el a rendkivuli felmondast, nagyon rosszul jarsz, mert a munkaltato beperel, te veszitesz es a karterites melle meg a perkoltseget is fizetned kell.
2013. aug. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szóval akkor nem tudna bejelenteni a másik munkáltató,amennyiben táppénzen vagyok...

Hmm hát akkor nem tudom hogy lehetne jól megoldani ezt...

2013. aug. 21. 08:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Szabadsag? Mellette pedig alkalmi munkavallalas?
2013. aug. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szabadság mellett megoldható lenne?

De ahhoz mindenképp alkalmival kell szerződést kötni?

Határozatlannal nem jó?

2013. aug. 21. 09:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Hat ezt a munkaugyes tudna biztosra megvalaszolni... En anno alkalmi munkavallaloival dolgoztam amikor munkahelyet akartam valtani. Meg alkalmazasban alltam az egyik cegnel, amikor a masiknal kezdtem.
2013. aug. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért nagyon szépen köszönöm a segítségedet.
2013. aug. 21. 09:32
 8/9 A kérdező kommentje:
Annak pedig utánajárok akkor hogy határozatlannal lehet-e...
2013. aug. 21. 09:33
 9/9 anonim ***** válasza:
ok
2013. aug. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!