Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havi 150 ezer plusszal mi...

Havi 150 ezer plusszal mi lenne az okos döntés?

Figyelt kérdés

5 éves friss szerződésem van egy cégnél mellékállásban minimum 150 ezret fogok keresni. A pénz mindig jól jön, de mivel nincsenek extra igényeink, ezért okosan szeretnék dönteni.

Van lakáshitelünk, gyűjthetnék rá 3-4 év alatt ki is futna. De lehet jobban járnék ha évente keresett pénzt befektetési alapokba vagy valami alacsony kockázatú értékpapírba fektetném? Esetleg a havi szintű 150 ezret lehetne értelmesen felhasználni s nem a párnában gyűjtögetni?


Gondoltam arra is hogy szűkebb családban 4-5 személynek kötni fundamentát arra mégis van 30% állami támogatás.

8 év után szép summa jöhetne össze abból is.


Nem értek a pénzügyi befektetésekhez, ezért kérnék útmutatást itt.


Köszönöm ha valaki érdemben tud segíteni pár mondatban.



2013. márc. 31. 14:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"A világ legnagyobb befektetői sem tudják megmondani, hogy mi a legjobb befektetés."


Akkor nem tudom, hogy mitől lettek ők a világ legnagyobb befektetői.


"Senki nem fektet pusztán egy dologba"


Gondolom itt arra utaltál, hogy a földbe való befektetés az "egy dolog"-nak számít. Itt felmerül néhány kérdés:


1. Akkor én "senki" vagyok? Illetve nem is létezem? - merthogy én földbe fektetem a pénzem.


2. Igazából nem/ nem csak földbe fektetem a pénzem, és itt csak hazudok, félrevezetek másokat, nehogy rátaláljanak egy igazán megfelelő lehetőségre a befektetés szempontjából?


3. Egyáltalán buzdítottam e valakit arra, hogy csak egy lábon álljon? - én csak egy lehetséges dolgot mondtam, ami a "többlábon" állásnak az egyik területe lehet.


De egyébként a különféle földeknek különféle hasznosítása révén az ember már nem egy lábon él... HA pedig a terményeire egy idő után vállalkozást is épít, akkor meg aztán egyáltalán nem egy lábon áll... de ezt most nem részletezem... eredetileg csak az első írásomat akartam ötletcsinálónak.


"még egy kis havi 10 ezer forintos életbiztosításnál is egész csapat szakember dolgozik kifejezetten a tőke porlasztásán. "


Nem egy ember kis 10 ezer forintján dolgozik egy csomó szakember, hanem egy csomó ember csomó 10 ezer forintján.


A pénz befektetésének mint tudjuk rengeteg módja van. Az az irány, amit én képviselek, ott is rengeteg ember dolgozik a pénz befektetésén, csak másképpen.


Az én pénzem legjobb befektetésének a támogatói a tapasztalt, tapasztalatukat átadó gazdák és azok a komoly szakemberek voltak, akik jó szakkönyveket írtak a különféle növények termesztéséről, állatok tartásáról, a föld műveléséről, az elvégzendő feladatokhoz szükséges eszközökről, stb. Őket nem befektetési tanácsadóknak hívták.... és nem is okoskodóknak. Mégis jó tanácsokkal láttak el.


És itt van egy nagyon fontos pont. Ezek az emberek nem a pénzemet akarták befektetni, hanem tudást adtak, amivel én magam jó döntéseket hozhattam a boldogulásom érdekében - és mások boldogulása érdekében is.

2013. ápr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Ahhoz, hogy meg tudd ítélni ezeket a dolgokat, amikről írtál, óriási szakértelem szükséges."


Honnan tudod, hogy mekkora szakértelmem van? Onnan, hogy valami olyat írtam, amivel te nem értesz egyet?


"Ez nem úgy megy, hogy csak úgy elkezdesz gondolkodni, aztán rájössz a tutira."


Nálam sem pont így történt, de mindenképpen a gondolkodással kezdődött. :)


Mondtam én olyat, hogy:


Kedves 150 ezer forint tulajdonosa!

Ha szeretnéd, hogy a pénzed jó helyen legyen, akkor csak úgy kezdj el gondolkodni, és meglásd, rá fogsz jönni a tutira! :)


Itt azért megjegyezném, hogy mivel nem ismerjük pontosan, hogy a havi 150 ezer tulajdonosa milyen szakértelemmel, a világ dolgaira való rálátással rendelkezik, még akár csak simán a gondolkodás is eredményes lehetne. Ki tudja, mi kerül elő gondolkodás közben az agyunk ötletkamrájából?

2013. ápr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
64%

"Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor mindenki milliomos lenne (aztán meg mindenki koldus, mert a termelési színvonal nem bír el 7 milliárd milliomost). "


Valaki járható utat keresett a pénze befektetésére. Én adtam egy ötletet. Nem egyszerűség-bonyolultság alapján írtam, hanem csak úgy spontán a saját meglátásaim, ill tapasztalataim alapján.


Az, hogy egyszerű-e, vagy bonyolult, az igazából a milliomossá válás szempontjából majdhogynem teljesen mindegy.


Az általad említett 7 milliárd ember nem azért nem milliomos, mert a Föld nem tud elhordani a hátán 7 milliárd földből élő milliomost,


hanem azért nem, mert az emberek még az igazán egyszerű dolgokat sem teszik meg azért, hogy minőségibb életet élhessenek.


Ezek azok az egyszerű, minden embernél működőképes dolgok, amelyek a te általad ajánlott olvasmányból is egyértelműen kitűnnek, és aminek csak kiegészítője kívánt lenni a földbe való befektetés:


Vagyis, hogy az emberek a meglévő javaikkal sem bánnak ésszerűen, logikusan.


Pedig a milliomossá váláshoz vezető első lépcsőfok az a már meglévő javainkkal való helyes bánásmód volna, aminek az alapja ismét csak a helyes és oly sokak által lenézett, sőt utált gondolkodás.


Aki ma a földjeiből milliomos, az az ember nagy valószínűség szerint sok sok milliós géppel/gépparkkal rendelkezik. Egy ember egy komolyabb géppel akár több száz hektáron is dolgozhat egyedül. Vannak olyan több ezer hektáros gazdaságok, ahol csupán pár ember dolgozik néhány géppel.


Ilyen milliomosokból valóban nem lehetne 7 milliárd ember a földön, ezt én is így gondolom.


De akinek van 5 évig havi 150 ezer forintja, az nyilván nem is fog több ezer hektárt megvenni, hanem a mai átlag árak mellett csak kb. 9-et.


És ez a 9 hektár, ha ügyesen bánik vele, akkor egész életében kisegíti majd anyagiakkal.


Persze, el is lophatják a terményt, meg természeti csapás is sújthatja, meg vadkáros is lehet. Meg olyan is volt, amikor az embertől elvették a földjét.


De ha másba fektetné a pénzét, akkor pl. ha illegális dolgokkal foglalkozna, akkor a hatóságoktól, és a többi bűnözőtől kéne féltse a szabadságát, ill. az életét.


Vagy, ha történetesen bármilyen legális dologból mégiscsak meggazdagodna, akkor is járhat úgy, mint a korábban említett akácfa tulajdonos, akinek ellopták a fáját, csak neki nem a fáját lopják el, hanem a kocsiját, amit a tök jó megtakarításából vett.


Viszont, ameddig a világ világ, az embernek ennie kell, télen melegednie kell, és ez csak és kizárólag a földek műveléséből lehetséges, na meg persze a vizek rendben tartásából.


Ha mindenét elveszíti, de a földje megmarad, akkor 9 hektárból az egész családját eltarthatja.


Ja, hogy nem ért mondjuk a földműveléshez? És akkor mi van? Amikor megszületett, akkor tudott beszélni? Nem. De mit csinált? Fogta magát, és megtanult. A legtöbb embernek ez volt az első, és utolsó okos dolga az életben.


Ahogy az ember gyermekként megtanulta a szükséges dolgokat, ugyan úgy meg tudja tanulni felnőtten is, mint ahogy az általad ajánlott cikkben is, ha jól emlékszem ajánlják az idegen nyelvek elsajátítását a jobb munkalehetőségek reményében.


Ugyanúgy kell megtanulni a földdel való bánást is, mint az idegennyelvet. Az alapokat érdemes elsajátítani otthon, majd jön a terep. Ennyi.

2013. ápr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
45%

Záró gondolatként még annyit mondanék, hogy én azért is tartom a földbe való befektetést a legjobbnak, mert közben az ember érintkezik a természettel, és ha helyesen műveli meg a földjét, akkor menet közben értelmesebb ember válhat belőle. Megtanulhatja többek között azt, hogy akkor van ennivaló, ha azt valaki megtermeli. És csak akkor tudjuk megtermelni azt, amire szükség van, ha a földeket nem tesszük tönkre.


Tudom, hogy vannak pénz-értelemben sokkal jövedelmezőbb befektetések, de azok általában nem az életet szolgálják, hanem néhány hazug ember gátlástalan vágyát.


Ha az lett volna az eredeti kérdés, hogy


"Több ezer hektárom van, és a bejövő pénzemet szeretném befektetni. Ti mit javasoltok?"


Ebben az esetben nem javasoltam volna, hogy vegyen még több földet, mert igazságtalannak tartom, ha valaki ennyi földet birtokol. Így nem jut másoknak annyi sem, amennyi kellene.


Azt javasoltam volna, hogy inkább fektesse a pénzét abba, hogy segít másokon, és akkor az Élet majd meghálálja neki.


Tulajdonképpen mindenkire ez az igaz, hogy ha feleslege van, akkor segítsen vele mások épülésére. Vagy csak olyan dolgokba fektesse, ami majd idővel másnak is hasznára lehet.


Bocsánat, hogy ilyen sokat írtam!


Remélem a havi 150 ezer forint tulajdonosa nem haragszik rám, amiért " havi 150 ezer tulajdonosának" hívom. Nem rosszindulatból hívtam így, csak az egyértelműség kedvéért.


Aki pedig kritizált, annak üzenem, hogy tiszteletben tartom a véleményét, de mindenképpen kikívánkozott belőlem a sajátom.


Minden jót kívánok mindenkinek!

2013. ápr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!