Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek okos döntés lenne?

Szerintetek okos döntés lenne?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, lehet hogy rossz helyre írtam, de nem találtam megfelelő rovatot.


17 éves vagyok, és mostmár mindenki azt mondja, hogy gondolkoznom kellene, mi szeretnék lenni ha felnövök.

Először állatorvos akartam lenni (kisebb koromban), azután ügyvéd (általános iskolában) most pedig tanár.

Nagyon megtetszett ez a szakma, úgy terveztem el, hogy ha tanár leszek, vissza szeretnék jönni a mostani iskolámba tanítani, mert egyszerűen imádom!


A bizonyítványom nagyon jó lett, lett 3 db dicséretem és csak 2 db 4-esem lett, a többi mind 5-ös.

Azt tervezem, hogy utolsó évben is ilyen jó lesz, vagy még jobb.


A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ilyen bizonyítvánnyal kicsit komolyabb, jobb állást kellene választanom, mint a tanári szakma?

Nem vagyok nagyképű, csak azért kérdezem mert egyszer megkérdezte az egyik tanárom, hogy mi szeretnék lenni és mondtam hogy tanár, és ő azt felelte: "Tanár sose legyél"


Szerintetek igaza van?

Tudom azt válasszam amit igazán szeretnék és jól érezném magam, de mégis, szerintetek?


2011. jún. 23. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha hivatásodnak érzed, hogy taníts, akkor legyél tanár. Nincs annál jobb, mint amikor az ember úgy megy be dolgozni, hogy szereti, amit csinál. Ezt sokan a nagy pénzhajszolásban elfelejtik.

Egyébként kevés komolyabb, nagyobb felelősséggel bíró állás létezik, mint a tanári, ahol a következő generáció sorsa van a kezedben.


Ha viszont nem érzed hivatásodnak, akkor keress valami mást, amit annak érzel.

2011. jún. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Elsővel eggyet értek!

Tényleg csináljuk azt amit akarunk,és amit szeretünk csinálni olyan dolgot nem szabad erőltetni amit nem szeretünk.Bár a tanárok állásal mostanában egy a baj,hogy nem nyújt biztos megélhetést.Nem olyan jó a fizetésük mint régebben,de ne ez változtassa meg a döntésed.

Sok sikert!!

2011. jún. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy választottam szakot, hogy figyelmen kívül hagytam a vészmadár hangokat, és nem igazán izgat, ha nem keresek szörnyen sokat vele. Ezt szeretném csinálni életem végéig.


Ha te úgy érzed, hogy ez az, amit szívesen csinálnál, elhivatott vagy, akkor ne hagyd magad lebeszélni. Legalább olyan is ülne a padban, aki tényleg tanítani akar.

2011. jún. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért mondta, mert ismeri a szakma buktatóit. Pl. a szüleim is pedagógusok, és nem szeretnék ha tanár lennék, pedig van rá affinitásom, de nem leszek, mert beláttam, hogy nem lenne jó. Nagyon hamar felhúzom magam a gyerekeken.


De ha úgy érzed hogy neked ez kell, akkor hajrá. Végre olyan ember menne tanárnak aki át is tudja adni a tudását.

2011. jún. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
egyet értek az előzöekkel. még annyit hozzátennék, hogy az általános iskolai bizonyítványoddal kapcsolatban szerintem még nem lehet meghatározni semmit. de nem is az a lényeg. én most érettségiztem, egy 4esem lett, amúgy meg 410 pontom és anglisztikára jelentkeztem azzal a céllal hogy nyelvtanár leszek. tavaly 356 volt aponthatár, szóval választhatnék éni s "komolyabb" szakot, ahová magasabb a ponthatár de én ezt szeretném és kész:)
2011. jún. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

14:03, általános iskola? 17 évesen? Mindjárt érettségizik a kérdező.


Kedves Kérdező!


A tanári pályát az ilyenek menthetik meg, mint Te! Hajrá!

2011. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó nem értelek , nem az általános iskolás jegyeiről beszélt 17 évesen.


Kedves kérdező! Én 24 éves vagyok és én is ilyen jó tanuló voltam. Szerintem nincs baj hogy tanár akarsz lenni, korrepetálhatsz,vagy akár egyetemi tanárságban is gondolkodhatsz. De én olyan kerülő úton jutottam el oda ahol most vagyok hogy hihetetlen, és nem a szakmámban dolgozom, de nagyon megvagyok elégedve a munkámmal. Szóval ha úgy érzed menj tanárnak, az élet úgy is alakítja majd a dolgokat. Én már csalódtam iskolával kapcsolatban is, hogy volt egy adott dolog amit tanulni akartam és mikor bekerültem suliba már nem tetszett. Szóval valahol elkell kezdeni.

2011. jún. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
bocs utolsó előtti
2011. jún. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
jah tényleg :D bocs:D:D
2011. jún. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha tényleg úgy érzed, több évnyi tanulást tudnál belefektetni, hogy tanár lehess, akkor vágj bele! Ha úgy gondolod, meg tudnál élni egy tanári fizetésből (+ esetleg különórák), akkor csináld, ha azt szeretnéd! Rengeteg türelemre lesz szükséged, és elhelyezkedned sem lesz könnyű, de ha igazán akarod, akkor sok sikert hozzá!

Ha viszont bizonytalan vagy magadban, és abban, hogy tényleg ezt akarod, inkább válassz mást, mert egy csapat gyerek nagyon könnyen megérzi a bizonytalanságot. Kétféle tanár létezik: aki tud tanítani (mindegy, hogy szigorral, vagy humorral), és aki nem (mivel a diákok semmibe sem nézik). Csak rajtad múlik, melyik leszel.

2011. jún. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!