Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek okos döntés lenne?

Szerintetek okos döntés lenne?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, lehet hogy rossz helyre írtam, de nem találtam megfelelő rovatot.


17 éves vagyok, és mostmár mindenki azt mondja, hogy gondolkoznom kellene, mi szeretnék lenni ha felnövök.

Először állatorvos akartam lenni (kisebb koromban), azután ügyvéd (általános iskolában) most pedig tanár.

Nagyon megtetszett ez a szakma, úgy terveztem el, hogy ha tanár leszek, vissza szeretnék jönni a mostani iskolámba tanítani, mert egyszerűen imádom!


A bizonyítványom nagyon jó lett, lett 3 db dicséretem és csak 2 db 4-esem lett, a többi mind 5-ös.

Azt tervezem, hogy utolsó évben is ilyen jó lesz, vagy még jobb.


A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ilyen bizonyítvánnyal kicsit komolyabb, jobb állást kellene választanom, mint a tanári szakma?

Nem vagyok nagyképű, csak azért kérdezem mert egyszer megkérdezte az egyik tanárom, hogy mi szeretnék lenni és mondtam hogy tanár, és ő azt felelte: "Tanár sose legyél"


Szerintetek igaza van?

Tudom azt válasszam amit igazán szeretnék és jól érezném magam, de mégis, szerintetek?


2011. jún. 23. 13:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Tetszik a szakma, meg már el is terveztem hogyan viselkednék a gyerekekkel, de még azért elég bizonytalan vagyok. Jelenleg mégsem tudnám más szakmában elképzelni az életem.


Igen, a kedves válaszoló valamit elnézhetett, nem az általános hanem a középiskolás bizonyítványomról beszéltem! :)

2011. jún. 23. 14:28
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj,ha tanár vagy, lehet az eleinte mind szép és jó,de ha kapsz egy rossz osztályt ami kezelhetetlen akkor mit csinálsz 1 éven vagy esetleg 2-3-4 éven keresztül? Ha alsós tanár leszel az még jobb talán, de ugyanúgy nehéz. De osztom a többi véleményt: Azt csinálj amit szeress. Én soha nem lennék tanár de ez csak magánvélemény.
2011. jún. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Egyébként nem kell feltétlen iskolai tanárnak menned, rengeteg minden van, amit egy tanári alappal kezdhetsz. Ez olyan, mint a paradicsomszósz az olasz konyhában, lehet belőle bármi. :D


Elhelyezkedhetsz tehetséggondozásban, különórákat adhatsz, foglalkozásokat, táborokat szervezhetsz, elvégezhetsz drámapedagógia kurzust és lehetsz gyermekszínházi rendező stb.

2011. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ha már tanár szeretnél lenni, akkor legyél egyetemi tanár.

igaz, hogy le kell hozzá doktorálni, de legalább jó eséllyel olyan diákokat fogsz tanítani, akiket érdekel a dolog, és nem papírgalacsinokkal dobálóznak órán.

a fiatalság egyre jobban elkanászodik, ki tudja mi lesz 5-6 év múlva, mire odajutsz, h tanítasz.

2011. jún. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

nem értek egyet az előttem szólóval, már csak azért sem, mert ha nem lesz pl természettudományokból utánpótlás, nem lesz aki tanítsa azt aki egyszer majd az egyetemre kerül, így ha tanítani szeretnél, akkor menj szerintem középsuliba

Egyetemi tanárnak olyan menjen, aki szeret tanítani, de emellett le tud tenni az asztalra kutatást is.


Ez nem azt jelenti, hogy te kedves kérdező nem ilyen ember vagy/leszel, csak azt hogy ez csak akkor derül ki, ha már az egyetemen vagy.

2011. jún. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Vágj bele! Ha tényleg ezt szeretnéd csinálni, ne törődj azzal ki mit mond! Nem igaz, hogy nem lehet belőle megélni. Én is annak tanulok és már négy éve tanítok angolt képesítés nélkül. A magántanítást meg a céges oktatást nagyon szerettem, a szakközépiskolát nem, mert nagyon rossz helyet fogtam ki. Év elején volt egy nagyon rossz időszak az életemben, amikor csak a tanítás adott nekem erőt.
2011. jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!