Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havi 150 ezer plusszal mi...

Havi 150 ezer plusszal mi lenne az okos döntés?

Figyelt kérdés

5 éves friss szerződésem van egy cégnél mellékállásban minimum 150 ezret fogok keresni. A pénz mindig jól jön, de mivel nincsenek extra igényeink, ezért okosan szeretnék dönteni.

Van lakáshitelünk, gyűjthetnék rá 3-4 év alatt ki is futna. De lehet jobban járnék ha évente keresett pénzt befektetési alapokba vagy valami alacsony kockázatú értékpapírba fektetném? Esetleg a havi szintű 150 ezret lehetne értelmesen felhasználni s nem a párnában gyűjtögetni?


Gondoltam arra is hogy szűkebb családban 4-5 személynek kötni fundamentát arra mégis van 30% állami támogatás.

8 év után szép summa jöhetne össze abból is.


Nem értek a pénzügyi befektetésekhez, ezért kérnék útmutatást itt.


Köszönöm ha valaki érdemben tud segíteni pár mondatban.



2013. márc. 31. 14:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha biztos helyen akarod tudni a pénzed akkor a banki lekötés (alig kamatozik) vagy a Fundamenta jó lehet.

Ha kockázatot is tudsz vállalni akkor ott többet hozhat a konyhára. Nekem fut egy befektetésem, egy cég kezeli és most megszüntették a minimum betétet, ha érdekel akkor írok róla privát üzenetet. Megoldható a tőkevédelem is, azaz a betett összeged védve van.

Nekem 3 hét alatt 15% a profitom.

2013. márc. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 rugorm ***** válasza:
9%

Takarék és lakás szöviket semmi képpen, mert a pénzed nagyját megint csak zsebre vágják, ami különben téged illetne meg.


Nagyon sok lakás szöv-es ismim bukta el 2011bena pénzét, hogy nem jól kezelték címszóval, ennyi erővel el sem kell költeni, hanem venni rajta rézkábelt, ozt ha kell a pénz, elnézni a mélyre :)

2013. ápr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Egyszerű dolgom van, mert van egy cikk, amiben minden kérdésedre ott a válasz, és még csak nem is akar rábeszélni semmilyen termékre. A lényeg: ha kölcsönöd van, a legjobb befektetés a kölcsön minél gyorsabban való visszafizetése.


Tényleg melegen ajánlom a cikk alapos elolvasását, mert nagyon érdemes.


[link]


Üdv,

Levee44

2013. ápr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Az előttem hozzászóló ajánlott egy kis olvasmányt... Elolvastam. Sok értékes gondolat, meglátás van benne.


Én annyival egészíteném ki, hogy ha van elég félretett pénzed, akkor az az után bejövő anyagiakat fektesd termőföldbe/erdőbe stb... Szerintem ennél jobb nincsen. Pl akácfával betelepítesz egy arra alkalmas helyet, és amikor vágáséretté válik, akkor szerintem a terület árának a többszörösét hozza vissza... De ez csak az én véleményem.... Én ezt tenném/ill teszem, és hasonlókat. A pénz önmagában nem finom, és fűteni sem lehet vele túl jól. De ha bármilyen növénytermesztésbe kezdesz, akkor biztos, hogy lesz mit egyél, vagy lesz mivel fűts, ill ha eladod, akkor pénzed is lesz, ha éppen arra van szükséged. Ja, és nem minden növény termesztéséhez, gondozásához kell napi szinten ott lenni... Vannak kevesebb törődést igénylő növények.

2013. ápr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Értelmesengondolkodni!


Miből gondolod, hogy értékes válasz, ha leírod, hogy SZERINTED a legjobb befektetés a termőföld? Ilyenkor mindig nevethetnékem támad, amikor valaki ilyen kijelentést tesz. A világ legnagyobb befektetői sem tudják megmondani, hogy mi a legjobb befektetés. Senki nem fektet pusztán egy dologba, még egy kis havi 10 ezer forintos életbiztosításnál is egész csapat szakember dolgozik kifejezetten a tőke porlasztásán.


Ahhoz, hogy meg tudd ítélni ezeket a dolgokat, amikről írtál, óriási szakértelem szükséges. Ez nem úgy megy, hogy csak úgy elkezdesz gondolkodni, aztán rájössz a tutira. Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor mindenki milliomos lenne (aztán meg mindenki koldus, mert a termelési színvonal nem bír el 7 milliárd milliomost).


Egyébként a termőföld-agyrémről sem kell írnom, mert ezt is megtették már helyettem:


[link]


És még mielőtt valaki előjönne az arannyal, természetesen abba sem érdemes fektetni.

2013. ápr. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bocsánat, "érdemeselgondolkodni".
2013. ápr. 4. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az akácos is addig tűnik tuti befektetésnek, amíg egy héttel előtted betakarítják az orkok.
2013. ápr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 rugorm ***** válasza:

Mostantól nekem is van annyim, 150ezerFt plusszom.


Mit tudok ezzel kezdeni? hm?

2013. ápr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves rugorm,


Neked is ugyanazt kell válaszolnom: olvasd el ezt (nem én írtam, hanem egy nálam sokkal képzettebb szakember). Ha ez után még mindig tanácstalan vagy, írj privátban.


[link]

2013. ápr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Valaki feltette nekem ezt a kérdést:


"Miből gondolod, hogy értékes válasz, ha leírod, hogy SZERINTED a legjobb befektetés a termőföld?"


Sajnos nem tudok mindenre részletesen kitérni, mert nincsen rá időm, de a teljesség igénye nélkül megpróbálok erre a fenti kérdésre válaszolni, illetve az egész üzenetre is néhány mondatban.


Szóval:

Nem ismerem a havi 150 ezer forint tulajdonosát. Személyre szabott tanácsot így semmiféleképpen nem adhatok.


Azt viszont biztosan tudom, hogy én mibe szoktam fektetni a saját pénzemet. És mivel nekem eddig nagyon úgy tűnik, hogy bevált a dolog, és mivel én nem akadtam jobb ötletre eddig, ezért részemről úgy gondolom, hogy szégyenkezés nélkül kijelenthetem, hogy SZERINTEM ez a legjobb befektetés. Ha találtam volna jobbat, számomra megfelelőbbet, és ennek ellenére mégis a földvásárlással jönnék elő, akkor volna miért szégyenkezzek, mivel olyan dolgot állítottam a legjobb ötletnek, amiről én magam sem gondolom hogy az lenne.


Magyarul az történt, hogy rátaláltam egy kérdésre, és leírtam egy olyan lehetséges utat, választ, ami nekem eddig bejött és ezért valaki kinevetett.



Hogy a havi 150 ezer forint tulajdonosa ezt az utat választja e a pénze befektetésére vagy sem, az már az ő dolga.

2013. ápr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!