Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyiből éltek havonta? Hogy...

Mennyiből éltek havonta? Hogy spóroltok?

Figyelt kérdés
Nem az érdekel, hogy mennyit kerestek. Hanem az, hogy a számlák után mennyi marad az alapvető szükségletek kielégítésére és abból hogy gazdálkodtok.
2012. nov. 9. 11:42
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim válasza:

20 éves egyetemista vagyok, hétköznap albérletben lakom, hétvégére megyek haza.

Édesapám nettó 220-at keres havonta, a pluszokkal is együtt és mivel pedagógus, nyáron vállal idénymunkákat is, abból szoktuk megvenni a tüzifát télire.

Édesanyám 110-et keres, szintén nettó, neki nemigen van semmi plusz, asszisztensnő egy szakrendelőben. Spórolnak, mert szeretnénk házfelújítást a nyáron.

A szüleimtől nem kérek semmi pénzt, dolgozom. Tescoban vagyok árufeltöltő és ugyanott hostesskedem is (kóstoltatás, termékajánlás, szórólap, clubcard) de ez nem mindig van, bár tény, hogy sokkal jobban fizet, mint az árufeltöltés. Ezzel havonta átlagban 60-at keresek, de ha sok a hostess munka, volt hogy havi 100-110et is kaptam. Bár az 12 órás, szóval amikor suli van nem tudok menni, azt hétvégente csinálom. Az árufeltöltés általában éjjel van. Tanulás mellett nehéz, de szeretem őket, és így a szüleimnek sem kerülök sokba. Ezen kívül nagyszüleim támogatnak havonta 15-15 ezer forinttal. De ezt mindig félreteszem, sőt a fizetésem se költöm el soha. Az albérletem fixen 30 ezer, minden hónapban, saját szoba. A bérletem 3600, utazás haza kb. egy tizes havonta. Ruhákat kiárusításban veszem, vagy használtan. Nincsenek drága ruháim, de igyekszem változatosan és csinosan öltözködni. Magamra főzök az albérletben és anyukám is csomagol. Rendelni ritkán szoktam, max. akkor ha nagyon elmaradtam a tanulással és nincs időm. Plusz kiadás még, hogy hébe-hóba eljárok szoláriumba, ez kb. 2 ezer forint havonta és tartós lakk van a köreimen, ez 3 hetente 2 ezer( de nem mindig megyek..) A minőségi ételeket veszem. Nem eszem fehérlisztes és cukros dolgokat, tehát az étkezésem picit drágább mint az átlag. Sok zöldséget, gyümölcsöt, halat, csirkemellet, túrót, tojást eszek. De szerencsére szeretek főzni :) Szépségápolásra akkor költök, ha valami elfogyott, most elfogyott az alapozóm, vettem 4 ezer fortintért, de legalább 4 hónapig elég lesz nekem, de tény, hogy több parfümöm van, mint amennyi szükséges :P Évi 1x megveszem a két kedvencem, ami igaz, hogy drága, de sok ideig elég. Mellé a párom és barátok néha meglepnek 1-1 parfümmel, mert tudják hogy szeretem őket. A párommal járunk uszodába, szaunázni, úszni. 3-4 havonta pedig moziba és étterembe, ilyenkor felesbe fizetünk. Színházba is járok, próbálom kifogni az olcsó jegyeket.Illetve a fitness bérletem még havonta 6ezer. Lehet, hogy soknak tűnik ez összesen, de inkább az egészségemre költök, mint gyógyszerre. Mindig maradni szokott havonta pénz. Amit nagyszülőktől kapok az alapból, és én se költöm el az összeset. Gyűjtöm, nyáron Párizsba szeretnénk elmenni a barátommal, de ha nem jön össze, akkor jövőre. Fontosnak tartom, hogy olyanra is költsünk, ami egy picit "luxus", hiszen a lelkünknek is jót tesz :) Amikor 100-110-et kapok havonta, akkor átlagban marad 30 ezer. Néha több, néha kevesebb. Amikor 60-at azt elköltöm, de ilyenkor nincs mozi, szauna, géllakk. (csak hogy a kérdésre is válaszoljak:D)

2014. jan. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!