Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyiből éltek havonta? Hogy...

Mennyiből éltek havonta? Hogy spóroltok?

Figyelt kérdés
Nem az érdekel, hogy mennyit kerestek. Hanem az, hogy a számlák után mennyi marad az alapvető szükségletek kielégítésére és abból hogy gazdálkodtok.
2012. nov. 9. 11:42
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
200 euró nem elég kajára 2 embernek? ne vicceljetek , mi 2-en vagyunk és kb 40-50 ezer Ft között van a kaja úgy, hogy még néha rendelünk is. Pest mellett lakunk amúgy.
2012. nov. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó!Ha jól értelmezem ők viszont külföldön laknak,azért nem elég mindenkinek!:)
2012. nov. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

Az én fix fizetésemből költünk havi megélhetésre (kaja, rezsi, ruházkodás, némi szórakozás). A férjem fizetése 350 körül van, azt teljes egészében félretesszük.

Nekem ad hoc alapon beesnek pluszmunkák, amik általában projekt jellegűek és jól fizetnek, az szintén megy megtakarításra.

2012. nov. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:

tegnap 23:13


nem nekik nem elég, hanem az ittlevőknek, mivel ők kérdezték, hogy hogy jönnek ki 200 euróból.

2012. nov. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
Ja bocsi!:) csak azt hittem úgy olvastad,hogy itthon 200 kajára!:)
2012. nov. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

Én most jelenleg 4órás állásban dolgozom, de így is tudok spórolni havi 10ezret. Nem nagy összeg, de más még egy keresetből sem tud ennyit.

Hozzátartozik,hogy előtte sokat kerestem és sokkal többet is spóroltam, így jött össze 4év alatt 3milla. Végül otthagytam és most csak ennyit tudok. De januártól 8 órás leszek,akkor is félre fogom rakni legalább a fizum felét. Muszáj. 25vagyok és hamarosan babát szeretnénk. Nálunk a párom keres jól, sőt nagyon jól,így ez nem gond. A házat örököltem, egy forint hitelünk sincs, és spórolásra neveltek. Nekem a költségeim után (mobilszámla,kondibérlet, speckós kaja lapanyagok marafd egy tizes,azt félre rakom. a Párom fizeti a többit (víz/gáz/villany/net -tv előfizetésünk nincs, mert felesleges-kocsijának a dolgai/szemétdíj és nyáron tüzifa)), így állapodtunk meg,mivel a kertes felújított családi ház az enyém (örökség). Ja és a saját normál fehérlisztes/cukros ételei. EZután marad 60ezer. EZ megy az ő megtakarításába. SZóval mi külön kasszán is vagyunk meg nem is.:) Természetesen jut szórakozásra és nyaralásra, de nem visszük túlzásba.

2012. nov. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
79%

Azért olyan "helyesek" az emberek...le lettem pontozva mert tudok félre rakni?

Gratula

Aki tette szállj már kicsit magába......

2012. nov. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim válasza:

Hát, nem tudom hogy az az illető, aki havi 200 eurót költ ételre (2 főre!!!) külföldön, az hol lakik... én Nyugat-Európában, és úgy kerül (csak magamnak) havi 250 euróba az étel, hogy nem eszem húst, nagyon keveset eszem, és folyamatosan főzök. (A jólkereső férfi kollégáim napi 10 eurót csak ebédre költenek el!) Nem megyek étterembe, egyáltalán nem iszom alkoholt (ez egy átlag embernek itt havi 150 euró) és természetesen nem dohányzom.

Mindenen spórolok: a fűtést egyáltalán nem kapcsolom be (két nadrág, három pulóver, három zokni...),csak ha a külső hőmérséklet Tartósan! nulla fok alá esik, de akkor is csak a fürdőben fűtök, ott öltözöm. Természetesen leszigeteltem az ajtómat (az ablakok újak).

Csak hétvégén mosok, vasalok, főzök, vagy hétköznap este 10 után/reggel 6 előtt, amikor olcsóbb a villany. Szemeteszsák helyett bármi (pl. zöldséges nejlonzacskó), tusfürdő/sampon helyett szappan, takarításhoz szódabikarbóna.

Mozi és könyv helyett letöltés internetről (így az is behozza az árát).

Néha a tusolást is ki lehet hagyni, de aki nyugaton él, az tudja, hogy ez itt amúgy is normális, és megjegyzem, jót tesz az immunrendszernek.

Csak használt ruhát veszek, de márkás turkálóból, mert az évekig tart.

Bútorokat, műszaki cikket csak használtat vettem, évek óta elvagyok velük.

A telefonom már 7 éves, de még nem kell lecserélni, mert vigyázok rá, és nem érdekel a "divat".

Vettem (használt) biciklit, így nyáron 1-2 hónapra nem kell bérletet fizetni.

Tévém nincs.

Édességet, süteményt, "nasit" soha nem eszem. Fölösleges pénzkidobás. Természetesen semmilyen üdítőt nem iszom. Kizárólag gyógytea (Mo-on pár száz ft, és sokáig elég), cukor vagy édesítőszer nélkül.

Bőven van ingyenes kiállítás, komolyzenei koncert (nem annyira sok, mint Budapesten!), irodalmi felolvasóest, ahol nincs belépő, és fogyasztani sem kell.

Télen korán le kell feküdni (9 óra) (kivéve ha főz), így az ember nem égeti a villanyt, és kialussza magát.

Kondibérlet helyett sok séta, bicikli, torna otthon, aki egészséges, az futhat is...de ha "muszáj", vannak akciós oldalak (Mo-on pl. árbarátok, kuponvilág...)ott már pár ezer ft-ért vannak sportolási lehetőségek hónapokra.

Hajfestés otthon, évente kétszeri fodrász elég. Ha az ember megnöveszti a haját, akkor azzal is spórolhat (pláne ha nem festi), mert azt maga is levághatja.

Gyantázás, epilálás otthon! Előbb utóbb a brazil gyanta is menni fog.;-)

A körömfestésről/műkörmökről le kell mondani. Olcsóbb (és egészségesebb) a pici köröm. Ahhoz csak egy reszelő kell. A parfüm szintén drága, és egészségtelen, le kell róla mondani.

A fogkrém fölösleges egészséges embereknek.

Vitaminokból: a vitaminkirálynál van pár ezer ft-ért annyi C vitamin, ami egy személynek évekre elég, és adalékanyagmentes. Tiszta aszkorbinsav. Drága vitaminok helyett tökéletes.

Természetesen autó kilőve.

Éttermek helyett meg lehet hívni a barátokat vacsorára, valami finom, olcsó leves, és tészta... az a lényeg, hogy együtt vagyunk.

Magazinok kilőve.

Ékszereket/dekorációt lehet saját kezűleg készíteni.

Érdemes megtanulni varrni, kötni.

Egyelőre ez jut eszembe, de nekem már annyira beépült ez az életembe, hogy észre sem veszem, hogy mindenen spórolok.

2012. nov. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:

"Hát, nem tudom hogy az az illető, aki havi 200 eurót költ ételre (2 főre!!!) külföldön, az hol lakik... én Nyugat-Európában, és úgy kerül (csak magamnak) havi 250 euróba az étel, hogy nem eszem húst, nagyon keveset eszem, és folyamatosan főzök. "


Dél-Németországban.

Komolyan nem értem, mi olyan hihetetlen, összeszámoltam a múlt havi kiadásainkat kajára, 220 euró volt.

Mondjuk a párom minden nap szendvicset, tegnapi ebédet (palacsinta, makaróni, krémleves, mittudomén, bármi, ami hordozható) visz munkába, arra nem kell külön felszámolni, hogy ott költ.


Nem értem, hogy akinek ennyiből nem jön ki két fő, az mit vásárol? Mi sosem nézzük, hogy mit veszünk, csak azt, hogy ne a legdrágábbat mindenből (értsd: ha van toastkenyér 1 euróért is, akkor nem 4-ért vesszük meg). De minden bevásárlás alkalmával van az alapdolgokon felül chips, csoki, jégkrém, mirelit kaja, jobb féle sajt, üveg bor, stb...


Tudom, hogy vannak országok, ahol a kaja is lényegesen drágább, mint otthon, pl. Svájc, Északi országok, de Németo.-ban pl. a legtöbb dolog ugyanannyiba kerül, mint otthon, sőt, van, hogy olcsóbb is. De ha bemegyek egy LIdl-be vagy egy Aldi-ba pontosan a hazai árakat kapom.

2012. nov. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 38-as!Minden szép és jó amit leírtál,de nekem egy dolog nem fér a fejembe!Te nem használsz fogkrémet??? Nem mosol fogat???Ez komoly? Vagy ezt,hogy értetted? Meg az,hogy egészséges embernek fölösleges ne haragudj,de hülyeség!
2012. nov. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!