Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyiből éltek havonta? Hogy...

Mennyiből éltek havonta? Hogy spóroltok?

Figyelt kérdés
Nem az érdekel, hogy mennyit kerestek. Hanem az, hogy a számlák után mennyi marad az alapvető szükségletek kielégítésére és abból hogy gazdálkodtok.
2012. nov. 9. 11:42
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
Te komolyan nem fürdesz naponta és fogat sem mosol?
2012. nov. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
Azt hittem csak nekem tűntek fel ezek a dolgok!:) az oké,ha spórolni akar valaki,de szerintem ez már túlzás!:)
2012. nov. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim válasza:

Nem a fogkefe felesleges (az minimum naponta kétszer!), hanem a fogkrém! Tele van mérgező anyagokkal (vegyészmérnök vagyok, tudom miről beszélek.) Sokkal jobb szódabikarbónával fogat mosni. Fogorvos ismerősöm ajánlotta, aki soha nem engedte, hogy a gyerekei fogkrémet használjanak. Nem véletlenül.

És igen, hetente egy napot kihagyok, nem fürdök. (Nyilván nyáron igen, mert érintkezik a bőröm az utcai levegővel.) Életemben nem izzadtam még le, kivéve sport közben. Fázós vagyok. Persze aki képes izzadni sport nélkül... hát az tusoljon.

Mellesleg Nyugat-Európában a helyi lakosok pont fordítva csinálják: hetente egyszer tusolnak. Meg lehet kérdezni a Németo. keleti részén élőket.

De itt Észak-Nyugaton sem ritka az ilyen.

Egyébként pedig: a Mo-on mélyszegénységben élő 3 millió ember közül szerintetek ki fürdik naponta? Megmondom: egyik sem. Mert örülnek, ha inni van vizük...

2012. nov. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

"Mellesleg Nyugat-Európában a helyi lakosok pont fordítva csinálják: hetente egyszer tusolnak. Meg lehet kérdezni a Németo. keleti részén élőket. "


Itt dél-németo.-ban mindenki fürdik naponta, és még hallani sem hallottak olyanról, hogy valaki nem. Nem tudom, honnan vetted ezt a hülyeséget, hogy heti 1x, ilyen szerintem a világon nincs.

Az köztudott, hogy a franciák pl. nem feltétlen fürdenek minden nap, de ők legalább az intim tájékokat megmossák egy ún. fürdőkesztyűvel, szappannal, vízzel (mikor ott jártam először, nem is tudtam, mi az:). Magyarországon sokat hallom, hogy bezzeg nyugaton nem fürdenek naponta, de rohadtul nem ez a tapasztalatom....


A szódabikarbóna meg káros a fogzománcra, ezt még a gugli is megmondja neked, ha rákeresel, de te biztos jobban tudod. Elhiszem, hogy vegyészmérnöki diplomád van, de a azt nem, hogy a fogkrémeket azért találták fel, hogy kirohasszák az ember fogát. Legalábbis általában az a tendencia, hogy aki nem szeret fogat mosni, annak lesz sárga meg lyukas foga, aki meg szokott, annak nem. Vagy te a környezetedben nem így tapasztaltad...?

2012. nov. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

Hat Londonbol jelentem itt furdenek az emberek.

Az elmult par honapban 1 budos emberrel talalkoztam a buszon, de az nagyon oreg volt es nem tudtam megallapitani hogy hajlektalan-e mert rendesen fel folt oltozve nem volt foltos a ruhaja csak nagyon budos volt szegeny, lehet csak betegseg vagy gyogyszer-mellekhatasa, ismertem olyat.


A szodabikarbonaval tenyleg csinjan kell banni mert ugyebar nem semleges kemhatasu... bikarbonation ugye?


Es igen eleg meredek, en nem birnek igy elni, mert ez nekem inkabb olyan vegetalasnak tunik, ha neked jo akkor ok, de ketlem hogy meg lennel elegedve az eletkorulmenyeiddel mert azok enyhen szolva is alacsonyak.

2012. nov. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
én is szeretnék spórolni, de az, hogy este 10 után és 6 előtt, meg nem fűteni. Ezek már nekem túl szélsőséges dolgok :(
2012. nov. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

Én sem használtam már fogkrémet két éve. Hetente néhányszor fogkefével nem túl durván kiszedem a lepedéket, ami a lent ismertetett módszerrel nem jön ki.

Fogmosás helyett citromot eszem. Egy fogmosást egy citrom helyettesít. Megöli a baktériumokat és frissen tartja a leheletet egész nap. A fogaim egészségesek és meglepő módon fehérebbek, mint korábban valaha. Meg kell hámozni a citromot, majd általában félbe vágom és a két felet külön elszopogatom és rágcsálom. A levével pedig öblögetni kell.

Nekem is egy kémiával és biológiával foglalkozó ismerősöm ajánlotta. Évezredekkel ezelőtt is hasonló módon tarthatták egészségesen a fogaikat bizonyos helyeken, azért találnak annyi ókori és őskori csontvázat, amin a fogak az ember életében egészségesek voltak, pedig akkor nem volt kefe és krém sem.

2012. nov. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:

47-es WRONG!!!


A fogszuvasodást egy baktérium okozza ami a modern társadalmakban jelen van.


Biztos láttál már olyan fotót ahol az afrikai falu ébenfekete fiataljainak a fehér fogai mint valami Colgate-reklám virítanak a kamerába. Nah igen, kétlem hogy citromot rágcsálnának vagy egyáltalán mosnának akárhogyis fogat. Egyszerűen nincs jelen náluk az a bakteréium ami a fogszuvasodást okozza.


A citrommal megint az a baj hogy erősen savas kémhatású... vigyázni kell vele vagy a fogzománc bánja hosszútávon.

2012. nov. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
47-eshez még azt is hozzátenném, hogy az ókori meg őskori emberek éltek 30-40 évet, nem csoda, hogy nem rohadt ki annyi idő alatt a foguk teljesen :)
2012. nov. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Igazatok van, buta ötlet volt a régi emberek példáját felhozni, hiszen könnyű belekötni.


Akkor itt a jobban figyelmen kívül hagyott: Két éve nem mostam fogat fogkrémmel, helyette napi kettővel számolva megettem azóta 1400 darab körüli citromot. Kefével kiszedem az ételmaradékokat néha ezen kívül.

A fogaim egészségesebbek és fehérebbek, mint korábbi életemben valaha és kellemes a leheletem is. Pont emiatt járok fél évente fogorvoshoz is, aki nem tud erről, de abban megerősít, hogy egészségesek a fogaim.

2012. nov. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!