Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyiből éltek havonta? Hogy...

Mennyiből éltek havonta? Hogy spóroltok?

Figyelt kérdés
Nem az érdekel, hogy mennyit kerestek. Hanem az, hogy a számlák után mennyi marad az alapvető szükségletek kielégítésére és abból hogy gazdálkodtok.
2012. nov. 9. 11:42
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%

"De internetre kerül..."

Ezt úgy nem bírom,olyan mint amikor bejöttek a mobiltelefonok,aztán rájöttek,hogy alapvető.

2012. nov. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%

Apámmal élek, 17 ezer marad minden után. (sajnos alkesz, így borzalmasan nehéz, ennél több is maradna...)

Én kapom meg a maradékot, abból vásárolok, hát, nem sok jót, főzni amúgy se lehet itt, mert nem úgy élünk... Szóval nem könnyű...

2012. nov. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim válasza:
100%

Összesen közel 90 ezer ft-t kap a férjem kézhez. 28500 forint a bérlete, az enyém 1200 ft, havonta félreteszek 40.000 ft-ot a csekkekre, és marad 20.000 ft az egyéb költségekre (pl. reggeli, vacsora, ruha, gyógyszer, háztartási dolgok), és anyuéknál ebédelünk.

Ha nem lennének, akkor elég szűkösen tudnánk megoldani a dolgot.

2012. nov. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
hát nekünk kb. 250 jön be havonta kettőnknek. Ebből kb. 100-130 között van a rezsivel és csekkekkel együtt az albérlet, évszak függő. A kaja, hát változik. A húsra kb. 10-et költök havonta, ha kell még veszek, de igyekszem ebből is beosztani. De szerintem 35-40 biztos, hogy elmegy, lehet, hogy több is. A maradékot próbáljuk beosztani, de az a baj, hogy 10-nél többet nem nagyon tudunk elrakno. Most pl. én kaptam fizut, abból bevásároltunk a piacon húst, (az a legdrágább), 4 ezer forintért tisztító és tisztálkodó szereket, meg ami a háztartáshoz kell, plusz vettünk nadrágokat, csizmát és kabátot. Sajnos ez így legalább 40-ben volt benne, de kellett. Hónap elején elraktam egy 10-est, múlt hónapban 35-t, de a másik borítékból 60-at elvettünk :( így még mínuszban is vagyunk :(Van egy kis félretett pén7ünk, de nincs egy 100-as sem sajnos :( próbáljuk, de nagyon nehéz. Ezen kívül a 200-asokat is gyűjtjük, most olyan 35000 van, június 3-tól gyűjtjük. Előtte 150 e körül volt másfél év alatt.
2012. nov. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:

"Kedves 2.: az élelmiszeren kívül azért csak-csak kell lenni rezsiköltségnek is, ugye?"


A kérdés az volt, hogy a számlák után mennyi marad. Az 12-300 már számlák nélkül van.

2012. nov. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%

150-et keresek, ebből megkapáskor automatikusan 10 megy a nyugdíj alapba, 25 befektetési alapba, 15 pedig a tartalék alapba. Később ha képeztem már félmillió forintot a tartalék alapban, a mostani 15 is a befektetésibe fog menni.

100 ezerből tudok tehát gazdálkodni, a maradék ötvenet ilyen szempontból nem látom.

Az albérlet és a számlák 50-60 ezer körül alakulnak egy hónapban. Ennivalóra átlagban 25-30 ezer forint megy el, a maradék kb. 10-25 pedig önképzésre, könyvekre, kellő apróbb dolgokra és szórakozásra.

2012. nov. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:

Nekem lakhatas, kaja ingyenes plusz kapok kajapenzt.

Ha akarnam semmit nem kene koltenem.

0-bol kijonnek.


1450-1550 fontot tehetek felre havonta.

Azt mondjuk hozzatennem hogy sok szabadidom az nincs, szoval a szabadsagomat fizetik meg ilyen penzzel es kenyelemmel...

2012. nov. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
Havi 550 nettóból sajnos csak 170-et tudok havonta félretenni... 2013 Áprilisban azonban költözöm, meguntam Londont...
2012. nov. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

Szülőknél lakom, a fizetésből kajára, ruhára, apróságokra költök, így marad 80.


Igyekszem a bevétel maximum 25%-át fogyasztásra költeni, a többit befektetem, és a befektetések hozamait (kamat, osztalék, árf. nyer.) 100%-ban visszaforgatom.


Egy bizonyos anyagi szinten túl csak a tőkejövedelmemből kívánok megélni, de annak is max 25%-át fogom fogyasztásra költeni egy jó ideig. Mivel a tőkejövedelem a visszaforgatás miatt folyamatosan növekszik, ezért a 25% is egyre magasabb életszínvonalat enged.

2012. nov. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:

Többen kérdeztétek, havi 150-200 hogyan elég kajára!


Ketten vagyunk erre az összegre, így szerintem érthető. Az egyikünk ráadásul vegetáriánus, és ha belegondoltok, a zöldség jóval olcsóbb :)

2012. nov. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!