Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvertek a táppézzel?

Átvertek a táppézzel?

Figyelt kérdés

Tavaly a munkahelyemen elmenten táppénze H-P.ig. Következő héten Hétfőn mentem vissza dolgozni és vittem a táppénzes papíromat a főnökömnek. De én nem tudtam hogy azon a héten cégváltás(név) volt... Tehát az egyik hét felében X cégnél voltam táppénzen,a másikfelében Y cégnél..

Én oda adtam a főnökömnek a táppénzespaírt és erre ő:legyen az,hogy kifizettem azt az 5 napot mintha dolgoztam volna ,és azt az 5 napot felírja minuszba(40óra) .

Tehát semmibe volt véve a táppénz!!

Sajnos akkor belementem a dologba,mert nemvolt más választásom.

De 1 dolgot nem értek!?

Miért dolgozam le a 40 órát ha csak 24-et kellene, mert a 60% táppénz járt volna!?


Elnézést a helyesírási hibákért, telefonról írtam.



2012. nov. 9. 09:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

A betegállomány első 15 munkanapjára nem táppénz jár, hanem betegszabadság, amit a munkáltató fizet.

Tehát hiába táppénzes papírt viszel, 3 hétig nem táppénzen vagy, hanem betegszabadságon.

Mivel neked nem betegszabit számoltak az 5 napra, hanem munkabért, így az 40 óra. Kvázi az a helyzet állt elő, hogy előre lecsúsztattál egy hetet: akkor nem dolgoztál 40 órát, de megkaptad rá a teljes fizud, most majd valamikor ledolgozod azt a 40 órát (amire előre megkaptad a pénzt)

2012. nov. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!