Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet hogy átvertek! Segítesz?

Lehet hogy átvertek! Segítesz?

Figyelt kérdés

Előreutalással "megvettem" egy 28.000Ft értékű monitort (elméletileg). 12.hó 28-án átutaltam a pénzt, 30-ára megkapta a pénzt, írt is ezügyben de azóta nem tudom elérni. E-mailt írtam neki, a fórumon is írtam privátot ahol megkötöttük az üzelet, telefonon is hívtam már de nem veszi fel. Írt hogy dolgozik és elfoglalt, de ez azért már túl van a határon a részemről.


Azt említette amikor utoljára beszéltünk hogy hétfőn (2-án) feladja futárral. Tudomásom szerint ez nem történt meg.


Amennyiben nem válaszol az üzeneteimre, hívásaimra és a pénzem sem küldi vissza mit tudok csinálni? Hogyan tudnám vissza szerezni a pénzemet?


Köszönöm


2012. jan. 4. 15:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
A rendőrök semmit nem fognak csinálni, ha tudod hol lakik akkor odamész pár haveroddal és kivered belőle a pénzed. esetleg írhatsz az aukciós oldal üzemeltetőinek hogy ilyenkor mi a törvényes teendőd.
2012. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem aukciós oldal. Hardverapro az oldal neve. Azt hangoztatják hogy "ne utalj előre".
2012. jan. 4. 16:12
 3/24 anonim ***** válasza:
de te azért is... hát csak gratulálni tudok, legközelebb okosabb leszel.
2012. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Írsz egy üzenetet az eladónak. h. ha nem küldi el 1 napon belül vagy nem utalja vissza maradéktalanul a pénzedet feljelentést fogsz tenni.


Ha ezt nem teszi meg bemész a banka elmeséled a történetet aztán elmész a rendőrségre és feljelentést teszel!


Megvan a Neve,tudod hova küldted a pénzt, megvan a netes nickje mi kell még?

2012. jan. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Te mit tennél? vennél 5-10e Ftal drágábbért ugyan olyan monitort amit személyesen tudnál átvenni? Így utólag már én is le tudom szűrni mit kellett volna tenni.


3monitort néztem ki, megkérdeztem őket és egyik sem volt hajlandó utánvéttel feladni. Se futárral, se postával. Csak előre fizetve.

2012. jan. 4. 16:22
 6/24 anonim ***** válasza:
A bankban és a rendőrségen mindent el fognak magyaráznin legalábbis a Bankban biztos ;)
2012. jan. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Lol. Hány éves vagy? És még hiszel a mesékben? Rá se ránts! Tudod mit? Próbáld meg mégegyszer, hátha majd nem vernek át. Egyszer csak összejön!


Azért arra őszintén kíváncsi lennék, hogy mi zajlott le az okos kis buksidban, amikor ajánlások ellenére úgy döntöttél, hogy mégis előre utalsz. Gondoltad, átvernek akik azt mondják, ne utalj előre? Egyáltalán, gondoltál bármire is?

2012. jan. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Előző 16.18nak ment.


15.57 - Akkor írok neki és amennyiben holnap nem tesz semmit ennek érdekében, feljelentést teszek. Remélem észhez tér...

2012. jan. 4. 16:24
 9/24 anonim ***** válasza:
Ha hamarosan nem érkezik meg, akkor ez drága (pontosan 28000 forintos) tanulópénz lesz. Az aukciós oldalakon van egy rendszer, ami "hivatalossá" teszi ezt az egészet, mintegy törvényi alapot adva neki, így viszont nehéz.
2012. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

18-as vagyok.

csak annyi hogy a mai világban már alig lehet megbízni valakiben nemhogy még a neten... bocs ha lehurrogtalak de majd legközelebb tényleg legyél óvatos. inkább személyesen vedd át és fizesd ki.

2012. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!