Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvertek a táppézzel?

Átvertek a táppézzel?

Figyelt kérdés

Tavaly a munkahelyemen elmenten táppénze H-P.ig. Következő héten Hétfőn mentem vissza dolgozni és vittem a táppénzes papíromat a főnökömnek. De én nem tudtam hogy azon a héten cégváltás(név) volt... Tehát az egyik hét felében X cégnél voltam táppénzen,a másikfelében Y cégnél..

Én oda adtam a főnökömnek a táppénzespaírt és erre ő:legyen az,hogy kifizettem azt az 5 napot mintha dolgoztam volna ,és azt az 5 napot felírja minuszba(40óra) .

Tehát semmibe volt véve a táppénz!!

Sajnos akkor belementem a dologba,mert nemvolt más választásom.

De 1 dolgot nem értek!?

Miért dolgozam le a 40 órát ha csak 24-et kellene, mert a 60% táppénz járt volna!?


Elnézést a helyesírási hibákért, telefonról írtam.



2012. nov. 9. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha kifizette, mintha dolgoztal volna, akkor nem 60 szazalekot kaptal, hanem 100at. Magyaran semmibe volt veve a tappenz, a te javadra.
2012. nov. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én sem értem ami a gond. A főnök kifizette a táppénzed 100%-át, vagyis úgy fizetett mintha dolgoztál volna. Így nem is létezik a táppénzed. Lehet hogy neki te leadtad a táppénzes papírokat, de ő nem rögzítette, és nem küldte tovább.. Sokkal jobban jártál így, mert több pénzt kaptál.
2012. nov. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azert 40 orat dolgoztal, mert teljes fizetest kaptal.
2012. nov. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A táppénzes papírt leadtam neli,de nem rögzítette.
2012. nov. 9. 10:08
 5/11 A kérdező kommentje:
A táppénzes papírt leadtam neki,de nem rögzítette.
2012. nov. 9. 10:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Meg mindig nem ertem, miert gond az, hogy tobb penzt kaptal, mint ami jart volna.
2012. nov. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elmagyarázom hogy megértsd.

Te leadtad a táppénzedet. Mivel megegyeztetek, így a főnök a táppénzes papírodat szépet darabokra tépte és kidobta a kukába. Vagyis nincs táppénzes papír. Viszont beírta neked hogy te az adott héten nem táppénzen voltál hanem végig dolgoztad a 40 órát..

Ilyen egyszerű..

2012. nov. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
így van!
2012. nov. 9. 10:19
 9/11 A kérdező kommentje:

H-K-SZ-CS-P táppénzen voltam.


H-K X cégnél voltam és közösmegegyezéssel elküldtek mindenkit.


SZ-CS-P vissza vett mindenkit ugyan az a vezetőség de Y cégéven.


Ezért nem lett leadva a táppénzes paír.


Engem az zavar hogy a tb 60% járt volna...

2012. nov. 9. 10:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Hat akkor menj oda a főnöködhoz, es fizess neki vissza 40 százalékot.
2012. nov. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!