Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » S. O. S. Mit tehetek ha átvertek?

S. O. S. Mit tehetek ha átvertek?

Figyelt kérdés

Facebookra feltettem a saját ruháimat eladás célból mint sokan mások, volt egy illető aki a sok közül nem teljesítette a megbeszélt cserét, én elküldtem neki az egyik ruhámat, ő viszont nem küldte!

A címe neve megvan, mit tudok tenni???


2012. márc. 11. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:
többet nem küldesz neki.
2012. márc. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Semmit!... :-((

Nem tudod bebizonyítani, hogy nem vetted át a küldeményét, az hazudik, amit csak akar...

Azt, hogy te elküldted neki a csomagot, akkor tudod bizonyítani, ha megvan a postai feladóvevényed róla!...


20.000 forint alatt a rendőrség nem foglalkozik az üggyel...


TANULSÁG : Ne bízz meg senkiben!... :-((


Ha eladandó ruháid vannak, akkor azt inkább aukciós oldalakon add el (bankszámlára előre kifizetve!), és inkább pénzért vegyél ruhát, ne így cseréld postán...

Vagy személyes találkozón intézd ezután a cserét!...

2012. márc. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a rendőrség tuti nem foglalkozik vele???? De a címét nevét tudom!
2012. márc. 11. 23:54
 4/7 anonim ***** válasza:

A rendőrség TUTI nem foglalkozik 20.000 forint érték alatti lopással, csalással... :-((


Esetleg elmehetsz egy ügyvédhez és polgári peres úton bíróságon kérhetsz elégtételt (de ez jóval többe fog neked kerülni, mint a ruha ára)...


Azt még megteheted, hogy a Facebook-on minden ismerősödnek nyilvánosan megírod, hogyan vert át az illető, mindenki vigyázzon vele!...

De ez elég kockázatos, mert sokan kamu-néven szerepelnek a Facebook-on, lehet azon a postai címen, amit megadott, senki nem is ismeri X.Y.-t...


Ha a valódi nevén van fenn, akkor az elég nagy égés lesz az ismerősei előtt, hogy szélhámoskodott!... :-))

2012. márc. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elmész személyesen és kivered belőle a ruhát.
2012. márc. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a rendőrség még 500ft-al is foglalkozik!ez a 2000ft-os cucc már rég elévült.

Viszont ebben az esetben nem tehetsz semmit,mivel bizonyítod,hogy nem kaptad meg?!

2012. aug. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Berta Eszter Éva válasza:

sziasztok elnézést hogy ide írok de sajnos én is csalás áldozata lettem és nem tudom mit tegyek.

Egy szervíz lenne ahonnan vettem egy telefont postával eggyütt 15000 ft ot fizettem ki.

A telefon utánvételesen jött.

mikor megkaptam és kibontottam a telefon nem kapcsolódott be.

azonnal felvettem a kapcsolatot az eladóval és ő azt mondta hogy biztos hogy működik. én meg mondtam neki hogy nem viszont a legszebb az hogy ő meg azt állítja hogy amit elküldött nekem telefont azt a posta visszavitte neki.ez nem tudom hogyan lehet mert amit én átvettem csomagott a címzés rendben volt.

mondtam neki hogy cserélje ki a telefont de nem hajlandó.

szerintetek mit tegyek?

2017. aug. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!