Fundamentás tapasztalat valakinek? Mit gondoltok érdemes megkötni?
Nem jutok dűlőre magamban az alábbiakkal kapcsolatban:
Előzmény: az egyik legfőbb értékesítési érv az LTP mellett az állami támogatás.
Kérdés: a Fundamenta oldalán azt látom, hogy havi 20 rongy megtakarítása esetén állami támogatás nélkül az EBKM minusz 0,72%. Ez előre garantált veszteség a 4 év befektetésemre. Nincs kockázatom, hiszen előre tudom, hogy csak veszíthetek rajta, nosza gyerünk. A Fundamenta befekteti a megtakarításomat szuvenír (sic!) kockázatú, de amiatt nagyon alacsony hozamú állampapírba, és ezt az alacsony hozamot megfejeli azzal, hogy nem csak alacsony hozamot biztosít, de - ha már lúd legyen kövér - a veszteséget is garantálja a befektetésemre/megtakarításomra.
Mi kell ennél több egy magyar polgárnak ?
Majd ezután nagyvonalúan azt mondja, hogy a saját tevékenységéből eredő veszteségemet kárpótolja azzal, hogy
állami támogatást ad max évi 72 rongy erejéig, és az adófizetők kárára visszatornázza a hozamot pozitív szintre 10,56 % EBKM-re.
Nagy kaland !
Ugyanakkor, ha én magam állampapírt veszek a kibocsátától közvetlenül, akkor közel ilyen mértékű hozamot érhetek el, egy parányit tán kevesebbet, de nem kell a Fundamentával bajlódnom, és a vele járó kötöttségeket vállalnom.
Szóval miért lenne jó nekem az, hogy a Fundementa veszteséget eredményező költséges tevékenységét megfizettetem az adófizető magyar polgárokkal ?
Számomra értéket nem hoz létre a Fundamenta ahhoz képest, hogy ha magam vásárolok befektetési eszközöket.
31-es válaszadónak:
Már lezártam tekintettem a témát, de ha nem haragszol a Te hozzászólásodra kénytelen vagyok reagálni, ugyanis a totális meg nem értés jön le róla.
kezdjük onnan, hogy a számok amelyek leírtál teljesen valósak. Ahogy az elején írtad "az egyik legfőbb értékesítési érv az LTP mellett az állami támogatás." Na ez tökéletes! Ugyanis a -0,72% EBKM akkor érvényes, ha az ügyfél valami furcsa oknál fogva a megtakarítás végén mégsem kéri az állami támogatást. Mivel az ÁT az egyik lényege a Funda termékének, ezért ha nem kell az ÁT, akkor végül is csak a saját összegyűjtött tőkéd marad (illetve van egy 1%-os betéti kamat). Nem kell nagy számtanzseninek lenni, hogy ha az egyéb költségeket felszámolod, akkor minimálisan kevesebb lesz a pénzed (pl. az éves számlavezetési díj mértékével).
Ha mégis kell az ÁT, akkor "és az adófizetők kárára visszatornázza a hozamot pozitív szintre 10,56 % EBKM-re." Ez is igaz, van olyan bank, amelyik többet ad ennél? Még ha Te veszed az állampapírt az sem hoz ennyit (Te írtad).
Azonban van még egy lényeges momentum, szerintem még fontosabb "értékesítési érv". A megtakarítás után jár egy 3,9%-os fix forint alapú kölcsön (gondolom nem akarod azt mondani, hogy minden utcasarkon adnak ennél olcsóbb kölcsönt). Ha vásárolgatsz állampapírt, Neked ez a kölcsön nem jár! Márpedig az ügyfeleink több mint fele számára ez fontosabb érv, mint a megtakarítás. Illetve megjegyezném azt is, hogy Te mikor elkezdesz egy megtakarítást nem tudhatod (csak remélheted), hogy a végén nem leszel pont olyan pénzügyi szituációban, amikor egy ilyen kedvező kamatozású kölcsön pont jól jönne.
Szóval ez a Fundamenta! Ha keveset tudsz róla, vagy csak egy bizonyos, igen szűk látószögből kívánod megvilágítani, akkor kár hozzászólnod, és mást félrevezetni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!