Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet meggazdagodni?...

Hogyan lehet meggazdagodni? Tippek?

Figyelt kérdés
2012. okt. 27. 12:44
1 2 3 4 5
 41/46 Flector 67 ***** válasza:
Félreértés ne essék. Nem szapuljuk Arnoldot. Nagyon nagy karriert csinált, kemény ember, nagyon szeretem a filmjeit. De, ha nincs szerencséje, csak egy a sok közül. Mert nagyon sok hasonló kaliberű, keményen gyúró fiatal van a világon, csak nem volt mákjuk és nem kaptak filmszerepet.
2012. okt. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
Nem is rád céloztam Flector,te válaszaiddal nincsen semmi baj :D
2012. okt. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
Sok tanulás, sok szorgalom, sok munka, kockáztatás, szerencse. Ezek biztos hogy mind kellenek.
2012. okt. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

Látom megértetted a lényeget - többet kéne lehet gyúrni agyra.


Nem "Arnolddal" van a gond. Neked kéne megértened, hogyha abból a több száz izomagyú potenciális Conan jelentkezőből nem ő tetszik meg legjobban a producernek, akkor ma maximum a sporttörténészek és egy pár gyúrós ismerné a nevét. Nem azért Kalifornia kormányzója ma, mert megérdemelné, hanem mert mákja volt azon a kasztingon - a többi jött magától.

2012. okt. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom, hogy térjünk vissza a kérdéshez a koksz helyett.


A gazdagodás első szabálya hogy mindig költs kevesebbet, mint amennyit megkeresel, a különbséget pedig fektesd olyan eszközbe, ami valami módon hasznot termel. Továbbá, érteni kell az adott területhez. Egy földműves vehet további földet, amin még többet termel. Egy orvos nyithat magánpraxist, ahová idővel más orvosokat is felvehet. Egy autószerelő nyithat saját műhelyt, majd felvesz maga mellé kollégákat. Egy befektető szimplán részesedést vásárol nyereséges vállalatokban, és e hasznot fekteti be újra.


Én 20 évesen minimálbérért kezdtem dolgozni, esélyem se lett volna elköltözni, mivel annyi pénzből nem lehetett normálisan megélni (ma sem lehet, gondolom). Ezért szülőknél laktam, és gyűjtögettem évekig. Jelenleg ott tartok, hogy még mindig irodában dolgozom, de már 2x ennyi a tőkejövedelmem.


Nagyon fontos, hogy milyen a családi környezet, ahova megszületünk. Nem mindegy, hogy az alkoholista fater azt mondogatja, hogy aki gazdag, az csaló, vagy pedig a kissrác már gyerekkora óta a fater sikeres vállalkozásában van szabadidejében. Mellesleg a legtöbb népmese azt oltja bele az emberekbe, hogy aki gazdag, az rossz és boldogtalan, aki szegény, az jólelkű és boldog.

2012. okt. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 Nagy_Gábor válasza:

Bevallom, nem olvastam át az összes választ, de van amivel nem értek egyet.

Az egyik ilyen, hogy a kemény munkával előrébb lehet jutni. Nemrég hagytam ott a munkahelyem 3 évi munka után. A kollégák is mg tudják erősíteni, hogy nincs olyan a cégnél, aki annyit hajtott volna mint én. Mivel nem volt elég hosszú a nyelvem, így nem, hogy előrébb nem jutottam, még elég aljas módon ki is baszott velem a cég. Ezért jöttem el.


A másik, hogy azok szeretnének meggazdagodni, akik nem akarnak dolgozni. Nekem a munkával nincs semmi problémám. Pusztán azért szeretnék meggazdagodni, hogy a családom anyagi helyzetét megoldjam. Ez viszont nem könnyű, ha kb. 10 milla mínuszból indul az ember.

2015. jan. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!