Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Úgy néz ki...

Mit tehetnék? Úgy néz ki átvertek.

Figyelt kérdés

Találtam egy hirdetést, amiben otthoni munkát ajánlottak. (gépelés, fordítás,) 1000 ft-ot kértek, mint regisztrációs díj. Elküldtem kb egy hónapja. Nem válaszolnak az emailekre. Gondolom több embert is átvertek. A kérdésem az lenne, hogy ezzel érdemes bemenni a rendörségre, esetleg feljelentést tenni? Mit tudnak tenni? Mit kaphat az aki átvert?

Nem az az 1000 ft dühít...

Tudom, hogy nincsenek ilyen otthoni munkák, nem is nagyon bíztam benne, de azért érdekelne, hogy mit lehet tenni?

Köszönöm! 23 L



2012. jún. 26. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem rendőrségi feljelentést kell tenni. Csak van valami bizonyítékod, a csekk, átutalásnál a bankszámla, levelek, a hirdetés. Az a rossz, ha senki nem tesz semmit.
2012. jún. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És az illetővel mit tehetnek?
2012. jún. 26. 15:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Csalás miatt indíthatnak eljárást ellene, különösen ha több panasz is érkezik, vagy a rendőrség elkezdi felkutatni a lehetséges sértetteket.

Volt már ilyenre példa ( mi pl. a vaterával kapcsolatban kaptunk egyszer egy ilyen levelet a rendőrségtől.

Na nem mi voltunk a csalók, csak tanúként akartak meghallgatni, ill. hogy minket átvert- e az illető, mivel valaki feljelentette és kiderült, hogy sorozatban nyelte be e pénzeket a vevőktől. Teljesíteni meg "elfelejtett")

2012. jún. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!