Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » átvertek mit tehetnék?

átvertek mit tehetnék?

Figyelt kérdés
sziasztok rendeltem egy mélyhangszórót az expressz.hu weboldalról utánvéttel és amikor átvettem kibontottam tele volt ujságpapírral és vassal tehát átvertek mit tudnék tenni az esetben?? 12ezer ft-om volt benne ha rendőrségre adom az ügyet nem tudnám bizonyítani hogy ténleg kamu volt és nem az volt benne amit megbeszéltünk mi tévő legyek?
2011. jún. 20. 03:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez a klasszikus tanulópénz. Az expressz.hu-n sok ilyenbe bele tudsz futni... Máskor személyes átvétellel kérd, ha ebbe az eladó nem egyezik bele, akkor már gyanús az ügylet...

Tényleg nem fogod tudni bizonyítani, hogy nem az volt a csomagban, hiszen a te állításoddal szemben a feladó állítása lesz. Emellett honnan tudod, hogy ki volt a feladó. Mert lehet, hogy csak "ráírt" valamit a postai feladóvevényre.

2011. jún. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én azért szépen bemennék a rendőrségre. A feladószelvényre nem írhatott akármit, ha pénzt meg is akarta kapni. Gondolom nem gumikesztyűben csomagolt, akár azonosítható is lehet. Én azt mondom ne hagyd magad! Természetesen ha mégis hangszóró volt benne és te kamuzol az is kiderül.
2011. jún. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: lehet, hogy nem gumikesztyűben dolgozott, és tucatnyi ujjlenyomatot meg DNS-mintát hagyott hátra, de az biztos, hogy a magyar rendőrség nem fog emiatt több százezres vizsgálatot indítani.
2011. jún. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6:58- as, én is mindig erre jutok... Ebben az országban bármit meg lehet csinálni egy kis ésszel. A magyar nyomozás nem ér semmit.
2011. jún. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
12ért veszel valamit, ráadásul utánvételel, és mielőtt kifizeted belese kukantasz????? Nekem a postás akármilyen türelmetlen mindig ki veszem és megnézem az van e benne és utána fizetek. A rendőrség semmit nem fog csinálni, max keresd meg és verd agyon többet nem tehetsz.
2011. jún. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha utánvéttel vetted, akkor szerintem a csomagon rajta kell legyen valahol a feladó címe, hisz oda küldik vissza neki a pénzt.


hívd fel és fenyegessed meg feljelentéssel.

2011. jún. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6:28-at folytatva:


Ha meg van minden darabja a csomagolásnak és a tartalomnak akkor azt visszamérve megállapítható, hogy menetközben változott a súly vagy már feladáskor így indult. Ha utóbbi és netán bizonyítani tudnád, márpedig utána lehet nézni szerintem neten, hogy egy ilyen mélynyomó milyen súlyban van, ki lehet következtetni, hogy eleve nem adta fel a cuccot.

Tanulópénz: utánvétel esetén is a postás előtt ki kell nyitni a csomagot. Főleg akkor ha esetleg érülést látsz rajta.


Nem megnyugtató, de cégem kapott úgy küldeményt, hogy csak az üres(!) fa láda érkezett meg. A tartalom a feladó cégnél volt Svédországban. Másnap ott volt a hiányzó alkatrész! Sűrű elnézés kérés mellett.

Postán reklamáld meg, hogy mi történt. ( Esetleg próbáld meg letiltani a kifizetést, bár erre kicsi a remény illetve lehet, hogy 0. ) Ezt szerintem mindenképp megtehetnéd. Ha visszajön a reklamáció eredménye mehetsz a rendőrségre. Ha jól tudom 10eFT felett már büncselekmény a csalás.

2011. jún. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!