Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nagyon átvertek! Mit tehetnék...

Nagyon átvertek! Mit tehetnék ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Van egy "jó ismerősöm".Tavaly felvett a cégéhez.Felajánlotta,hogy csináltassunk egy hitelkártyát(mert a többi alkalmazottnak is van)300ezer forint a hitelkeret.azt mondta,hogy a cég számlájáról fogják vonni.(a bankban is ezt mondták,hogy így lesz,szóval ott is hazudtak)és hogy legyen nálam a kártya vésztartaléknak.megjött a kártya,1percig nem volt a kezembe,elb.aszta 1hónap alatt a pénzt,és én ugy tudtam fizetve van,egyszercsak hivtak a bankból,hogy helloka,nem érkezett még be pénz,ez kb.fél évre rá.már sorra jönnek a felszólitások,ő meg igérgeti,hogy majd ilyenkor,olyankor bemegyünk a bankba stb.mit tudok csinálni?tudom,hülye voltam.ez van már sajnos nem tudom visszacsinálni,de itt állok 22évesen,munka nélkül,semmi nincs a nevemen.mit tehet a bank?és mit tehetek én?
2010. márc. 22. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Tegyél feljelentést a "jó ismerősöd ellen". A bank behajtási trükkjeit nem ismerem, de attól tartok, nem vagy könnyű helyzetben.
2010. márc. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

anyira bánom,a fejemet tudnám a falba verni!!!!annyira elő tudta adni magát,és én még a "szerencsések" közé tartozom.ismerek két olyan embert akit még hasonlóképpen húzott le.az egyiktől 3,5 milliót,a másiktól másfelet.

a másik ami még urva,hogy a bank hogy adhat hitelt nekem 1hetes munkaviszonyra?és ők hogy vezethettek félre?bár aki intézte ő "valamilyen okból" kifolyólag már nem dolgozik ott.(szerintem pihen a hűvösön)

2010. márc. 22. 16:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél feljelentést ellene. Jó lenne, ha a többieket is be tudnád vonni, és együtt jelentenétek fel.
2010. márc. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe jutott valami! Ez év prilisától a törvény lehetőséget ad a csoportos perindításra azonos ügy esetén. Keressetek ügyvédet!
2010. márc. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én egy kukkot nem értek az egészből....

Milyen bank, milyen kártya, kitől mit vonnak? Így nem lehet válaszolni, ha a kérdés sem világos...

2010. márc. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

A bank ebben az esetben egy valamit tehet veled: Feltesz bárlistára. 8 Feltétel: minimálbért meghaladó tartozás 90 napon keresztül, te esetedben az összeg kimerítve meghaladja a minimálbért, kérdés, hogy a 90 nap mikor telik le ) Mivel nincsen tulajdonod, nem tudja végrehajtásként visszaszedni as pénzét. ( Viszont ha bárlistára kerülsz te sem tudsz egy jó darabig kölcsönt felvenni )

Egyet nem értek: ha a Te nevedre készült a kártya, azt hogy tudta ő átvenni?

2010. márc. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem bizti hogy a hüvösön pihen... lehetett beépített ember is aki aztán felmondott...



Jó lenne előszedni azt is..

2010. márc. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mellesleg én nem vágom ha a cég számlájáról vonnák, akkor a cég nevére kellene szólnia a bankkártyának!!


Egy bankkártyához tudtommal egy számla tartozhat, ha a te nevedre szól a kártya akkor a te számlád tartozik hozzá!


Az meg valóban furcsa hogy hogyan tudta hazsnálnia bankkártyádat, de szerintem nem meglepö a beépített banki ember ki adta az adatokat...


A "cib" nél pl minden kódot egy paksamétában tárolnak az ügyfél szerződésével együtt...


Marha amatőr, bárki megnézheti...

2010. márc. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Meg az egész már messziről büzlik!

Minek egy cégnek hitelkártya, ha van pénze...


:D:D:D


Akkor a sima kártya is elég amin nincs hitelkeret...

2010. márc. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!