Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Úgy érzem, hogy átvertek egy...

Úgy érzem, hogy átvertek egy előkelő órás üzletben, mit tehetnék, mik a lépések?

Figyelt kérdés
Bementem az Árkád egyik órás üzletébe, hogy édesanyámnak vegyek egy minőségi karórát karácsonyra. Az említett üzletben márkás karórákat árulnak(Seiko, Casio, Lorus és méregdrága társai). Kb 10 perces mazsolázás után az eladó látta, gondolom, hogy fogalmam sincs mi a jó, ajánlott egy Helvetia karórát. Azt mondta svájci gyártmány. Sikerült meggyőznie. Tetszett nekem is, így megvettem. Gyakorlatilag alig vehettem a kezembe annyit törölgette. Kifizettem, átvettem a garancia jegyet a blokkal, közben közölte a hölgy, hogy nincs meg a doboza, mert rég náluk van. Árengedménnyel volt 14000 ft. Miután haza mentem elővettem, hogy kicsit jobban szemügyre vegyem. Az interneten szinte semmit nem találtam róla, néhány Helvetia nevű órát találtam, de azoknak a kezdő "H" betű első szára nyújtott. Nem találtam rajta az égvilágon semmi modellszámot, sorozatszámot és a hátlapja karcos volt. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy ez nem vettem észre az üzletben. Az a gyanúm, hogy valamelyik eladó tette be h saját magának értékesítse. Hónapokig spóroltam, hogy megvehessem és direkt nem mentem egy noname helyre. Kérek valaki hozáértőt, hogy segítsen mit tudok tenni ez ügyben. Igazából a pénzt szeretném vissza és máshol venni órát, de a legrosszabb eshetőségben be is cserélném egy másikra. Mi a teendő ilyenkor?
2011. dec. 13. 07:25
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Visszamenni, üzletvezetöt elöhivni és elmondani a történetet. De túl sok esélyed nincs, mivel elvitted az üzletböl az órát és nehezen tudod bizonyitani, hogy azt kaptad, ami ott van.

Ebböl tanulsz - olyan dolgot nem vesz meg az ember, amit nem nézett meg alaposan - kézbevéve, az eredeti csomagolashoz ragaszkodni kell, és ellenörizni, hogy a számlán minden szükséges adat rajta legyen.

2011. dec. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Visszamesz a papirokkal es kicserelteted egy normalis markara.
2011. dec. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A garancia papíron szerepel a név és a vételár. Egyszerűen botrányos, hogy az embert bármelyik üzletben átverhetik.
2011. dec. 13. 07:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Visszamenni, üzletvezetöt elöhivni és elmondani a történetet. De túl sok esélyed nincs, mivel elvitted az üzletböl az órát és nehezen tudod bizonyitani, hogy azt kaptad, ami ott van"


Sokmindent nem kell bizonygatnia. Egy önmagára valamit adó cég azonnal kicseréli akár egy drágábbra is sűrű bocsánatkérések mellett, az eladót pedig azonnal kirúgják.

2011. dec. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Az elso nem tudom mit vakeral.

Ha van rola papir akkor 3 napon belul vissza kell, h vegyek.

2011. dec. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem lattam az orat igy allapotarol nem tudok nyilatkozni de amennyire a markat ismerem uti a seikot, casiot, es lorust! Ezt az ora markat hasznaltak a II. vilaghaboruban a Nemet pilotak, rengeteg a zsebora es aranyora Helvitia markaban. Azt tudom, hogy forgalmazzak USA-tol Australiaig. Szerintem ha nincs baja es nem hasznalt akkor egy nagyon szep egyedi orat tudtal venni szinte ingyen (14k) persze tudom, hogy esetleg Neked sok de hidd el ilyen markat es minoseget ennyiert szerintem mashol nem kapsz. Valoszinu, hogy nem egyedi es kezzel keszitett darabrol van szo, emiatt hianyozhatnak a modell- es sorszamok de szerintem ezekkel ne foglalkozz viszont ha megis csak elokerulne a doboza tobbet tudnek segiteni az oraval kapcsolatba szoval ha visszamesz inkabb a dobozt kerestesd elo.
2011. dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 dizus ***** válasza:
Ha szétnézel üzletekben sok helyen találsz Helvetia órát.Az áruk 5e-től kb.15e-ig van.Ezek az órák japán szerkezetesek(általában Myota).Ha tetszik örülj neki,Anyud is biztos fog.Nem egy komoly óra és drága helyen vetted.Nem lettél becsapva.
2011. dec. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

A felsorolt márkák véletlenül sem engedik meg maguknak, hogy ne tegyék rá a megszokott márkajelzést. A sorozatszámot, azonosítót is ráteszik, igaz néha a szerkezet belső részére, de a gyárnak ez alapvető azonosítója. Ha tehát ilyen nincs, attól a szerkezet akár jó is lehet, de hamisítvány. Erről megbizonyosodhatsz, ha bármelyik óraszervizbe elviszed, az órás másodpercek alatt megállapítja, ha peched van, kér pár száz forintot.


A visszacseréléshez. A csere könnyebb, mint a pénz visszaszerzése, mert a boltnak csak az eladás számít, az nem, mit. Mindenképpen az előzetes tájékozódás után, nagyon nyugodt és magabiztos hangvételben, kizárólag a vezetővel tárgyalni (érzékeljék, a többi nem azonos szint). A probléma előadása után tegyen ő javaslatot (persze előzetesen végig kell gondolni, mi az elfogadható cseretárgy), ha visszakérdez, jöhet a tiéd. Ma van olyan szabály is, hogy a termék gyári csomagolásban 7 napon belül indoklás nélkül visszacserélhető (vásárlástól elállás joga). A karcolásokhoz, doboz nélküliséghez, kétségbevonás esetén azonnal szembesítést kell kérni, a körülmények pontos felidézésével (ezért előny az előzetes pontos végiggondolás).

2011. dec. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sikerült kiegyeznem a vezetővel. Ebben sokat segített az, hogy felkészülve mentem oda. Nem is gondolná az ember mi mindenre lehetősége van ha becsapva érzi magát. Léteznek fogyasztóvédelmi tanácsadók, akik ingyen és bérmentve segítenek bármilyen kérdésben. A válaszokat köszönöm.
2011. dec. 13. 19:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Szép volt kérdező, ezt nem szabadott annyiban hagyni.


Akik esetleg ide tévednek, azoknak annyi, hogy ha az órán nincs rajta, hogy "Swiss Made", akkor az az óra NEM SVÁJCI. Nem svájcbna készült, nem svájci alkatrészekből... És az pedig 100%-ig biztos, hogy Swiss Made órát nem kapni 10000 ft körül a boltokban.

2016. júl. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!