Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakáshitel. Mennyit vettetek...

Lakáshitel. Mennyit vettetek fel, mennyit fizettek havonta? Bírjátok még fizetni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 28. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
20 milliót vettünk fel és visszafizettük (végtörlesztettünk) tavaly decemberben.
2012. ápr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
52%
5milliót vettünk fel 15 évre. Végtörlesztettünk családi segítséggel mert már nagyon sok volt, így a szülőknek fizetünk havi fix 50ezret míg le nem telik amit kölcsönkaptunk.
2012. ápr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 wapo ***** válasza:
0%

Én nem vennék fel egy fillért se. De Kb aranyigazság, amennyit egy hónapban félre tudsz tenni minden gond nélkül annyi a törlesztőrészlet.

Annak idején 200 000Ft ot vettem fel a munkahelyemen.:) 2000-ben

2012. ápr. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
51%
1981-ben 10évre 800 000.havi1010ft(akkori bérem 3800ft)ezt csinálja utánnuk a mostani bank, és kormány.
2012. ápr. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4/4 Te hol kaptál ilyen hitelt akkor, hogy 800000 vettél fel, és 121000 fizettél vissza???


Amúgy én forintban vettem fel 5,2 M 10évre és még tudom fizetni, de én kötöttem törlesztőbiztosítást, mert már ilyen is létezik.

2012. máj. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#4 Érdekes amit írsz. Akkoriban a legmagasabb kamat a 10%-os személyi kölcsönön volt. A lakás építésre pl a 74-es árvíz idején, 2%-os kamatra 80 ezret adtak, és 30eret pedig vállalati kölcsönt, ami kamatmentes volt, csak alá kellet írni, hogy 10 évig nem hagyhatod ott a céget, mert akkor az egészet visszafizettették veled. De ez is kijátszható volt anno. Akkortájt 2000Ft-ot kerestünk.
2012. máj. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Szeva! Fel ne vegyél soha semmiféle hitelt !!!!!!


6 éve csak úgy jött az első gyerek...

Ezért valami lakhatást kellett néznünk....

Sajnos, a lakásvásárlás mellett döntöttünk,

nem az albérlet mellett...Mert hogy akkor már

fizetjük magunknak mint másnak a semmibe...

és ha esetleg nem bírnánk idő közben a fizetést, akkor majd eladjuk aztán kész...Há-Há...sajnos nem így lett....

Szinte mindenben tévedtünk....!!!

Hozzá teszem, mint több millióan...

Meg lettünk vezetve és kész...NEM KICSIT!

Tehát 6 éve felvettünk 5.5millát! 1.5 volt az önerő, meg félszocpol 450e így 7.5ért vettünk 1 54nm-es panelt.

Kihangsúlyozom a nevét FÉSZEKRAKÓ hitelt !!!

Az állítólag a fiatalokat segítő fészekrakó hitelt !!!

Potom 6%-os kamatozásút !! Igaz Svájcifrank alapút - nem véletlenül, szinte mindenki azt vette akkoriban fel!!

Miért? Mert úgy a kezdő törlesztő részlet nem 50e volt,

hanem 23 e!!! Ez volt a csapda a beetetés!!!

Nos, aztán szépen kúszott felfelé a törlesztő részlet-lefelé sohasem. Jelenleg 74.900Ft lenne...Már nem tudják vonni mert miből??? Közben mindennek ment felfelé az ára is...cukor, kenyér, tej, hús...közösköltség 3600 helyett már 14800Ft !!! 6 év alatt !! Időközben megérkezett a második gyermekünk is...Felvettük rá is a félszocpolt, ami használt lakásnál 2. gyereknél 900e ha jól emléxem. A bank jóváírta....Most kb így is az önerővel 1,5M + 2 félszocpollal 450e + 900 tartozunk a banknak cirka 6.6 Millával...A lakás árak nem fölfelé mentek hanem lefelé kb 5-ért tudnánk eladni..... Ja lakás vásárláskor még megsarcoltak bennünket , fél milla illetékkel is...amolyan lakásvásárlási illeték....gőzünk nem volt róla hogy olyan is van csak mikor kaptuk a csekket...

Jelenleg fogalmunk sincs mit tehetnénk...a kormány tavaly Augusztus óta "segít" a SZÁJUKKAL! Semmi mással!... Egyébként összesítve, amit eddig betettünk a lakásba lóvét meg még kiszámolva a fentmeredó 14 évnyi részleteket, vásároltunk egy olyan jukat 20 Milláért ami jelenleg 5 Millát ér...se kiszállni nem tudunk se semmit tenni...se segítség se semmi, csak az éjszakánkénti forgolódás a mindennapokban az idegeskedés......a bankok fenyegetései zaklatásai!!!....mert kb 2.5 éve vettünk fel egy másik hasonló szabad felhasználású hitelt is mert akkor már meg voltunk csúszva mindennel....tehát hitelt a hitelre....NAGYON NEM KELLETT VOLNA...1.8 millát 7 évre induló 32 ezerrel....jelenleg az is 71.... Huhh meg még egy dolog! Nekem akkoriban atom biztos munkahelyem volt!!! Legalábbis úgy látszott 6.5 éve....Jelenleg munkanélküli vagyok 1 fillért sem kapok sehonnan!!!! Így van 2 hitel 2 gyerek és mindenki átnéz az egykor sokkal jobb napokat is látott jelenleg csóró munkanélkülin.Ez a bankosdis hitelesdis dolog egy bazi nagy szerencsejáték... Aki 20évre vesz fel hitelt azoknak a 99%-a a 20év alatt biztosan elfogja veszíteni a munkahelyét!!! és már bukott is a mutatvány!!!... Jól ki van ez találva!!! Fiatal voltam és buta...meg is szívattak !!! Szóval HITELT SOHA NE VEGYÉL FÖL! Se rövidtávút pláne ne hosszútávút !!! Üdv:Roland

2012. máj. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves Roland!

Mi is így gondolkodtunk, ahogyan Ti, hogy inkább a sajátunkat fizetjük, legalábbis ami a mienk lesz, még ha 20 év múlva is. Így vettük fel 2005-ben a lakáshitelt, mi is fészekrakót, majdnem annyit, mint Ti, 5,4 millát...20 évre...így is sokalltuk a részleteket, de 30 évre nem akartuk kitolni. Nálunk mondjuk nem volt önerő, azaz a személyi hitel volt az, amit foglalónak vettünk fel. Nálunk is 6 éve csúszott be a kislányom, elég nehéz volt az a pár év, mire újból elmentem dolgozni, mert hát az akkori gyedem összege a törlesztőrészlet volt. Most kicsit könnyebb, bár a 2. gyermeket nem merjük bevállalni.

Most 60 ezret fizetünk/hó, mostanában még kicsit kevesebbet, hogy lejjebb ment az EURO. Azért nem Frankos a mienk, mert akkor még arról volt szó, hogy lassan bevezetik azt M.o-n. Még jó, hogy a 3 rossz közül ezt választottuk: mármint a jen, frank, euro közül. Ft-ban természetesen NEM vehettük volna fel, mert mindenáron azt akartuk volna. Bár aki Ft-ban vette fel, az azt mondja, a növekvő kamat miatt neki is többet kell fizetnie...

Szóval mi még bírjuk, és természetesen ha munkanélküli lesz valamelyikünk, akkor lesz nemulass nálunk is. Bár, akkor ha albérletben laknánk, azt is necces lenne kipengetni...erre felé egy 2 szobás albi 40-50 ezer körül van.

Kitartást kívánok Nektek, és hogy rendeződjenek a dolgaitok, valamint -közhely, de- jó egészséget!

2012. máj. 6. 17:45
 9/12 anonim ***** válasza:

Sokan vagyunk, akik devizaalapú hitelt vettünk fel, és bizony 5-6 év kamatfizetés után még mindig ott vagyunk, ahol a part szakad. Józan paraszti ésszel, felmerül az emberben, hogy hova lesz ennyi kamat?

Nos jó hír, hogy I. és II. fokon is jogerősen veszített az OTP.

Eleve már a szerződés is hátrányos, mert elég sokszor fordul elő benne az adós "hátrányára, kárára, hitelezők által egyoldalú" kifejezés. Ez tisztességtelen. A lényeg, hogy vételi áron adta, és eladási áron hajtja be. De! Megnéztem a saját szerződésemet, és annak ellenére, hogy vételi áron írja, viszont a gyakorlatban már eladási áron adta a hitelt. Le lehet tölteni a devizaárfolyamot visszamenőlegesen, és egyből kiderül, hogy az adott napon mi volt az árfolyam. [link]


Az I. fokú bírósági eljárásról itt: [link]

A II. fokúról itt lehet válogatni a hírek között: [link]


Részletek, hírek: www.kaslerarpad.hu


Részemről a banknak írok első körben, hivatkozva a jogerős ítéletekre. Amennyiben elzárkóznak, úgy jöhet a pereskedés.

Itt tölthető le hozzá forma beadvány: [link]

2012. máj. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
bocsi az offért de mit jelent pontosan a végtörlesztés?
2012. máj. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!