Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek normális az, hogy...

Szerintetek normális az, hogy egy 21 éves fiút nem vonnak be a család pénzügyeibe?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 15:32
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%
én 18 éves vagyok, és nagyon régóta tudom, h mennyit keresnek a szüleim, mennyi a lakásunk rezsije, mennyit költünk kb. a boltba egy átlagos bevásárlásnál.lehet,, h vki azt hiszi, h kotorászom a zsebükben. de nem, mert így legalább látom, h ennyi pénzből mire futja és nem élek álomvilágban, tudom ha fél napig folyatom a vizet, akkor kb. mennyivel emeltem meg a vízszámlát.ez szerintem jó dolog, mivel szept.-től egyetemista leszek és albérletben fogok lakni pár barátommal.így nem gondolom azt, h 15 ezerből kijön a gáz és villanyszámla, mint ahogy azt egyes oszt.társaim hiszik...szóval szerintem minden gyereket fel kellene arról világosítani, h igen kislányom nekünk a havi bevételünk 220 ft, és ebből nem futja 1 milliós tandíjra...
2012. márc. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
100%
utolsó vagyok 220 ezer ft
2012. márc. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem érdemes beavatni a kiadásokba a gyereket is akár. Főként, ha követelőző típus, hadd lássa, miért nem tudnak a szülei hülye iphonet venni neki meg egyéb badarságot. Sajnos az én szüleim nem avattak be minket, a húgomra pedig ráférne. Olyan könnyen dobálózik a pénzzel, fel sem fogja a 16 éves eszével, mi az. Pl. van egy legalább 17 éves kocsija apunak, már nagyon a végét járja. Húgom meg olyan mit sem egyértelműbb módon kijelenti, hogy hát vegyen újat, minek ilyen csotrogánnyal járni? Azt hiszi, az ember bárhonnan leakasztja egy új (vagy egy használt) kocsi árát.
2012. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Sajnos én is így látom, hogy néhány ismerősömnek fogalma sincs arról, hogy mennyi egy lakás rezsije...Egyikőjük pár napja mondta, hogy "felesleges sokat keresni", ha 3 ember (2 szülő+1 gyerek) bőven megél 2x80 ezres fizetésből egy 2-3 szobás lakásban, és még félrerakni is tud.. Hát nem tudom.Lehet velem van a baj, de szerintem annyira kényelmesen nem élne meg belőle ő sem...

Persze nem akarom őket leszólni, csak kicsit sajnálom néhányukat, hogy ilyen "álomvilágban" élnek. :(

2012. márc. 8. 16:30
 15/19 anonim ***** válasza:
Persze, hogy álomvilágban élnek, azon vannak, minél tovább húzzák a fősulit/egyetemet valami büfészakon és közben azt hiszik, profán semmiség előteremteni azt a pénzt, amiből a szüleik az ő hülyeségüket meg a saját megélhetésüket fedezik.
2012. márc. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Annyira undorító amikor azt írják sokan hogy "eltartják" az egyetem alatt.Nem albérletben lakik a saját szüleinél!Undorítóak vagytok hogy le akarjátok húzni állandóan a gyereket.Tőlem sosem várták el a szüleim hogy pénzt adjak nekik míg tanulok és náluk lakom.Mégis önálló lettem később és sokkal jobb karriert futottam be mint az átlagemberek.Én soha nem fogom elvárni egyik gyerekemtől sem hogy adjon pénzt rezsiköltség néven.


Én mindig tudtam mennyit kerestek a szüleim , ők is tudják hogy én mennyit keresek.

2012. márc. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekkorom óta kb 6-7 éves kóróm óta be vagyok avatva a családi pénzügyekbe. Ez azért volt jó h mert legalább nem hisztiztem ha vmire nem tellett,hanem megértettem. És nem ugy indulok neki a világnak h azt se tudom mennyi egy kg kenyér.

Van olyan osztálytársam aki tényleg nem tudja mennyibe kerül. panaszkodott h az apja milyen szemét mert nem ad neki pénz tankolni,mert fizuig még kell vagy 2-3 kg kenyér,erre azt mondja h pedig egy 3 kg -s kenyér meg van 100Ftból,nem tudom miért ilyen sóher.


Háét köpni nyelni nem tudtam... inkább odébb mentem. Sajnos nem ő az egyetlen iylen ismerösöm aki ilyen alap dolgokkal nincs tisztában

2012. márc. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
52%
Oké, köszönjük az önfényező kérdést...nem nagyon érdekel senkit.
2012. márc. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nem önfényező kérdésnek szántam, bocsáss meg, ha annak tűnik. Egyébként, ha nem érdekel, akkor máskor ne kommentálj!

Én csak kíváncsi voltam pár ember véleményére, hogy szerintünk mennyire normális az, ha valaki 21 évesen nincs tisztában a családja anyagi helyzetével. A választ erre megkaptam: ahány ház, annyi szokás. Ezt tiszteletben is tartom, nem szólok le senkit.

Szóval még egyszer: nem fényezni akartam magamat.

2012. márc. 8. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!