Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek normális az, hogy...

Szerintetek normális az, hogy egy 21 éves fiút nem vonnak be a család pénzügyeibe?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 15:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz ezalatt? Én pl. nem tartok igény rá hogy fillérre pontosan tudjam a szüleim fizetését és hogy mennyiért vásároltak tegnap. Nagyjából tudom, de nem kotorászok a pénztárcájukban.
2012. márc. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Olyan szinten, hogy egyáltalán nincs fogalma arról, hogy mennyit keresnek a szülei, mennyit adnak ki számlákra, mennyi a ház törlesztője, ilyenek... Szóval semmit se tud ezekről... Nekem ez egy kicsit furcsa.
2012. márc. 8. 15:39
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha a srác még tanul, eltartják, akkor miről akar tudni? Ő nem tesz hozzá semmit... Ha csak azért akarja tudni, hogy rámutasson, hol vannak megspórolható ezresek, amiből valami hülyeséget vegyen, akkor felejtős.

Ha viszont van keresete és ad a családi kasszába, akkor illik tudnia róla, hogy oszlik el és mire a pénz. Hisz így ő is aktív tagja a keresőknek.

2012. márc. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 éves vagyok és nekem sincs fogalmam ezekről. Főiskolára járok, diákmelóm van. Abból finanszírozom a szórakozásom, mert jó érzés, h nem kell kuncsorogni ha mozizni vagy buliba van kedvem menni. De a család pénzügyei egyáltalán nem érintenek.
2012. márc. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%
majd megtanulja, ha önálló keresete lesz.
2012. márc. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha belead, akkor jogosan kéri számon, hogy mire mennyi megy el. Ha nem, akkor max. érdeklődhet, ha kiváncsi, de sok köze nincs hozzá. Legyen hálás, ha segitik még.
2012. márc. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
én se tudom, pedig 26 vagyok és 25 éves koromig otthon laktam. nagyjából be tudom saccolni, de soha nem kérdeztem rá.
2012. márc. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor ez csak nekem furcsa, hogy teljesen hidegen hagyják ezek a dolgok, és ha érdeklődne is, akkor se sok köze lenne hozzá. Tanul, zsebpénzt kap, szóval semmit nem ad a közös kasszába.

Nálunk ez pont fordítva van: tudjuk, hogy ki mennyit keres, mennyi megy el számlákra stb... Néha beleadok a közös kasszába, bár én is tanulok még, de mellette dolgozok.

De ezek szerint nem ez a mindennapos... Pedig én azt hittem! :) Mondjuk ez lehet attól,hogy nekünk elég húzós az anyagi helyzetünk, az övéké viszont (szerintem) elég jó?

Köszi még egyszer!

2012. márc. 8. 15:56
 9/19 anonim ***** válasza:

A mi anyagi helyzetünk sem volt eddig túl jó, és nem is tudtunk róla, szüleink mennyit keresnek. Diákmeló, néha zsebpénz, mi is elvoltunk a saját "jövedelmünkkel".

Aztán idén jöttek olyan változások, hogy szüleink fizetése komolyan megcsappant. Most sem tudjuk, pontosan mennyit keresnek, de tudjuk, mennyivel kevesebbet, és hogy a kiadásokon ennyit kell spórolni. Persze ha akarnánk, ki tudnánk kotorni a paprírokat, hogy pontosan mennyit és milyen jogcímen keresnek.

2012. márc. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hát akkor jelentős különbség van az általad említett srác és a te életed között. Mint magad írod, ő nem tesz hozzá a kasszához, igazából még gyerek, te viszont beleadsz és nagyjából tudod is, mi a helyzet.

Megsaccolni biztos a srác is tudná, mit keresnek a szülei, de mivel eltartott, nem érdeklik az anyagiak. Fő, hogy gondoskodnak róla.

2012. márc. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!