Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek mekkora vagyontól...

Szerintetek mekkora vagyontól vagy megtakarítástól számít ma jómódúnak egy család?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 22:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
30 millió
2012. jan. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
szerintem a mai körülmények között már az számít jómódúnak akinek nincs vagy kevés az adóssága. :/
2012. jan. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
100%

[link]

Vagyonos ember:

Akinek a pénzpiac optimális modelljéből az első kettő megvan és biztos alapokon nyugszik az élete.

Részletesebben:

SAJÁT PÉNZÜGYI HELYZETÉHEZ MÉRTEN VAN:

Életbiztosítása (nem megtakarítás, hanem akkora életbiztosítás, amiből a családja 2 évig meg tud élni olyan életszínvonalon,mintha ő is köztük lenne)

Egészség és baleset biztosítás a munkaerő védelméért

Megfelelő vagyonbiztosítás, átnézve és személyre szabva

Ha van gyermeke,akkor megteremtette neki a kellő tőkét a jövőjéhez, ugyanis 5 éven belül a gazdag gyermekek fognak Egyetemre járni, nem pedig az okosak.

Van nyugdíjcélú megtakarítása, ami fedezi a jövedelemkiesését, ah nyugdíjba vonul.

Van 6 havi Vésztartaléka a bankszámláján és 2 évnyi megtakarításban.

+ befektetések, amit már tud kockáztatni a nyereség reményében.

Van tőkéje, hogy bármikor tudjon vállalkozást indítani.

Idevehetjük az ingatlan(oka)t is.


Gazdag ember:Van felesleges pénze, amit tőzsdére vihet.

2012. jan. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az aki hitel nélkül (vagy minimális hitellel, vagy akár hitellel is, de úgy, hogy a későbbiekben is tudja fizetni) meg tud venni és fenn tud tartani egy házat/lakást ami az ő, vagy családja méretének, szükségletének megfelel és jó állapotú (nem feltétlen vadonatúj luxus lakás, csak egyszerűen nem omlanak a falak, stabil, esztétikus, szép, kielégít minden igényt). Emellett van annyi járművük amennyi szükséges (ha két dolgozó van akik igénylik az autót, akkor 2, és ezeket tankolni is tudják, emellett bicikli/robogó, vagy bármi ami szükséges a számukra). El tudnak menni kikapcsolódni amikor csak kedvük tartja; moziba, étterembe, kirándulni, wellness hétvégére, nyaralásra akár külföldön akár belföldön, ami nekik jól esik. El tudnak tartani és biztonságban fel tudnak nevelni annyi gyermeket amennyit szeretnének és jónak látnak. Nekem msot hirtelen ennyi jutott eszembe. Ezt a vagyont nem tudnám számszerűsíteni mert mindenkinek mások az igényei, de szerintem az is jó módúnak számít ezekkel a körülményekkel amiket fent elsoroltam, aki mondjuk panelban lakik, egy gyereket nevel és mondjuk csak 1-1 napos kirándulásokra megy el, de megteheti és ő ezzel boldog, neki ez elég. De az is jó módúnak vehető aki Ferrarikkal járkál a Rózsadombi villájába, és egyik luxusnyaralása éri a másikat. Mindkettő jó mód, csak mindenki különböző. Persze ezek szélsőséges példák voltak, de én így gondolom, számomra az anyagi biztonság (bármennyi is az az összeg/vagyon) jelenti a jó módot. 19/L
2012. jan. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Krisztián nagyon jókat mondtál, bár én amondó vagyok, hogy mindenkinek fel kell mérnie a saját kockázatait. Ha az egészsége remek, és kicsi a valószínűsége egy esetleges balesetnek az ő életmódjában, akkor érdemes inkább a megtakarításaira költenie a pénzét, mert hosszútávra nézve neki kifizetődőbb, ha a tartalékaiból finanszírozza a bevételkimaradást, mintsem fizesse 30 évig a biztosítást, és kapjon valamekkora összeget, aminek a várható káresemény előtt többszörösét is fel tudja halmozni.


A többi állításod mind korrekt, nyugaton ezek az alapfelfogás részei, de ott már középiskolában tanítják a pénzügyi kultúrát, ami itt Magyarországon elég szegényes.

2012. jan. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Köszönöm a megerősítést. Egyetlen indokom van a biztosítások mellett. Pl: Union SOS balesetbizt.

10M-os nagyságrendeket fizet évi 26eFt-ért! Ha kiszámoljuk, akkor ha ezt valaki félre akarja rakni:kb. 100 év kellene mire összejön ez az összeg. Nekem ez kicsit sarokpontom, mert szerintem ez az alapja az egésznek, ugyanis baleset bárkivel megtörténhet. Főleg most , hogy már a BKV is elvette az utas-baleset biztosítást!

2012. jan. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Egy rakás biztosítást kötni a legnagyobb baromság, mindenki meneküljön a biztosítási ügynököktől.
2012. jan. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Így van ezt csak támogatni, tudom az ügynökök elől menekülni kell, nehogy ránk sózzanak valamit. (még szerencse, hogy én allfinanz tanácsadó vagyok)
2012. jan. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

06:46-osnak:


Ezt már szeretem hallani, minek bebiztosítani a jövőnket, történjen bármi, majd csak kihúzzuk valahogy, ha a családban az egyik fél fizetése kiesik, akkor nincsen semmi baj, eddig is alig bírtuk fizetni a rezsit, mostmár kevesebbet fogunk enni, nincs semmi probléma :D


Érdekes, hogy a felmérés szerint Svájcban egy felnőtt lakosra jutó biztosítások száma átlagban kb 4. Erre Magyarországon csak kb 0,6.

Tudom, tudom, hogy Svájcban tehetősebbek az emberek, több pénzük jut biztosításra, de mi magyarok is átvehetnénk a fejlettebb nyugati kultúra szemléletét több szempontból is.

2012. jan. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Még Krisztián tőled meg szeretném megkérdezni, hogy hol éri meg az Union SOS a biztosítónak? Mert 50 év alatt 1,3M forint fizetődik be, és 10M jön vissza. Tudom, hogy a biztosító forgatja a pénzt, de ebből szerintem a biztosító több hasznot lehúzna.
2012. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!