Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy az apukám,ha nem megy hétvégenként dolgozni,akkor mindig iszik,nagyon durván berúg.Ha az apukám iszik,akkor Ő egész egyszerűen nem normális!Beképzeli a dolgokat,zavart.Pl:Beképzeli,hogy anyának szeretője van meg,hogy Ő is ivott.És sajnos ez néha tettlegességbe is fajul!Én ilyenkor tudom,hogy nem a legjobb,de kiszökök éjjel,ha baj van.Egy baj van ezzel..Hogy nincs hova mennünk anyával.Viszont engem az bánt,de nagyon,hogy bántja anyát!Volt már erre példa,kisebb koromban is,attól félek,soha nem fogom elfelejteni,mert mindig bevillanak a képek,akaratlanul:/De én szeretem az apukámat,mert egyébként normális tud lenni,mert egyet se kell mondanom,s megvesz nekem mindent..És Ő is keres sok pénzt,de a másik dolog az,hogy ezt el játékgépezi:/Az egész fizetését..Tehát ezért se tudunk elmenni..Mikor meg másnapos,bennem nagy harag van,hisz mint említettem van,hogy tettlegességig fajul a dolog,legutóbb is kiakart minket lökni a házból éjjel.Bemegyek hozzá,mert ha nem az lesz a baja,Ő persze ilyenkor elsírja magát.De én ezt már nem tudom neki megbocsájtani! Na most azt meg kell említeni,mindig Ő is ezzel jön,hogy ne felejtsük el,hogy neki meghalt a fia! Nyugtatókat szed,de most se anya,se ő és se én nem fogjuk Őt tudni visszahozni,szerintem nem az a megoldás,hogy leissza magát a sárgaföldig.Nem normális olyankor.Igazából neki a pszichiáterhez kellene lennie,de mikor részeg volt,elszökött a kórházból.Ezért az egy dologért nem várom a Karácsonyt,mert annyiszor megfogadta,hogy nem fog inni,de mindig iszik.Anyuval se olyan jobb a helyzet,mert Ő veszekszik velem mindenért..Egyszerűen már gyűlölök hazajönni!Ja az meg a másik dolog,hogy miikor anyával próbálnám megbeszélni a dolgokat,azt mondja majd később,ha majd megnézte a sorozatot:/ Abból a beszélgetésből nem lesz semmmi..És én is azt hiszem,hogy kezdek lassacskán teljesen megőrülni,mert halucinálok:/ Tudom,hogy hosszú,de adjatok légyszi tanácsot,mert ezt nem lehet bírni 16 /L
2011. dec. 13. 06:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Erre senki nem tud megfelelő tanácsot adni.Én 27 vagyok,az egész életemben ezt kellett elszenvednem.

Az egyetlen lehetőség,ha tanulsz amíg kell,fokozatosan önállósodsz,és amint teheted elköltözöl,különben SOHA nem leszel boldog...

2011. dec. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézd, kedves, ha édesanyádnak ez a helyzet megfelel, te túl sokat nem tehetsz. Ha ő eltűri, hogy a férje verje a kamasz lánya szeme láttára, akkor tűrje. Zárd magadra a szobád ajtaját és arra gondolj, hogy hadd csinálják. Ne akard te a felnőttek gondját megoldani. Ha úgy gondolod és rászánod magadat kell lennie valami nevelési tanácsadónak az iskolában, fordulj hozzá, és mondd el, amiket itt leírtál. Biztosan megpróbál segíteni. Hidd el, hogy nagyon sok veled egykorú tinédzser van hasonló helyzetben. Ölellek sok szeretettel így ismeretlenül.
2011. dec. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos gyermekként én is átéltem ugyan ezt csak engem is vert az apám,nem csak anyukámat.Mi elköltöztünk tőle amikor 14 éves voltam.Sok mindent nem tudsz tenni.A tesóim is hamar elköltöztek otthonról(én vagyok a legkisebb)A középső nővérem inkább 16 évesen gyereket szült minthogy otthon legyen.Nem tudsz mit tenni,anyukádnak kell lépni,ha akar....de hidd el sok nőnek ez megfelel,gyártják a külvilágnak a kifogásokat,hogy miért nem tudnak lépni.

Én most így felnőtt fejjel is gyűlölöm aki annyit iszik hogy azt se tudja mit tesz.Soha életembe egy korty alkoholt nem ittam és nem is fogok.Azt is nehezen viselem ha párom kicsit piál.Olyankor kiborulok,tök ideg leszek. Ha nem bírod fordulj a gyámügyhöz,ők tudnak segíteni vagy kiemelni a családból...26/N

2011. dec. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Farkasné T. Tünde válasza:
Igazuk van az elöttem szóloknak. Még lenne 2 javaslatom. Vannak rokonaid? Költözz nagyszülőkhöz, keresztszülőkhöz, nagynénikhez vagy nagybácsikhoz. Meséld el nekik, hogy ezt te már nem bírod cérnával, hátha befogadnak és hátha apud is kapcsol, hogy téged is "elveszíthet". Másik tanács, hogy ha ittas és balhézik ved fel mobillal videora, hogy mit művel, de úgy hogy ne vegye észre és egy józan pillanatában mutasd meg neki, hogy mit művel részegen. Ki tudja hátha kapcsol. A családi viszálykodásba viszont ne szólj bele, nehogy te is kapj... Ha ő elgépezi a megélhetéseteket és elissza azért te nem tudsz semmit tenni, hogy ne úgy legyen, ezt anyudnak kellene megtenni, hogy otthagyja apudat, de nemakarásnak nyögés a vége, ha neki így megfelel, mert nincs lehetetlen... Én úgy oldanám meg a helyében, hogy külön kasszába lennék, vagyis mindenki a saját keresetéből egyen stb...
2011. dec. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
max annyit tehetsz hogy ráhivod a rendőrséget, és talán észbe kap. vagy ha normális mikor nem iszik akkor egy józan pillanatában beszélni vele hogy hagyjon fel az ivással
2011. dec. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!