Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nehéz helyzetből kiút?

Nehéz helyzetből kiút?

Figyelt kérdés
Korábban feltettem egy kérdést, hogy kamatos pénzt vennék fel, ha lenne lehetőségem. Valaki bejelentette a kérdésem, biztos zavarta, elnézést kérek tőle de aki tudna valamit javasolni, hogy hogyan tudnék most pénzhez jutni, akár uzsorás által, megköszönném, ha írna. Elég kilátástalan a helyzet, ezért is gondoltam már erre a megoldásra is. Mit javasoltok?
2011. júl. 27. 14:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha már most kilátástalan a helyzeted, akkor az uzsorás után még jobban az lesz, hidd el! Uzsoráshoz akkor sem fordulnék, ha nem lenne mit ennem!!!


Először is, nincs valamid, amit el tudnál adni? Akármi. Bútor, autó, bicikli, stb. (jofogas.hu)


Mennyire lenne szükséged?


Lyukak tömögetésére nem jó egy új hitel, mert sose keveredsz ki belőle!!

2011. júl. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha most nincs pénzed arra, amire a hitel kellene, akkor hogyan fogod visszafizetni uzsorakamattal együtt?

Mivel az uzsorások illegálisan üzletelnek, hidd el, ha nem fizetsz nekik, akkor ők nem felszólító leveleket fognak küldeni, hanem ütnek. Azt kell mondjam, jobb esetben téged ütnek, rosszabb esetben a családtagjaidat.


Pár hete foglalkozott a témával a tévé. Valaki 100.000.-et kért,ennek már 10 éve, azóta is fizet. Azóta már 10 milliót fizetett (!) az uzsorásnak. Ha nem tudott rögtön fizetni, amikor az uzsorás kérte, akkor elverték a gyerekeit.


10 év lelki terror. Akkor inkább vigyék a házamat a bankosok, és megyek albérletbe...

Bár tudom, én, innen könnyen osztom a tanácsot.

2011. júl. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Már "csak" 7 ezer ft-ra lenne szükségem és az a baj, hogy gyorsan. :( Amit el tudnék adni, az a tv-m(nem otthonról írok, így sz.gépem sincs) de azt sem tudnám ilyen hamar eladni. :( Ezért tűnik kilátástalannak a helyzet. De nem tudom, hol találnék ilyen "hitelezőt"
2011. júl. 27. 14:22
 4/14 A kérdező kommentje:
Sajnos tudom, hogy megy ez. Nekem 2 hét múlva lesz pénz, de ezt meg s.o.s fizetnem kell, nem ér rá addig. Akire számíthatnék, az egyik nyaralni van, a másiknak pedig sajnos nincs plusz pénze így hó végén. Nehéz ez. :(
2011. júl. 27. 14:24
 5/14 anonim ***** válasza:

7 ezer Ft-tal biztos nem fog foglalkozni egy uzsorás, de ha tud is, minimum 70 ezret fog visszakérni tőled!! Felejtős!!


Csak van valami... Pld. üres üvegeket visszavinni, kutyasétáltatást vállalni, vagy szórólapot szórni reggelente a postaládákba!!! Vagy akármi... Olyan ruhák, amiket már nem hordasz, feldobni a netre, szépen kimosva, kivasalva... Vagy szedj mezei virágot és add el aluljárókban (bár szabálytalan, rendőr nem szereti). Stb.. 7 ezret össze lehet szedni ilyen apróságokból... :)

2011. júl. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Esetleg bemenni az önkormányzatba, és kérni egy egyszeri segélyt??!!
2011. júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igazad van és nem is ijedek meg a munkától sem! De az a baj, hogy ez a pénz sürgősen kellene. :( Még ma be kellene fizetnem. 2 hét múlva már nekem is lesz pénz, nem lenne gond, csak most problémás ez, ezért is jutott eszembe az uzsorás.
2011. júl. 27. 14:30
 8/14 anonim ***** válasza:
És ha gyors hitelt vennél fel?
2011. júl. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

De mi az, amit nem lehet 2 hét múlva befizetni? Ennyi haladékot már csak ad valaki... Ha meg csekkről van szó, akkor max. kapsz rá késedelmi kamatot.


Ha nagyon szorongatnak, adj a 7 ezer Ft fejében valami zálogot az illetőnek (pld. a mobilodat, vagy akármit).

2011. júl. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az előző kérdésben, amit sajnos töröltek, írtam hogy egy nehéz helyzetből csak úgy tudtunk kijutni, hogy Providentet vettünk fel, így az a lehetőség nem él. :( Annyira kilátástalan a helyzet, hogy áááá! És az a baj, hogy nem találok olyan valakit, aki ezzel a kamatos pénzzel foglalkozik.
2011. júl. 27. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!