Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Teljesen veszélyben a megélhet...

Teljesen veszélyben a megélhetésünk, két kisgyermekkel, lakáshitellel. Arra gondoltam, hogy kérek segítséget, a számlaszámom megadásával, mert már semmi kiút. Jogilag kivitelezhető?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, ha még meg is büntetnének miatta. Nagyon el vagyok keseredve. Tud valaki erre megoldást? Annyira kellemetlen kérni, sosem fordult elő, mindig megoldottam, de már nem megy.
2009. máj. 18. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nalatok sokkal rosszabb helyzetben elok is vannak.


Van-e munkahelyetek?


Kossetek ki az internetet, annak a havi X osszegnek biztos lesz jobb helye is.


Jarjatok a Munkaugyi Kozpont altal szervezett ingyenes tanfolyamokra, tanuljatok nyelveket, aztan ha mashogy nem megy, egyikotok (a ferjed) menjen ki kulfoldre dolgozni.

2009. máj. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tilos ajándékot elfogadni. Márpedig a pénzösszeg átadása ellenszolgáltatás nélkül az. Ha ez bankszámlára történik, akkor ráadásul illetékmentes is.

Azonban nem zaklathatsz másokat azzal, hogy "adjanak". Mert koldulni nem szabad. Elmondhatod a problémád, megadhatod a bankszámlaszámod. Ez nem tilos, jogilag kivitelezhető.

2009. máj. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Mióta az eszemet tudom, azóta tanultam, majd dolgoztam. A férjem is. Soha senkitől nem fogadtam és kértem semmit. Nem tanácsot kértem az életvitelemre vonatkozóan, hanem egy más kérdésre választ. Egyébiránt te honnan vagy ilyen jól informált, hogy van internetem otthon? Miért ítélkezel, ha a másik életéről semmit nem tudsz? Igen valóban biztosan vannak még rosszabb helyzetben lévők, de ettől kellene jobban érezni magam? Én gyeden vagyok, ne izgulj nem sokáig. Férjem dolgozik. És nem szeretném elhagyni azt az országot, amit a hazámnak nevezek. Még akkor sem, ha szerinted ez a megoldás. De ha te egy ilyen helyzetben azt találod a legjobbnak, hogy elhagyod a családod lelked rajta. Sem én, sem a férjem nem tudnánk megtenni.

Nem elisszuk a pénzt, csak egyszerűen annyi történt, hogy vettünk egy szakadt panellakást hitelre, ami 35000 helyett jelenleg 90.000 felett jár havonta, és ebben még nincsen benne a rezsi. A fűtés télen volt 52000 is. És ez csak a fűtés. De nem is tudom mit magyarázkodok neked, kívánom, sose kerülj ilyen helyzetbe. (ja és a meló... mennék, de a gyerekemet csak jövő szeptemberre vették fel a bölcsibe, és még az sem biztos...)



Utolsó válaszolónak köszönöm!

2009. máj. 18. 21:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Én albérletben lakom, havi 25 ezerért + a rezsi 32 ezer, a gyermekem apja nem küldi a gyerektartást. A Gyedem 69 ezer forint. Saját lakásom nem volt, de nem is lesz, mert az épitési engedély ugyan megvan már, de sajnos a saját ingatlanom befejezéséhez még kb 2 millióra lenne szükség, de Állam Bácsitól a szoc-polt nem kaptam meg,mert sajnos már elmúltam 37 éves az egyedüli lányom még csak 14 hónapos, a munkahelyemre nem vesznek vissza, mert az megszünk, bölcsibe meg nem adhatom a lányom, mert Gyeden vagyok. Nincs senki, akire hagyhatnám a lányomat, mert sajnos már nem élnek a szüleim.

Ördögi kör! Ne sirjon, az akinek van segitsége!!

2009. máj. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Tudjátok, sokan hü..ének tartottak és tartanak minket a férjemmel, hogy nem vállalunk be lakáshitelt. Mi albérletben élünk 30 ezer forintért 7 éve már. Ez egy kertes kis családi ház. Én azt tudom tanácsolni, hogy albérletbe el kell menni és havi szinten 70 ezer forintot, de legalább ötvenet meg lehet spórolni, amit a gyerekekre el lehet költeni. Nagyon sokan beleugranak a lakáshitelbe. A szerződésben benne volt, hogy romolhat a forint, csak az embert azzal áltatják, hogy a sajátodat fizeted. Pedig ez abszolút nem igaz. Az állambácsi zsebét tömöd teli. Én meg inkább fizetek egy vadidegennek, mint az állambácsinak akármennyit is. Ja és a tulajjal meg tudom beszélni, ha slamasztika van, csúszunk kicsit a bérleti díjjal, a bankkal viszont nem. Sőt a vadidegen kamatot sem számol fel. Ráadásul, ha kiszámolod, hogy a 35 évig törlesztesz annyit (már , ha ilyen stresszes körülményeket és árakat nézünk meddig képes rá az ember???), amennyit egy fizetés nem tesz ki az irreális idő és pénz. Az ember végignyomorogja az életét. A gyerekeitekre adósságot fogtok hagyni. Ha az albérlet és a banki tölesztőrészlet közötti kölönbséget félreraknátok, akkor legalább kezdőtőkével és nem eladósodással indulnának neki gyerekeitek a jövőnek. Gyereket bevállani ebben az országban biztos, hogy nem fogunk, pedig mindenki mondja, hogy már benne vagyunk a korban. Ebbe az országba gyereket nem szülök, hogy egy újabb rabszolgával növekedjen az állam!!!
2009. máj. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!