Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi lehet két fiatalnak...

Mennyi lehet két fiatalnak egy albérletben a havi kiadása?

Figyelt kérdés

Ezen gondolkozok már napok óra. Olyan 50 egy albérlet Budapesten, ami mondjuk jobb környéken van, és olyan 50 m2-es. Rezsi közös költség 40-e körüli, télen olyan 20 a fűtés, 2 emberre kényelmesen 50-ből kijön a kaja is. Ezek szerint 2 ember kényelmesen egy albiban olyan havi 140 e forintból jön ki. Ezt jól számolom?


Még nem dolgozok, de kb olyan nettó 15-es kezdőfizetésem biztos kell, hogy legyen majd, mivel beszélek 2 idegen nyelvet folyékonyan, és munkában sem vagyok válogatós, Páromnak 80 körüli a fizetése.


Mit gondoltok, milyen kiadásokkal kell még számolni?


2011. ápr. 4. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

50 ezer + rezsiért már lehet Budapesten 50 m2 körüli lakást kapni, de azok általában eléggé le vannak pukkanva, vagy nagyon meg van szorulva a tulajdonos, ami szintén nem jó. A lakások nagysága és bérleti díja nem igazán arányos, ha pár ezer forinttal többet rászántok, már sokkal jobbakat kaptok. Viszont azzal is számolni kell, hogy kauciót kérnek, amit előre ki kell fizetni. Tapasztalat szerint a kaució reális összege egy havi lakbér+rezsi összege, mert így a tulaj is pénzénél van, ha egy hónapig nem fizettek semmit, ha meg végül nem adja vissza, veszteség nélkül lelakhatjátok.


Rezsihez a fűtésen, vízen, villanyon és közös költségen kívül érdemes még hozzászámolni a telefont, internetet, kábeltévét stb. Ha van egyéb állandó kiadásotok (állatkaja, gyógyszerköltség, hiteltörlesztés, bármi) célszerű azt is beleszámolni a havi költségvetésbe. Ha van kocsitok, annak az üzemanyagát, biztosítását, műszakiját, adóját is kalkulálni kell.



Kaja szerintem kijön olcsóbban is (feltéve, hogy nem állandóan házon kívül esztek), viszont költeni kell a háztartásra (WC-papír, mosogatószer, porszívózsák stb.).


Ha te kapsz 150 ezret (gondolom, azt akartad írni), a párod megy 80-at, szerintem gond nélkül kijöttök majd, még félre is tudtok tenni.


Sok szerencsét! :)

2011. ápr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Plusz bérlet 20 ezer. Plusz még legalább 10-20 ezer az előre nem látott kiadásokra, szórakozásra, mert ha pl. megbetegszel, akkor jó ha tudsz venni gyógyszert, ha kilyukad a cipőd, akkor azonnal kell venni újat, stb.

Mi is ketten vagyunk a párommal, de ahhoz, hogy kényelmesen kijöjjünk mindennel együtt, 160-180 ezer kell. Igaz, ebből kicsit félre is teszünk.

Ha lakásra gyűjtötök, akkor érdemes társbérletben gondolkozni: egy nagy szobát megkaptok 50ért rezsivel együtt. Tehát havi 40-50 ezret spóroltok, az egy év alatt plusz fél milla, nagyon nem mindegy :)

Igaz, hogy ezért fel kell adni azt, hogy csak a tiétek legyen a lakás, de valójában a szobát ha magatokra csukjátok, az teljesen privát tér, a konyhában, fürdőben meg úgysem tartózkodik sokat az ember.

2011. ápr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 16 kerületben 2 szobás lakást (felújított) adtam ki havi 40 forintért+ a rezsi..(a rezsi itt elég olcsó olyan havi 30 ezer forint,és télen sem több mert a fűtés díját elosztották egész évre)

Szerintem 140.000 forint elég két embernek albérletben..

2011. ápr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, kb. 150 ezer reális 2 főre 1 hónapra.
2011. ápr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!