Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit tudtok 1 hónapban...

Mennyit tudtok 1 hónapban félreteni? Aki 100ezret éhezéssel félretesz az szerintetek hülye? Vagy ti hogy tudtok spórolni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 17:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Ehezni azert nem kell, de kajan sok penzt meg lehet takaritani attol fuggoen, hogy mit eszel. Hogy 100 ezret meg tudsz-e takaritani igy, az a fizeteseden mulik. Az ehezes a legrosszabb, amit tehetsz. Alapkajabol nem vennek el, max. olcsobb, taplalobb dolgokat probalnek fozni, kevesebb hussal es lehet, hogy kevesebb zoldseget, gyumolcsot, edesseget tudnek venni.


Szerintem nem az etelbol erdemes elvenni eloszor, hanem mas kiadasokat csokkenteni. Pl. ha nagyon kell a penz, ne vegyen az ember havonta ruhat vagy ne jarjon moziba, szinhazba kethetente. Egyik ismerosom mindig panaszkodik, hogy nincs penze, de kb. 2-szer annyibol gazdalkodik egymaga, mint egy atlagos magyar csalad. Persze ha 30 ezer Ft-os koncertjegyre kolt valaki, akkor utana ne panaszkodjon. A penzt tudni kell beosztani, prioritasokat kijelolni, sorrendet felallitani.

2011. márc. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Tinker Bell ***** válasza:
41%

Mi olyan 60 ezret teszünk félre 100 ezerből. Mondjuk azért ennyit, mert még szülőkkel lakunk és oda is adunk a kasszába.


Nem gondolom, hogy hülyeség lenne így spórolni. Mindenki ismeri a határait és az éhezés is relatív fogalom! Lehet úgy is élni, hogy semmi extrát nem veszel egy hónapban. Ez alatt azt értem, hogy nincs egy szelet csoki vagy csipsz, nasi. De ez még nem éhezés. És ennek is meg van az eredménye, hiszen hamarabb meg lesz az áhított házikó, autó, egyéb! Míg ha úgy spórolsz, hogy azért be-becsúsznak felesleges dolgok egy kicsit több idő. De szerintem nem lehet spóroláson belül jóról és rosszról beszélni, mert aki spórol az már csak jót cselekszik!

2011. márc. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Én szeretek enni, viszont ha spórolnom kellene, biztos hogy a kajapénzt csökkenteném, mert egyébként utálok kajára költeni.
2011. márc. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Én semennyit. Ez van, még tanulok, örülök, ha meg tudok élni.

Viszont szerintem egy kissé túlzás, hogy valaki azért éhezik, hogy havi 100-at félre tudjon tenni. Akkor már én azt csinálnám, hogy csak a felét tenném félre, és kényelmesebben élnék. Én már annak is örülnék, ha havi 5000-et félre tudnék tenni. Meg szerintem nem éri meg, hogy az ember sanyargassa magát, esetleg az egészsége is rámenjen. Oké, hogy kell a jövőre gondolni, de azért a jelenre IS kéne. Épp elég szép dolog havi 50-et félre tenni, mennyivel jobb lenne viszont, ha 50 ezerrel többet költene a saját kényelmére, jó minőségű étkezésre, stb.

2011. márc. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Fontos a jövőre gondolni, és félretenni, de azért a jelenben is élni kell. És nem csak szenvedve!

Aki csak abban gondolkodik, hogy "majd egyszer" jó legyen, az elvesztegeti az idejét.

2011. márc. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az attól is függ, mit értesz éhezésen...mert ha konkrétan azt, hogy nagyon keveset eveszel és kevés fontos tápanyagot juttatsz be a szervezetedbe, az hülyeség, mert később egészségügyi problémák miatt több pénzed megy majd el, mint amennyit megspóroltál, arról nem beszélve, hogy betegeskedni milyen rossz. Viszont ha csak arra gondolsz, hogy nem veszel felesleges kaját, nem jársz étterembe, hanem otthon főzöl, nem mész állandóan kávézni, stb, akkor annak már van értelme.

Kaján tényleg sokat lehet spórolni, szóval érdemes ebben gondolkodni, de figyelni kell, hogy ne vigye az ember túlzásba.

2011. márc. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
A kaján nagyon nehéz spórolni,főleg ahol gyerekek vannak.Most mit értünk az alatt,hogy a kajával spór van?Ha háztartást vezetsz,az alap anyagok ugyanannyiba kerülnek.Max.annyit tehetsz,hogy a várost körbe járod hol mi olcsóbb.Állandóan krumlit,tésztát, nem lehet enni,meg üres zöldség levest sem.Félre tenni csak az tud,akinek a fizetése,egy kicsit több mint az átlag ilyen árak mellett.
2011. márc. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
ugy értem hogy nem veszek kaját csak ha sos. megvárom amig hoz anyám kaját a pasimná vagyok hétvégén ott eszek és hétköznapra csak zsemlét veszek.meg lehet ezt csináni?
2011. márc. 2. 18:44
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem, ez hülyeség.

A vázizomzatod és a sejtjeid igényelik a fehérjét amiből felépülnek ha csak zsemlét eszel lassan el fogod veszíteni az izomzatod nagyobb részét gyenge leszel, tónustalan, csúnyán és alaktalanul fogsz kinézni, sápadt leszel...

Továbbá fogékony leszel betegségekre a tested nem tud majd miből regenerálódni és még millió olyan indok van h ez hülyeség.


Szerintem inkább étkezz változatosan esetleg olcsóbb kajákból de nem éri meg ezt csinálni.


Nem nyersz vele annyit az egyik oldalon mint amennyit a másik oldalon.


Ha rám hallgatsz kicsit kevesebbet teszel félre de közben odafigyelsz a kajára esetleg a félretett pénzt fektesd be de ilyen hülyeséget ne csinálj!

2011. márc. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
*mint amennyit a másik oldalon elveszítesz...
2011. márc. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!