Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pár napja kaptam egy sms-t a...

Pár napja kaptam egy sms-t a telefonomra, hogy nyertem a South African National Lotto-tól 840, 000, 00 dollárt. Volt még az sms-ben egy e-mail cím akivel fel kell vennem a kapcsolatot ha igényt tartok a nyereményre. (? )

Figyelt kérdés
Én fel is vettem vele a kapcsolatot. Dr. Dean Shure-nek hívják (elvileg). Váltottam vele pár e-mailt és utánna miután ,meggyőződött arról, hogy én vagyok a valódi nyertes(elkellett küldenem pár adatom meg a telefonszámom mivel azt írták, hogy a nyereményt a T-mobile-os számok közt sorsolták ki.)adott egy másik e-mail címet, Mrs. Timothy Cynthia-ét aki elvileg a vállalat pénzügyi igazgatója. vele is váltottam pár e-mail-t és most az írta, hogy küldenem kell az irodájuknak 760$-t amiből biztosítani fogják a nyereményt és a pénzügyi tervezet postai elküldésének díja is ebből lenne finanszírozva. Rákérdeztem, hogy a nyereményből nem lehetne-e levonni a 760$-t mert csak úgy nem akarok elküldeni 150ezer forintot nekik látatlanba és azt írták, hogy az ottani banki szabályozások ezt nem engedik meg. Itt már elkezdett gyanússá válni az egész. A segítségeteket szeretném kérni! Szerintetek ez átverés? Ha nyer valaki egy nagyobb pénzösszeget akkor így veszik fel vele a kapcsolatot?? (sms-ben? vagy e-mail-ben?)
2010. nov. 27. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ez nem kerdes, hogy atveres. soha ne higyj semminek, ahol penzt kell küldened valamiert, ahhoz, hogy hozzajuss olyan nyeremenyert, amiert nem is jatszottal. Mar miert lenne szükseges 760 dollar azert, hogy el tudjak utalni a penzt?
2010. nov. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Még vannak, akik hisznek a mesékben...
2010. nov. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

"elkellett küldenem pár adatom meg a telefonszámom mivel azt írták, hogy a nyereményt a T-mobile-os számok közt sorsolták ki"

Mondd, Te normális vagy, ember?

2010. nov. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

azta, ekkora ökröt....


pár buktató


megadtad a t-mobilenak az e-mail címed? ugye, hogy nem...

jelentkeztél valami nyereményjátékra? ugye, hogy nem...

Dél-Afrikában, miért a magyarországi T-mobile-osoknak sorsolnának? na?????

ha nyersz valamit, miért neked kéne fizetned? na???? van rá értelmes magyarázatod???????


de ha beütöd a témát a googleba, akkor már rég megkaptad volna a válsazt


idióta....

2010. nov. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

elsö vagyok


[link]

2010. nov. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az egy átverés.

Viszont én Dr. Mugababa Kisztihand-Connor vagyok, a Nigériai Nemzeti Bank elnöke. A hazámban dúló polgárháború miatt szükségem lenne valakire Európából, hogy kimenekítsem az ország aranytartalékát. Aztán felezünk. Csupán egy minimális összeget kell majd előre utalnod, mert a hadsereg gerillái zárolták a hivatali bankszámlámat, de aztán jön az arany :P

2010. nov. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

8-[[


Én nem értem, te nem olvasol???...

Nem hallottál róla, hogy évek óta ezzel húzzák le a hiszékeny embereket?!...

A TV-ben is több műsor volt ezzel kapcsolatban, hány korlátolt ember beugrott és küldte a pénzt...


Méghogy "pénzügyi igazgató" : röhögnöm kell!!!


Inkább azonnal menj a rendőrségre, mert a telefonszám és az emailcím alapján talán le lehet fülelni a csalókat most még frissiben!!!

2010. nov. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az nyer a lottón, aki lottózik. Azok közt is ritkaság. Szakállas trükk, nigériai levél (más néven 419-scam) néven ismert csalás egy verziója:

[link]


Legjobb amit tehetsz, hogy veszel egy üveg finom bort, megiszod, elbúcsúzol a pénzedtől, és soha többet nem gondolsz rá.

2010. nov. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
ez nagyon nagy átverés! és különben is a pénzátutalás nem kerül ennyibe! :):)
2010. nov. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"megadtad a t-mobilenak az e-mail címed? ugye, hogy nem..."


Kedves válaszoló! Elolvastad a kérdést, amire írtál? SMS-t kapott, nem emailt!


"azta, ekkora ökröt.... [...] idióta...."

2010. nov. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!