Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért annyira fontos mutatni...

Miért annyira fontos mutatni az embereknek, hogy nekik mennyi pénzük van?

Figyelt kérdés
Drága autó, drága telefon, nagy ház, drága ruhák... Miért kell ezt mutatni? Mivel lesz több ettől valaki?
ma 16:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Emberi hiúság. De nem mindenki ilyen.
ma 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Az mutogatja így, aki egyrészt primitív lény, másrészt akinek nincs igazán sok, csak azt akarja, mások higyjék ezt
ma 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

2


higyjék nem létezik


Amire te gondolsz, az a higgyék.

ma 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Tehát ne azt vegyenek a saját pénzükből ami akarnak, mert neked nem tetszik?
ma 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Azért kéne például nekem is kinai rongyokban, 20 éve lepukkant autóval járni és egy másfélszobás lakótelepi lakásban lakni, mert te csóró vagy és bánt téged, hogy nem mindenki az?

Kicsit gondolkodjál ezen még onnan a barlangodból prolikám.

ma 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Én nem azért veszem, hogy neked mutogassam. Nem fogok egy lerúgott ronccsal közlekedni, ha megengedhetem magamnak a 20 millás teslát, csak azért mert te csóró vagy és irigykedsz.
ma 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%
Pfejj de egy undorító, irigy proli vagy. Én meg a magadfajtádat utálom látni, ahogy a filléres kínai ruhátokban ronjátok a levegőt, ahol csak megjelentek.
ma 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Úgy látom, sokan nem értették meg a kérdést (pl #5 és #6). Ha van rá pénzed és veszel egy jó autót, az nem hivalkodás. Az a hivalkodás, amikor fölöslegesen vesz valaki egy státusszimbólumot, amire valójában nincs is szüksége.

Ha veszel egy Teslát a családnak, az nem hivalkodás. Ha veszel egy X6-os BMW-t és egyedül jársz vele a városban, az hivalkodás.

Ha veszel egy 120 milliós családi házat a kertvárosban a 4 tagú családnak, az nem hivalkodás. Ha egy 800nm-es hodályt veszel, miközben ketten vagytok az assonnyal, az hivalkodás.


Egyébként meg:

- Vannak a csóró hülyék. Ők azok, akik az iPhone Pro Max-ot hitelre veszik, mert villogni akarnak, de amúgy se pénzük, se eszük. Pl. a Rézműves Gazsi

- Vannak a gazdag hülyék. Ők azok, akik luxusmárkákat vesznek, hogy mutogassák, de valójában sík hülyék, csak valahonnan pénzük lett. Pl. Habony Árpika a Louis Vuitton táskájával.

- És vannak az okos gazdagok. Na ők nem szoktak villogni. Nincs rá szükségük, mert pénzük is van és eszük is, azaz nem érzik szükségét sem, hogy kompenzáljanak. Pl. Bill Gates.

ma 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
13%
#8: Szerintem itt egyedül Te nem értesz. Senkinek semmi köze hozzá, hogy én milyen ruhát, telefont, autót, házat veszek a saját pénzemből. Az, hogy neked fáj, hogy én olyan autóval járok, amilyened neked sose lesz, hát nagyon nem tud érdekelni. :D Spóroljál, hátha összejön neked is más az f astrán túl és akkor kevésbé leszel irigy mások dolgaira.
ma 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

#9 Rólad lerí, hogy a második csoportba tartozol. Arrogáns vagy, azt hangoztatod, hogy senkinek nincs köze ahhoz, hogy te mit veszel, de ezzel csak azt erősíted, hogy mások véleményétől teszed függővé a saját megítélésedet, ami maga a hiúság.

Plusz feltételezed rólam, hogy csóró vagyok, pedig semmit nem tudsz rólam és még az is lehet, hogy több a jövedelmem, mint a tiéd.

Elhiheted, egy csepp irigység sincs bennem, mert az a buta emberekre jellemző.

Egyébként a kocsim valóban F, csak nem Astra, hanem Corsa. És hogy miért nem drágább kocsi? Mert semmi szükségem rá. Nincs gyerekem és évi 12 ezer km-t megyek csak.

ma 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!