Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rikárdóékkal mennyire rizikós...

Rikárdóékkal mennyire rizikós üzletelni?

Figyelt kérdés

Árulok valamit, amire senki nem jelentkezett hónapok óta, de most van egy Rikárdó származású jelentkező. Telefonban normálisnak tűnt, mondtam neki hogy a hirdetett áru nem biztos hogy kompatibilis azzal a dologgal, amihez neki kell, mondta hogy nem baj, megnézni azért. Kérdeztem honnan jön, 40km-ről, tehát oda vissza mai üzemanyagárakkal autótól függően egy 3-6ezer ft közötti utazási költség.


Sok ilyen történetről lehetett olvasni, hogy ilyenkor elkezdenek emberkedni, hogy nem jó a cucc, fizesd ki nekik az útiköltséget stb..


Egy 20ezres dolgot árulok.


Nyilván pont oda hívom, ahol lakok, de mi a véleményetek az ilyen esetekről?



okt. 20. 13:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Nyilván NEM pont oda hívom *
okt. 20. 13:53
 2/10 anonim ***** válasza:

Miből gondolod hogy Rikárdó?

Esetleg "véletlenül" legyen ott beszélgetni ugyanakkor 2-3 jó erőben lévő családtag, haver, kolléga és mehet az üzlet.

okt. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Láttam a profilképét facebookon.
okt. 20. 14:56
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Lehet rizikós, de közöttük is vannak normális emberek.
okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Egy 20e forintos kacatot inkább felgyújtok, minthogy egy c-vel üzleteljek, pláne otthon. Legalább valami semleges helyen találkozzatok.
okt. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
20e ft pl egy bevásárlás számomra... de igen, én is kerülöm általában őket
okt. 20. 16:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Vmi parknál vagy téren add oda,ugy nem talál majd meg.
okt. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Facebook profilkép és bejegyzések alapján el lehet dönteni, hogy mennyire kockázatos C típusú és érdemes-e vele foglalkozni.

Amúgy ha a legkisebb kétség merülne fel én hagynám. Haver autót adott el nekik (szintén nem volt rá más jelentkező mert eléggé leharcolt volt) a telefonban külön kiemelte, hogy csak magyarnak eladó, mire a vevő helyeselt, sőt még örült is, hogy na végre egy ilyen eladó,mert neki is csak rossz tapasztalatai voltak velük.

Aztán amikor jöttek 2-en megnézni, az első mondatuk az volt egymáshoz, hogy 'Hí tesó, nagyon gizda a verda..' Na ott lefagyott haver arcáról a mosoly, de odaadta nekik.

Másnap csörög a telefonja, a vevő hívja, hogy motorhibás a kocsi, ő át lett verve és azonnal követeli vissza a pénzét (Mondani se kell, hogy a szokásos elvágom a torkod, rádgyújtom a házad stb. fenyegetések kíséretében.) Természetesen hazudott,vagy kicseréltek alkatrészeket a kocsiban vagy szándékosan széthajtották. Haver visszaadta a pénzt, amiért a hibás autót kapta vissza de még ők pattogtak, hogy nekik ezért bánatpénz jár, ilyet velük nem lehet megcsinálni, ők komoly vállalkozók akik most emiatt 2 napig nem tudtak dolgozni és pénzt keresni és még az üzemanyagköltség is..

okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
igen, hallottam már én is ilyeneket. A másik véglet, hogy 8an lealkudják a kocsi árát, és elviszik fillérekért.
tegnapelőtt 06:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez klasszikus C taktikai, agresszív veglenyek fenyegetően lealkudnak mindent de másnap vagy még aznap már hív, hogy nem jó, fizesd vissza, meg útiköltség meg fajdalomdij... Egyértelmű lehúzás.
tegnapelőtt 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!