Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Velem van a baj ha nem vagyok...

Velem van a baj ha nem vagyok hajlandó egy vállalhatatlan ezeréves “autót” használni?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, szüleimnek mondtam h jó lenne egy autó, erre azt mondták h ezekből választhatok: 25 éves Swift vagy C-s Corsa, 4-es Golf. Erre azt mondtam h köszi de inkább nem, inkább járok busszal továbbra is. Majd azt mondta apám h sznob vagyok. Nem vagyok mert nem azt mondtam h legalább 10 milliós Merci vagy BMW kell, de azért van egy határ basszus. Iszonyat megalázó lenne vezetni egy ilyen autót, bele gondolni is rossz abba a szégyenérzetbe. Inkább járok busszal és azt kamuzom h zöld vagyok meg óvom a környezetet, ez nálam elvi kérdés, belvárosba minek autó amúgy is stb. Viszont ha egy ilyen fo*talicskával járnék mindenki rájönne h a szüleim annyira csórók h egy vállalható autót se tudnak a gyereküknek össze szenvedni. Ez van, a családját nem választhatja meg az ember de legalább a barátait igen.
tegnap 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak gondok. Meg igények... Én azt mondanám akkor járj busszal. Németországban dolgozom. A német barátom lánya tavaly rakta le a jogsit egy kék 4es golffal látom a mai napig. A német kollégám egy 2003as Audi A3-assal jár és imádja. Egy másik egy 2012es skoda oktáviával, a harmadik meg egy lepusztult poloval, ami szétrohadt. mondjuk mellette van masik is neki, de azt az asszony használja. Nem igazan értem min szeretnél tanulni, meg milyen határ. Sokaknak apuci/anyuci autót se tud venni, nem hogy válogatni.
tegnap 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Trollkérdéseknél fontos megtalálni az egyensúlyt a felháborítóság és hihetőség között, provokálni az olvasót úgy, hogy ne legyen nyilvánvaló, hogy ez a cél. Ez most nem sikerült, de holnap is van nap, újra próbálhatod.
tegnap 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Visszavonom, az #1-es válaszát látva mégis sikerült.
tegnap 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

ma 22:50

látszik nincs tinédzser gyereked:D a maiak ilyenek. Azt hiszik mindenből mindig a legjobb kell/jár. Ez generációs probléma. Ez látszik is mindenen: ki vesz már használtan bármit is? Telefont/hűtőt/TV-t...stb... elmész megveszed az újat. aztán 3 év múlva megint újat...és így tovább.

tegnap 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, veled van. Ha a kérdés kamu, akkor azért, ha igaz, akkor azért.

Egyrészt addig, amíg nincs önálló kereseted (ami a kérdés alapján vélelmezhető, elvégre az az elvárás, hogy a szüleid rakjanak alád egy kocsit) addig örülj annak is, hogy egyáltalán kapsz bármilyet, másrészt pedig örülj neki, hogy ilyen fillérekből fenntartható kocsiról van szó. A világ kicseszése lenne veled szemben, ha kapnál egy 10 éves Mercedes-t, és az első szerviznél jönnél rá, hogy nem pont úgy fog a ceruza, mint egy Polo vagy Swift esetén. Egyébként meg ajándék lónak ne nézd a fogát... ha nem tetszik, amit kapnál, mondd a szüleidnek, hogy adják oda a pénzt, te elmész szépen dolgozni, kiegészíted, és olyat veszel, amilyet szeretnél.

tegnap 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!